Hazai pályán szenvedett vereséget a PVSK

A 3. percben vezetést szerző hazaiak góljára hárommal válaszolt az NB III-as csapatból visszajátszókkal megerősített Szentlőrinc II.

Labdarúgó mérkőzés: Pécsi VSK – Szentlőrinc SE II. 1-3 (1-1)
Férfi Labdarúgás, Megye I-es találkozó, 10. forduló: Várkői stadion labdarúgó pálya: 150 néző.

Vezette: Albert (Resch, Egri).
Pécsi VSK: Mocsári – Kiss, Vida, Zámbó, Domonkos (Németh) - Szeifert (Kaufmann), Hawkins (Zsifkovics) - Sziládi, Reith, József (Horváth) - Ndjodo. Vezetőedző: Reith Róbert.

Pécsi góllövő: Sziládi a 3.percben.

A gólok története:

3. perc: Hawkins kiváló labdával ugratta ki Sziládit, aki végignyargalt a vendégtérfélen, majd 12 méterről a léc alá bombázott. 1-0
13. perc: Szolga ugratta ki Vajdát, aki betört a PVSK tizenhatosára, elfektette a menteni igyekvő védőt, majd ballal, nagy erővel Mocsári kapujának bal alsó sarkába vágta a labdát. 1-1
56. perc: Vida fejéről Vajda elé pattant a labda, aki Kisarit hozta helyzetbe, a vendégek támadója pedig nem hibázott. 1-2
93. perc: Az egyenlítésért kitámadó PVSK-t lekontrázták a vendégek: ezúttal is Vajda volt az előkészítő, labdáját Kisari mellel tette maga elé, majd kapásból a hazai kapu bal alsó sarkába lőtt. 1-3

Hiába szerezte meg a vezetést korán a hazai csapat, előnyét nem tudta megtartani a szünetig. A második játékrészben a vendégek kerültek előnybe, akik egy gyors kontrával pecsételték meg az egyenlítésért sokat, de meddőn támadó PVSK sorsát.

Reth Róbert vezetőedző, Pécsi VSK: - Jól kezdtük a mérkőzést, korán megszereztük a vezetést. Ott kellett volna kicsit nyugodtabbnak lennünk. De úgy gondolom nincs szégyenkezni valónk, hiszen nem attól a Szentlőrin II-től kaptunk ki, amely tavaly szerepelt. Ebben a csapatban ugyanis többen az első csapat keretéhez tartoznak, ott edzenek, és alkalmanként pályára is lépnek. Arra jó volt ez a találkozó, hogy megállapítsuk, a távolabbi célok megvalósításáért még nagyon sokat kell dolgozni.