PVSK Nemzeti Kosárlabda Akadémia eredmények – 2018/41. hét

Mindkét kadett csapatunk szoros vereséggel indított a kiemelt bajnokságban: a lányok a Sopron, a fiúk a Zalaegerszeg ellen léptek pályára. Heti összefoglaló az utánpótlás mérkőzésekről.

PVSK Nemzeti Kosárlabda Akadémia női szakág

Felnőtt Amatőr Női NB I., Pécs

PINKK - PVSK U23 NBIB Felnőtt - Tatabányai KC 70-89 (14-22; 11-25; 22-24; 23-18)

PINKK - PVSK U23 NBIB Felnőtt: Szabó Laura 8/6, Temes Boglárka 8/3, Molitor Dorottya 3/3, Séra Nikolett 12, Vári Zita 10 Csere: Szomor Kinga 9/9, Borbás Panni 5/3, Mándity Mirna 15/9, Szabó Nikolett -, Horváth Boglárka. Edző: Debreceni Eszter.

Debreceni Eszter: - Egy nagyon erős és rutinos csapat ellen játszottunk, akik, ha hibáztunk, szinte mindig "megbüntettek" minket. A második félidőre kezdtünk hozzászokni a keménységhez és helyenként szép játékkal rukkoltunk elő. Sajnos, még mindig rengeteg hibánk volt a védekezésben és a kizárások sem mentek, ebben sokat kell javulnunk a következő meccsek alatt.

U18 Nemzeti Leány Regionális Junior Bajnokság, Alapszakasz, Pécs

Pécsi VSK NKA U18 - Szombathelyi SI 90-64 (18-22; 29-18; 28-14; 15-10)

Pécsi VSK NKA U18: Mándity Mirna 8, Temes Boglárka 28/18, Borbás Panni 25/3, Szomor Kinga 14/6, Szabó Nikolett - Csere: Dabis Dóra 4, Hajgató Regina 11, Rankasz Bora -, Auth Réka -, Lázár Dóra. Edző: Debreceni Eszter.

Debreceni Eszter: - Ismételten sikerült bealudnunk az első negyedben, hibát hibára halmoztunk védekezésben és támadásban is. A második negyedtől fokozatosan feljavultunk, és onnantól tartottuk a mérkőzés végéig a mi játékritmusunkat.

U16 Nemzeti Leány Kiemelt Kadett Bajnokság, Pécs

Pécsi VSK NKA A U16 - Soproni Darazsak Akadémia 56-58 (13-8; 12-21; 14-14; 17-15)

Pécsi VSK NKA A U16: Temes Boróka 8, Auth Réka 7/3, Földing Anna 2, Horváth Boglárka 17, Molnár Viola 11 Csere: Hajgató Regina 7/3, Bukovszky Kitti 2, Schmidt Laura 1, Pálfi Veronika 1, Szantner-Durucz Szonja -, Rankasz Bora -, Palásti Julianna. Edző: Meszler Balázs, Hengán Hunor.

Meszler Balázs: - Nagy sanszot mulasztottunk el, nagyon sajnálom, hogy nem tudtunk nyerni. A második negyedbeli blokk meghatározta a meccs további részét. Sok mindennel elégedett lehetek, látom a csapat karakterét, amire tudunk építeni. Viszont meg kell tanulnunk ebben a sebességben jobban koncentrálni. Nem csak a dobásainkra, hanem a többi technikai elemre is gondolok. Gratulálok a lányoknak, nagyot küzdöttek! Dolgozunk tovább!

U16 Edzőmérkőzés, Nagykanizsa

Kanizsa DKK - Pécsi VSK NKA B U16 100-46 (21-6; 16-13; 34-9; 29-18)

Pécsi VSK NKA B U16: Dabis Dóra 7, Kovács Adél 7, Oszvald Lina 4, Imhof Sára 2, Szabolics Kinga 14 Csere: Takács Panna 8, Balogh Boglárka 2, Glück Lili 2, Schmidt Barbara. Edző: Dr. Tiszay-Rákosi Katalin, Hengán Hunor.

Tiszay-Rákosi Katalin: - Az első félidőben szépen tartottuk magunkat, ami köszönhető annak, hogy a kitűzött feladatokat teljesítették a lányok. Sajnos, a mérkőzés második felében felőrölt minket ellenfelünk gyorsasága, agresszivitása. Az eredménytől függetlenül hasznos mérkőzést játszottunk, hiszen mindenkinek sikerült a találkozó egyes periódusaiban jó megoldásokkal segíteni a csapatot. Annak külön örülök, hogy a nagyobb vereség ellenére is végig hajtottak, küzdöttek a lányok.

U12 Gyermek bajnokság, I. forduló, Kaposvár

KASI B - Pécsi VSK NKA U12 46-52 (12-11; 14-17; 7-18; 13-6)

Pécsi VSK NKA U12: Simon Lídia 7, Ligner Boglárka 6, Szegedi Judit 5, Kis-Simon Cintia 5, Dömös Hédi 4, Uherkovich Mira 4, Szanyi Borbála 4, Rituper Míra 3, Kropp Anna 2, Hőgye Petra 10, Sánta Gréta 1, Csirke Petra 1. Edző: Hengán Hunor, Pécsi Dorottya.

