Elhoztuk a három pontot Harkányból

A legutóbbi hazai Villány elleni győzelem után, négy gólt rúgva Harkányban is nyert csapatunk, ezzel helycsere történt a tabellán.

Labdarúgó mérkőzés: Gyógyfürdő Harkány - PVSK 1-4 (1-1)
Férfi Labdarúgás Megye I. bajnokság, 5. forduló. Harkány, labdarúgópálya, 150 néző.

Vezette: Nyakas (Schuller, Tatai).
Pécsi VSK: Mocsári – Réfi, Vida, Zámbó, Kiss - Domonkos, Hawkins, József, Reith, Sziládi – Ndjodo. Vezetőedző: Reith Róbert.
A PVSK cseréi: Németh, Horváth, Kaufmann, Zsifkovics.
A Pécsi VSK góllövői: Domonkos, Reith, Sziládi 2.

A meccs fontosabb részletei:

Az első 15 perc tapogatozó játéka után, előbb Reith lesről talált a hazai kapuba, majd megszereztük a vezetést:
24. perc: Sziládi kisodródott balra egy labdával, a kapus kifutott rá, a labda Domonkos elé került, aki 11 m-ről az üres kapuba lőtt 0-1! Sok söre bánhatja a góllövőnek, mivel ez volt az első gólja tétmeccsen a PVSK-ban.
30.perc: A reklamáló hazai edzőnek 3 percces tanórát tartott a játékvezető a labdarúgás fortélyairól.
37.perc: Zámbó a 16-os oldalsó vonalánál megrúgta a labdát vezető hazai játékost. A játékvezető büntetőt ítélt, amit értékesített a hazai csapat 1-1!

II. félidő:

58. perc: József 10 m-ről leadott lövését nagy bravúrral védte Sáfárik, a harkányi kapus.
65. perc: Döntő fordulat a meccs alakulásában. A játékvezető, egy kemény belemenés után, második sárgával kiállította.a hazaiak játékosát, Keresztes Márkot.
67. perc: Vida beadását Reith 13 m-ről megcsúsztatta, a labda a felső léc belső éléről pattant a hálóba 1-2!
69. perc: Ismét Reith volt a főszereplő. Baloldalon egyedül tört kapura, de lövését a hazaiak kapusa, Sáfárik bravúrral védte.
85. perc: Horváth lövését ismét bravúrral hárította a harkányiak kapusa.
87. perc: Reith beadását a magasra felugró Sziládi a harkányi kapu bal oldalába fejelte. 1-3!
92. perc: És még nem volt vége: Sziládi középen egyedül lépett ki, még a kifutó kapust is kicselezve emelt a hálóba 1-4!

A labdát végig többet birtokló PVSK parázs mérkőzésen, megismételve a Villány elleni győzelmet, és a tavalyi harkányi eredményt, a játék képe alapján megérdemelten vitte haza a három pontot.

Reith Róbert vezetőedző, Pécsi VSK: - Jó időben, jó pályán, jó ellenfél ellen, közepesen jó játékkal, megérdemelten nyertünk. Gratulálok ArchieHawkins-nak a jó játékához.