Nem sikerült kiköszörülni a csorbát: sorozatban második vereségét szenvedte el felnőtt labdarúgó csapatunk. A motiváltan játszó Mohács fölényesen nyert a gyengén focizó PVSK ellen.

Labdarúgó mérkőzés: Mohácsi TE - Pécsi VSK 4-0 (2-0)

Férfi Labdarúgás, Megye I-es találkozó, 11. forduló: Mohács, Kórház utcai pálya: 150 néző.

Vezette: Kozári (Lóga, Tatai).
Pécsi VSK: Mocsári (Marthy) – Réfi, Vida, Zámbó, Kiss – Németh, Sziládi, József (Hawkins), Kaufmann (Zsifkovics)– Reith (Szeifert) – Horváth (Ndjodo). Vezetőedző: Reith Róbert.

A mérkőzés krónikája:

Első félidő:

Késő nyári időben a hazaiak végezték el a kezdőrúgást. A PVSK tartalékosan lépett pályára: Hawkins és Ndjodo csak a kispadon, Domonkos még ott sem kapott helyet. Az első tíz perc kiegyenlített játékot hozott, a kapuk nem kerültek veszélybe.

• 13. perc A védők között kilépő mohácsi támadót Zámbó szorongatta. A csatár elesett, a játékvezető pedig büntetőt ítélt. A 11-est Schmidt magabiztosan lőtte a jobb alsó sarokba. 1-0
  • 15. perc. Még fel sem ocsúdott a PVSK, máris újra a pécsi kapuban táncolt a labda: Spannenberger kapott jó labdát a bal oldalon, jó 20 méterről lőtt, a labda pedig a bal alsó sarokban kötött ki. 2-0.
  • 22. perc: Ismét egy hosszú indítás okozott gondot a vendégvédelemnek, ezúttal a Schmidt birkózta le Vidát, de Mocsári az utolsó pillanatban üggyel-bajjal hárított.
  • 25. perc: Sziládi fejelt a hazai kapuba, de a játékvezető – helyesen – les miatt érvénytelenítette a találatot.
  • 28. perc: Megint Schmidt előtt adódott lehetőség, de a mohácsi támadó 10 méterről, jó helyzetből nem találta el a vendégkaput.
  • 35. perc: József lépett ki a jobboldalon egy kényszerítőt követően, az előle tisztázó védőről centikkel pattant a kapu fölé a labda.
  • 42. perc: Reith 24 méterről centikkel csavart a mohácsi kapu jobb felső sarka mellé.

Második félidő:

• 49. perc: A védők feje felett átszállt a labda, így Schimdt egyedül törhetett kapura, de 14 méteres lövését Mocsári nagy bravúrral védte.
  • 55. perc: Nagy kapott labdát a jobb oldalon, de túl hosszan tolta meg, így Mocsári tisztázni tudott.
  • 62. perc: Németh tekerte a kapu elé a labdát, Reith 8 méterről alig fejelt mellé.
  • 68. perc: Egy rossz mozdulat után Reith sérült meg, le kellett cserélni.
  • 74. perc: Egy szögletet követően Jáger lőhetett nagy helyzetben, középről, de 10 méterről fölé bombázott.
  • 76. perc: Ndjodo a saját buktatásáért megítélt 25 méteres szabadrúgást lőtte mellé.
  • 79. perc: Egy gyors kontrát követően Schmidt nyargalt végig a vendégtérfélen, és 16 méterről a PVSK kapujába lőtt. 3-0
  • 88. perc: A félpályán veszették el a labdát a pécsiek, a hazai támadók azonban elszórakozták a ziccert, aminek a végén Wappler lőtt fölé.
  • 90. perc: Egy bal oldali támadás után középen Wappler kapta a labdát és 8 méterről laposan a kapuba lőtt. 4-0

A hétvégén megalapításának 130. évfordulóját ünneplő mohácsi csapat nagy akarással lépett pályára a tartalékos PVSK ellen. Az első negyedóra végén két perc alatt két gólt szereztek a hazaiak, akik ezután kontrákra rendezkedtek be az enerváltan mozgó és kapura szinte teljesen veszélytelen PVSK ellen. A második játékrészben a mohácsiak akár megalázóvá is tehették volna a különbséget, de a veszélyes kontráik végén nem koncentráltak eléggé, így győzelmük nem lett kiütéses, „csak” fölényes. A gyenge teljesítményt nyújtó PVSK sorozatban második mérkőzését vesztette el, ezzel egyre távolabb kerül a dobogótól.

Reith Róbert, vezetőedző: - Mi, a PVSK felnőtt labdarúgói nagyon rendes csapat vagyunk, mindenkit felhozunk a bajnokságban. Múlt héten is ezt tettük a Szentlőrinc II.-vel. A Mohács egy jó csapat, és hiába gyengélkedik hetek óta, ma összeállt a játékuk, és berúgták a helyzeteiket is. Nálunk van 3-4 olyan játékos, akik, ha gyengén teljesítenek, akkor nem lehetünk eredményesek.