Hengán Hunor: - Büszke vagyok az első mérkőzésen nyújtott teljesítményre, mindenki a taktikai és technikai alapelveket követve, okosan és harcosan kosárlabdázott. A jó kiszabadító passzokat követően nagyon jó ritmusban tudtuk támadni az ellenfél gyűrűjét, rengeteg 1:1 helyzetet alakítottunk ki a rendezetlen védelemmel szemben. Gratulálok a lányoknak a mérkőzésen nyújtott teljesítményhez!

Pécsi VSK NKA U12 - KASI A 60-73 (20-23; 13-19; 11-12; 16-19)

Pécsi VSK NKA U12: Szanyi Borbála 9, Uherkovich Mira 8, Ligner Boglárka 8, Hőgye Petra 5, Kropp Anna 3, Dömös Hédi 3, Simon Lídia 2, Csirke Petra 11, Rituper Míra 10, Szücs Boglárka 1, Kis-Simon Cintia -, Farkas Emma. Edző: Hengán Hunor, Pécsi Dorottya.

Hengán Hunor: - A második mérkőzésen fáradtabban léptünk pályára, fizikailag és szellemileg is. Ennek ellenére itt is több szép megmozdulást láthattunk, ami bizakodással tölthet el bennünket a jövőt tekintve.

U11 Gyermek bajnokság, I. forduló, Kaposvár

Gyakorlós Csibék - Pécsi VSK NKA A U11 54-44 (13-11; 15-8; 15-15; 11-10)

Pécsi VSK NKA A U11: Novreczky Csenge 9, Masnecz Hanna 3, Magyar Dóra 3, Szívós Flóra 21, Gyenis Dalma 2, Kaszás Dalma Patrícia 2, Pirisi Eszter 2, Őss Hanna 1, Simon Petra 1, Ózdi Bianka -, Kónya Liza Anna -, Zsombéki Zita. Edző: Pécsi Dorottya, Gyuró Dalma.

Pécsi Dorottya: - Nagyon jól játszottunk a mérkőzésen annak ellenére, hogy kikaptunk. Voltak szép támadások, ahol az alapelveket sikerült teljesíteni a lányoknak. Védekezésben is voltak kiemelkedő egyéni teljesítmények, besegítésen még kell dolgoznunk. Szép volt Lányok!

Pécsi VSK NKA A U11 - Bonyhádi KSE 47-38 (13-12; 13-10; 7-10; 14-6)

Pécsi VSK NKA A U11: Novreczky Csenge 8, Magyar Dóra 8, Pirisi Eszter 2, Masnecz Hanna 15, Szívós Flóra 12, Zsombéki Zita 1, Kaszás Dalma Patrícia 1, Kónya Liza Anna -, Őss Hanna -, Ózdi Bianka -, Gyenis Dalma -, Simon Petra. Edző: Pécsi Dorottya, Gyuró Dalma.

Pécsi Dorottya: - Sikerült megszereznünk az első győzelmünket. Nagyon örültünk, hogy az egész csapat végig küzdött a meccsen, nem ijedtünk meg attól, hogy fiúk ellen játszottunk. Sikerült jó betörésekkel kompenzálni a magasságbeli hátrányunkat. Brávó Lányok! Csak így tovább!

PVSK Nemzeti Kosárlabda Akadémia férfi szakág

U18 Régiós bajnokság I. forduló, Pécs

PVSK NKA U18 - Atomerőmű SE 70-90 (23-19, 13-26, 17-21, 17-24)

PVSK NKA U18: Kovács Barnabás 9/3, Huszka Bendegúz 7/3, Szeverinácz Valér 4/3, Pákozdi Balázs 20/6, Vladan Kovacevic 16 Csere: Csizmadia Attila 5, Perjés Alex 3, Bernáth Gábor 2, Perjés Márk 2, Pontyos István 2, Séra Gergely -, Csernus Bálint. Edző: Vanja Miljković.

Vanja Miljkovic: - Ez volt az első mérkőzésünk a régiós bajnokságban. Nagyon jól kezdtük a mérkőzést, ez volt az eddigi legjobb első negyedünk. Ezután összeomlott a védekezésünk, és sorra kaptuk a könnyű kosarakat. A második félidőben már a támadójátékunk is akadozott, ami sok gyorsindítást eredményezett az ellenfelünknek. Néhány játékosunk jól játszott, olyan dolgokat mutattak képességeikből, amiket eddig "titkoltak". Emiatt örülök, mert most az elsődleges célunk az egyéni képességek fejlesztése.

