Megnyertük a MATRO-PVSK Kupát!

Kifejezetten jó játékkal, végül elég simán győztük le a Kaposvárt a döntőben. Kameron Taylor lett a torna legjobb játékosa, Justin Alston pedig a pontkirály.

Pécsi VSK-VEOLIA - Kaposvári KK 81-59 (21-18, 26-23, 16-14, 18-4)
MATRO-PVSK Kupa Férfi Kosárlabda Torna - Döntő. Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok, 800 néző

PVSK-Veolia: Pongó 17/6, Taylor 10, Ciric 11/3, Budimir 6, Alston 18. Csere: Antóni 15/9, Simon K. 4, Olasz, Demeter. Vezetőedző: Csirke Ferenc. Kaposvár: Johnson 4, Lilov 7/3, McCray 9/3, Hendlein 18/12, Spica 10. Csere: Harazin 2, Halász 4/3, Bogdán 2, Hock 3/3. Vezetőedző: Fekete Ádám.

A Kaposvár elleni mindig presztízscsatákat vívunk, így az, hogy a MATRO-PVSK Kupa döntőjében épp a somogyi rivális került velünk szembe, alaposan felvillanyozhatta szurkolóinkat.

Az, ahogyan a meccset kezdtük viszont már annál kevésbé. Nagyon sok hibával, eladott labdával teltek az első percek, és bizony a célzóvíz sem kezdett ekkor még hatni, Ciric és Budimir sem találta a megfelelő távolságot külső kísérleteiknél. A Kaposvár el is húzott 6-7 ponttal, ám az első negyed végéhez közeledve elkezdtünk felzárkózni. Olyannyira, hogy Antóni menetrendszerű triplája után már nálunk volt az előny. A második tíz perc elejét pedig alaposan megnyomtuk. Amit az elején eladott labdában hozott a csapat, azt ebben a periódusban szerzettekben hozta vissza, amelyekből rendre jöttek is a pontok. Antóni kétszer is kintről talált be, de a gyors indítások végén Simon és Pongó is fontos pontokat hozott. Tíz fölé nőtt az előnyünk, és a Lauber igazi bajnoki hangulatot kezdett magára ölteni. Akkor meg pláne, amikor a somogyiak elkezdtek visszajönni a meccsbe. Ez olyan jól sikerült nekik, hogy mire kettőt pislogtunk, Lilov hármasával már csak három pont volt a különbség. A negyed vége azonban újabb remek védekezéseket hozott, aminek Csirke Ferenc nem is kicsit örült. Meg persze szurkolóink is. Bár Hendlein triplája zárta a félidőt, így is hattal vezettünk a nagyszünetben.

A harmadik negyed pedig álomszerűen kezdődött a számunkra. Úgy dobtunk tíz pontot, hogy közben egyet sem kaptunk, ami nem csak a kaposváriak pontatlanságának volt az oka, hanem bizony betonkemény védekezésünket is dicsérte. Tizenhat pontos vezetésnél pedig az ember hajlamos elhinni, hogy meg is van a győzelem. Nos, egy kicsit mi is elkényelmesedtünk a nagy előny birtokában, amit a KKK igyekezett is kihasználni. Meg is keserítette a dolgunkat Fekete Ádám alakulata, amelyet ekkor korábbi játékosunk, Halász Ádám irányított – nem is rosszul, feljött ugyanis a Kaposvár háromra. A negyed végére azonban helyreállt a világ rendje, már nyolc pont volt az előnyünk a félidei hathoz képest. Az utolsó tíz percre pedig végleg kipukkadtak a somogyiak, elfogyott az erejük. Nekünk viszont volt, nem is kevés. Sorra szereztük a labdákat, szebbnél szebb befejezésekkel örvendeztettük meg szurkolóinkat, és az utolsó negyedben gyakorlatilag azt csináltunk, amit csak akartunk. Meg is lett az eredménye, hiszen végül huszonkét pontos győzelemmel zártuk a MATRO-PVSK Kupát, amelyet így természetesen az első helyen fejeztünk be.

Kameron Taylor lett a torna MVP-je, ami egyébként teljesen megérdemelt volt. Amerikai légiósunk remekül játszott mind a két meccsen, a KKK ellen 10 pontja mellett 11 lepattanót is lerántott a gyűrűk mellől. Izmos kis dupla-duplával köszönt tehát be. E mellett másik új légiósunk, a center Justin Alston is kapott egy elismerést, ő lett ugyanis a torna legtöbb pontot szerző játékosa.

Mindent egybevetve egy szavunk nem lehet az elmúlt két napra. Jó játékkal és eredményesen készültünk a bajnoki rajtra.

Csirke Ferenc: - Gratulálok a csapatnak a tornagyőzelemhez, és gratulálok a szurkolóinknak is ehhez a két naphoz, nagyszerű hangulatot teremtettek. Nagy következtetéseket ilyenkor még nem kell levonni, de az mindenképpen pozitív, hogy nagyon sokat viszont látok azokból az elemekből, amiket az edzéseken gyakorlunk. Ez nagyon fontos a játékosoknak is, mert ilyen mérkőzések után hisznek a munkában, elhiszik, hogy amit gyakorlunk az hasznos számukra.

---
SZTE-Szedeák - KK VROS Osijek 85-79 (18-10, 24-22, 28-18, 15-29)
MATRO-PVSK Kupa Férfi Kosárlabda Torna - Bronzmérkőzés. Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok