Szabó Tünde megvédte országos bajnoki címét

A tavalyihoz hasonlóan az idén is Szabó Tünde, a PVSK hosszútávfutója nyerte a 33. Spar Országos Maratonfutó bajnokságot, és a hölgyek mezőnyében ő lett az abszolút bajnok is.

Budapesten rendezték a 2018 évi Maratonfutó országos bajnokságot, a nőknél Szabó Tünde 2:47:40 órás idővel megvédte bajnoki címét. A PVSK versenyzője mögött Staicu Simona és Ruscsék Krisztina állhatott fel a dobogóra. A bajnokságot a 33. Spar Budapest Maraton Fesztivál keretében rendezték. A kétnapos eseményen több mint 33 ezren vettek részt.

OB dobogósok:

Férfiak: 1. Csere Gáspár (BEAC) 2:20:08 óra. 2. Jenkei Péter (Vasas) 2:21:16 . 3. Balázs Levente (Vasas) 2:38:34

Nők: 1. Szabó Tünde (PVSK) 2:47:40 óra. 2. Staicu Simona (Dunakeszi VSE) 2:53:04. 3. Ruscsék Krisztina (ELTE SE) 3:04:22

Csapatbajnok: Dunakeszi VSE/Staicu Simona, Drahos Veronika, Szépné Jávorszky Dóra 946:04 óra

Freier Balázs, Tünde edzője, a PVSK Atlétika Szakosztályának vezetője, a következőket mondta:

- Nagy öröm ez számunkra, hiszen minden eredményre nagy szükségünk van, mivel pályánkat felújítják, nehezebb a felkészülés egyes versenyekre. Tündével többször beszéltünk telefonon. Dicséretes, hogy egy év után is egy igen erős mezőnyben tudta megvédeni a bajnoki címét- fejezte be Freier Balázs.