Hozta a kötelezőt a PVSK-PANNONPOWER és nyert

A papírforma alapján egy fix hazainak ígérkező mérkőzés következett Pécsen szerda este, ugyanis a tabella 6. helyezettje, a PVSK-PANNONPOWER fogadta az utolsó, idegenben ráadásul nyeretlen MAFC-ot. Sokáig szorongatott a MAFC, de a záró negyedben felülkerekedett a PVSK.

PVSK-PANNONPOWER - MAFC 86-73 (24-13, 18-25, 19-20, 25-15)
Férfi Kosárlabda NB I. bajnokság (alapszakasz) 25. forduló | Pécs, Lauber D. Sportcsarnok

V: Győrffy, Szabó, Gyuris

PVSK: NELSON 15, PAHLMBLAD 17/12, Bíró 9/3, BUDIMIR 18/3, Horti 11. Csere: Halász 2, Délity 2, Sztojanovics 4, Harazin 8. Vezetőedző: Csirke Ferenc

MAFC: Brown 9/3, Fodor K. -, Misek 12/3, HUNTER 16/6, GLENN 17. Csere: Tursics 5/3, Faragó -, Mócsán -, Timkó -, Lakosa 14.

A mérkőzést mégis a vendégek kezdték jobban. A Körmend ellen debütáló Ricardo Glenn kosarainak köszönhetően sikerült 5-2-re meglépniük. A PVSK azonban fokozatosan tért magához, és a 4. percben egymás után három triplát is bevágtak. Bíró, Budimir, majd Pahlmblad volt eredményes, miközben a fővárosiaknak nem sikerült a gyűrűbe találniuk. Ez meg is adta az alaphangot, így nem okozott meglepetést, hogy az első tíz perc után már 11 ponttal tartottak előrébb a baranyaiak (24-13).

Nem sikerült a két negyed között sem rendeznie csapata sorait Stefan Timbusnak, mert a PVSK ott folytatta, ahol abbahagyta. 8-2-s sorozattal nyitottak, így már 32-15 volt az állás. Valamelyest azonban mégis sikerült magához térnie a vendég csapatnak. Brown talált be távolról, akit követett Misek és Hunter is, így már csak hat pont volt a mecsekaljaiak előnye. Ennek hatására teljesen megzavarodtak a hazaiak, a MAFC pedig lendületbe jött, és ezzel újra nyílt lett a mérkőzés (42-38).

Megmaradt a budapestiek lendülete, Hunter előbb egy középtávolit, majd egy hármast is bedobott, amivel átvették a vezetést újra. Nelson kapcsolt időben, mielőtt még megléptek volna a vendégek, és vezérletével egy 12-0-s sorozatot produkált a PVSK-PANNONPOWER. Ezt követően újabb „hullámvasútozás” vette kezdetét, mert a műegyetemisták domináltak inkább. A padról beszálló Lakosa több jó megmozdulása után sikerült egy ponttal megnyerniük ezt a játékrészt (61-58).

A negyedik negyed közepéig még úgy nézett ki, hogy akár meglepetés is születhet ezen a mérkőzésen. A kiválóan kosarazó Glenn kétpontosával 70-66-ra módosította az eredményt a 35. percben. Ezután azonban már nem akadt sok keresnivalója a fővárosiaknak. A PVSK gondoskodott arról, hogy szurkolóinak ne kelljen tovább izgulniuk és eldöntötték a találkozót.

Forrás: bb1.hu