U16 Kiemelt kadett bajnokság I. forduló, Pécs

PVSK NKA "A" U16 - Zalakerámia ZTE KK 66-74 (8-14, 19-19, 26-25, 13-16)

PVSK NKA "A" U16: Hőgye Péter 7, Szabó Richárd 4, Csernus Bálint 28/3, Juric Franko Josip 13, Abrisin Alen - Csere: Gordán Levente 9, Miklós Domokos 2, Perjés Márk 2, Schrem Barnabás -, Karádi Viktor Dávid -, Castano Joel Santiago -, Perjés Alex. Edző: Radan Frano, Szabó Gergely.

Radan Frano: - Jó mérkőzés volt egy nagyon jó ellenfél ellen. Jobban védekeztünk, mint ahogy szoktunk, de ez nem elég arra, hogy egy jó erőből álló ellenfelet meg tudjunk verni. Gratulálok az Zalaegerszegnek a megérdemelt győzelemhez!

U12 Gyermek Kupa 1. forduló, „A” csoport Kozármisleny

PVSK NKA "A" U12 - Kosárlabda Akadémia Pécs Fiú/A 78-50 (18-8; 21-19; 24-6; 15-17)

PVSK NKA "A" U12: Takács András 9, Ádám Levente 9, Gyurka Dániel 7, Póla Áron 6, Kolcsár Márton 6, Varga Sándor 6, Rácz Domonkos 5, Csiga Zsombor 4, Glück Patrik 4, Bogdán Patrik 4, Novreczky Botond 18, Földing Zalán. Edző: Moosz Milán.

Moosz Milán: - Jól kezdtük a mérkőzést, viszont az 1. negyed végére lelassult a támadójátékunk, és felpuhult a védekezésünk. Hullámzó mérkőzés volt, a koncetrációnkkal gondok vannak, ezen is javítani kell.

Kozármisleny SE "A" - PVSK NKA "A" U12 66-67 (11-14,25-29,16-8,14-16)

PVSK NKA "A" U12: Csere: Fejér Zsombor 8, Ádám Levente 8, Varga Sándor 6, Takács András 5, Rácz Domonkos 5, Gyurka Dániel 3, Csiga Zsombor 3, Teszárik Márton 15, Glück Patrik 12, Bogdán Patrik 1, Horváth Szilárd 1, Novreczky Botond. Edző: Moosz Milán.

Moosz Milán: - Feszült hangulatú mérkőzést sikerült megnyernünk. Nagyon örülünk, hogy idén végre talán szorosabb mérkőzéseket fogunk tudni játszani a kozármislenyi csapattal, akik bővültek játékos és edző fronton is. Rettenetesen dekoncentráltak és taktikailag fegyelmezetlenek voltunk. Rengeteg üres ziccert hibáztunk, és milliónyi labdát adtunk el a pontatlan passzok, vagy éppen a helytelen labdaátvételek miatt. Sok buta és felesleges faultot vétettünk. Pozitívum, hogy az utolsó percekben nagyon helyén volt a szívünk, ráadásul az eszünk is, és a kispad is "meghajtotta" a pályán lévőket. Azt gondolom, hogy ennél csak jobban fogunk tudni játszani a jövőben! Úgy tűnik, hogy Glück Patriknak védjegyévé válik a Kozármisleny elleni győztes kosár szerzése.

U12 Gyermek Kupa 1. forduló "C" csoport, Szekszárd

KSC Szekszárd - PVSK NKA "B" U12 51-45 (14-10; 12-15; 8-11; 17-9)

PVSK NKA "B" U12: Csere: Csiga Zsombor 8, Szabó Ákos 6, Tarnai Dominik 4, Horváth Szilárd 4, Földing Zalán 3, Cserényi Martin 2, László Barnabás 2, Fejér Zsombor 14, Fodor Milán Tacitusz 1, Üveges Bendegúz 1, Póla Áron -, Pohl Máté. Edző: Moosz Milán.

Moosz Milán: - Nagyon jó mérkőzést játszottunk egy nálunk jóval fizikálisabb lány csapat ellen. A mérkőzés során végig lepattanó gondjaink voltak. Az igyekezet és a küzdés rendben volt.

PVSK NKA "B" U12 - GYKSE Szekszárd 35-64 (11-14; 9-24; 11-6; 4-20)

PVSK NKA "B" U12: Csere: Fejér Zsombor 8, Tarnai Dominik 7, Csiga Zsombor 6, Póla Áron 5, Szabó Ákos 3, Pohl Máté 2, Üveges Bendegúz 2, Földing Zalán 2, László Barnabás -, Horváth Szilárd -, Fodor Milán Tacitusz -, Cserényi Martin. Edző: Moosz Milán.

Moosz Milán: - A viszonylag nagy különbség ellenére sem tudom bántani a csapatomat, hiszen követtük az alapelveinket, és jól küzdöttünk. Látszott, hogy az első mérkőzésen nagyon elfáradtunk, a duplázáshoz még hozzá kell szoknunk. Gratulálunk a szekszárdi fiúknak, mert korukat jóval megelőző technikai tudással rendelkeznek.