A tavaszi bajnoki szezon első hazai mérkőzésén, a második félidei gólerős játékával simán nyert PVSK labdarúgó csapata a meglehetősen gyengén játszó Bóly ellen.

Labdarúgó mérkőzés: Pécsi VSK – Bólyi SE 4-0 (0-0)
Férfi Labdarúgás, Megye I. o.18. forduló, Pécs, Verseny utca, PVSK Műfüves pálya: 150 néző.

Játékvezetők: Georgiou, (Gellén, Mezőföldi).

Pécsi VSK: Mocsári – Orsós, Kiss, Vida, Domonkos (Varga), – Pókos, Sziládi (Tiffán), Kása (József), Archie (Németh) – Réfi, Ndjodo. Vezetőedző: Kósa Sándor.

A PVSK góllövői: Ndjodo 2, Réfi, Sziládi.

A Várkői stadion talajának kímélése miatt, a PVSK pályán, a műfüvön rendezték a találkozót. Kis szófordulattal élve, viccesen azt is mondhatnánk, a hazaiak szerencséjére, hiszen a PVSK játékosai szinte "minden fűszálat" jól ismernek ezen a pályán.

1.félidő:

Az első negyedórát uralta a PVSK, több veszélyes helyzetet is kidolgozott a hazai együttes.

A 25. percben Vida lövését védte bravúrral a vendégek kapusa, de ezt megelőzően Ndjodo-nak is volt egy szép kapura lövése. Ezután a vendégek is feljöttek, és két szép lövést is megeresztettek a PVSK kapujára, Mocsári mindkétszer remekül védett, egy szabadrúgás után, még a 45. percben is szükség volt bravúrjára. Az első játékrészben gól nem esett, 0-0.

II.félidő:

Beindult a hazai henger, a bólyiak menet közben sérülés miatt kapust cseréltek, de nem ezen múlott a hazaiak magabiztos győzelme. Ebben a játékrészben a PVSK a labdabirtoklási fölényét, elsősorban néhány jó egyéni teljesítménynek köszönhetően, gólokra tudta váltani.

Eseménynapló:

54.perc: Tanítani valóan szép összjáték Réfi és Ndjodo között. Réfi Ndjodo-hoz passzolt, aki a 16-os vonalán állva szépen visszapörgette a játékszert Réfi elé, aki az állva maradt védők mellöl kilépve, a kiinduló kapus mellett a hálóba lőtt 1-0

56.perc: Két perc múlva ismét hazai gólnak tapsolhattunk, az előbbi két játékos főszereplésével. Réfi egy kiugratás után, már az alapvonalhoz közelről élesen lőtte be a labdát, és a berobbanó Ndjodo két méterről belőtte a másodikat. 2-0.

74. perc: Orsós csavar be egy szabadrúgást mintegy 18 m-ről, oldalról, a kavarodás után lecsorgó labdát a szemfüles Sziládi félfordulattal bombázza a kapuba, 3-0.

81. perc: Egy előrevágott labdára Ndjodo csapott le, a 16-osnál hagyta, hogy pattanjon, majd a kiinduló bólyi kapus felett átfejelte a labdát, 4-0.

Ha csak a II. játékrészt nézzük, még elégedettek is lehetünk. Nem szabad azonban feledni az első félidőt, és azt a tényt sem, hogy egy meglehetősen gyenge ellenfél ellen értük el, ezt az egyébként örömteli eredményt. A jövő szombati villányi kirándulás nehezebbnek ígérkezik.

Kósa Sándor vezetőedző, Pécsi VSK: - A minimális célunkat, hogy végre egy győzelmet ünnepelhessünk, elértük. Az első félidőben görcsös akarással játszottunk, és ezért nem sikerült sz ellenfél hálójába találni. A második félidőben, az első gól után, felszakadt egy gát a fiúkban, és magabiztos győzelem lett a vége. Remélem, hogy a gólgyártás a következő meccseken is folytatódik. Gratulálok csapatomnak!