Ezt jó volt nézni!

Negyvennégy ponttal legyőztük az Eszéket a MATRO-PVSK Kupa első napján, jöhet a Kaposvár elleni finálé pénteken este. A bronzmeccset a Szeged az Eszékkel vívja.

Pécsi VSK-VEOLIA - KK VRSO Osijek 106-62 (21-16, 30-17, 26-12, 29-17)
MATRO-PVSK Kupa Férfi Kosárlabda Torna, Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok, 400 néző

PVSK-Veolia: Pongó 7/3, Taylor 16, Csirics 13/9, Budimir 3/3, Alston 18/3. Csere: Antóni 9/9, Simon K. 7, Olasz 4, Demeter 12, Bíró L. 8, Berkics 7/3, Popgyákunik 2. Vezetőedző: Csirke Ferenc.

Az Eszék ellen kezdte meg csaptunk az V. MATRO-PVSK Kupát, és játékosaink már azzal a tudattal léphettek pályára, hogy ha nyernek, akkor másnap az ősi rivális Kaposvár ellen meccselhetnek majd az első helyért.

Ennek megfelelően is kezdtünk, hiszen az első támadásunkat Csirics egy nagyon szép triplával fejezte be. Aztán azonban az első 7-8 perc nem úgy telt el, ahogyan azt Csirke Ferenc elképzelte. Bár az előny folyamatosan nálunk volt, mégis elég sok hiba csúszott a játékunkba. Egy-egy eladott labda, kimaradó ziccerek bosszantották edzőnket. Az első negyed végéhez közeledve azonban kezdtük rendezni a sorokat, és amikor a kisszünet után visszajöttünk a pályára, bő öt percig még csak pontot sem tudott dobni az Eszék. Nálunk pedig egyre-másra jöttek a gyors indítások, Demeter kétszer egymás után is befejező ember volt, alaposan meg is tapsolta őt a közönség. Meg persze Csiricset is, aki ha épp nem állt közel hozzá védő, már emelte is rá a hármast – és bizony többnyire be is dobta. Az első félidő végére ugyan a húsz pontos különbség épphogy nem lett meg, de azért az 51-33-as vezetés jelezte, hogy a győzelem azért valószínűleg meglesz.

És mire a 27. perchez értünk, ebben már gyakorlatilag biztosak is lehetünk, hiszen 70-40 volt már az állás a javunkra. Innentől kezdve pedig már arra is volt lehetősége Csire Ferencnek, hogy például Berkics Bencét vagy Bíró Leventét nyugodt szívvel hagyja fenn a pályán. És az, hogy a fiatalok is megkapták a lehetőséget, nemhogy nem ment az eredmény rovására, hanem szépen lassan negyven pont fölé kúszott az előnyünk. A végén pedig Bíró Levente és Berkics Bence nem egyszer ugrasztotta talpra a közönséget hol harcos, hol kicsit pimasz megoldásaikkal. Jó volt nézni a fiatalokat, és jó volt látni, hogy bizony akkor sem kell majd kétségbe esnie a szakmai stábnak majd a szezon során, ha esetleg jön majd egy-egy alapember sérülése, kiesése.

Nyertünk tehát több mint negyven ponttal, amit persze azért túlértékelni nem szabad. Már csak azért sem, mert a Kaposvár elleni finálé egy egészen másik meccs lesz. Egy sokkal jobb, gyorsabb és erősebb csapat ellen. Félnivalónk azonban nincs!

Csirke Ferenc: - Úgy érzem, hogy jól játszottunk, de messze nem olyan erős ellenféllel, mint akik majd a magyar bajnokságban meghatározó csapatok lesznek. A mai mérkőzés egy jó edzéssel felért, látszott mutatott játékon a folyamatos fejlődés. Holnap játszunk egy kemény meccset a Kaposvár ellen, bár egyik félnek sem lesz fontos az eredmény. A lényeg, hogy tovább gyakoroljunk egy erős csapat ellen, amely valószínű, hogy nagy ellenfelünk lesz a bajnokság során.

---
Kaposvári KK - SZTE-Szedeák 93-71 (16-18, 25-15, 26-19, 26-19)
MATRO-PVSK Kupa Férfi Kosárlabda Torna. Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok, 100 néző