Tavaszi nyitány, hazai győzelemmel

A tavaszi bajnoki szezont szürke, télies időben egy nagyon nehéz meccsel, a listavezető otthonában, Pécsváradon kezdte a PVSK labdarúgó csapata.

Labdarúgó mérkőzés: Pécsváradi Spartacus SE – Pécsi VSK 1-0 (0-0)
Férfi Labdarúgás, Megye I. o.17. forduló: Pécsvárad, Labdarúgó pálya: 150 néző.

Játékvezetők: Erdelecz (Cservölgyi, Morvai, mindhárom Somogy megye).

Pécsi VSK: Mocsári – Pókos, Kiss, Zámbó, Réfi – Sziládi, Vida, Németh, Domonkos – Orsós, Ndjodo. Vezetőedző: Kósa Sándor.
Cserék: Győri, Tiffan, Archie, Zsifkovics, József, Kaufmann, Kovácsfi.

Nagyon megadták a módját a játékvezetők. Egy csereakció keretében Somogy megyéből érkezett sporik head-set-tel vezették a mérkőzést.

Szemerkélő esőben kezdődött a mérkőzés, amelynek első tizenöt percében egy 4. percbeni hazai felhőfejesen kívül semmi érdemleges nem történt.

I. félidő:

• ​17. perc: Ndjodo egy baloldali beadást 8 m-ről fölé fejelt.
  • 19. perc: Ugyancsak Ndjodo került lövőhelyzetbe, de 18-ról, középről leadott lövése a kapu fölé szállt.
  • 30. perc: Ndjodo 18- m-es lövését a kapus kiütötte, az érkező Orsós fölé lötte a labdát. Ez már helyzet volt!
  • 32. perc: Valószinü, hogy a meccslabdát hagyta ki a PVSK! Egy baloldali támadás után Sziládi lövését a hazaiak kapusa bravúrral védte. A kipattanó Németh elé került, azonban ő, mintegy 5-m-ről, a berobbanó védőt találta el. A PVSK részéről óriási helyzet volt, a hazaiak részéről pedig óriási mentés.
  • 40. perc: A hazaiak a 16-os oldalánál végezhettek el egy szabadrúgást. Nagy készülődés után a pécsváradi játékos alaposan fölédurrantotta a labdát.

Felemás félidő volt, jobbára mezőnyjátékkal, és egy óriási PVSK helyzettel.

II. félidő:

A második játékrészben is lassan csordogált az összecsapás, az első valamirevaló helyzetre a 63. perig kellett várni.

• 63. perc: Szentes 28 mégteres szabadrúgásból lőtt fölé.
  • 67. perc: Újabb nagy PVSK-helyzet maradt ki: Vida indításával Ndjodo a hazaiak ötöséig vágtázott, de nagy helyzetben csak az oldalhálót találta el.
  • 73. perc: Bartal szabadrúgását Szabó fejelte a vendégkapu mellé.
  • 79. perc: Egy jobb oldali szabadrúgást Spannenberger pörgetett kapura, a labda a PVSK kapujának bal oldalba pördült. 1-0

Igazi idényeleji mérkőzés volt, amelyen a nagyobb helyzeteket a PVSK dolgozta és hagyta ki, a hazai csapat viszont egy pontrúgást gólra tudott váltani, amivel otthon tartotta a három pontot.

Kósa Sándor vezetőedző, Pécsi VSK: - Szokásos forgatókönyv szerint zajlott a mérkőzés. Szervezetten, fegyelmezetten játszottunk, megvoltak a helyzeteink, de nem löttük be azokat. Sajnos, egy pontrúgás után kaptunk egy gólt, ami eldöntötte a meccset. Nincs idő keseregnünk, a hibákat ki kell javítani, és készülünk a Bóly elleni találkozóra.