A masszívan védekező és a pontrúgásokból adódó helyzeteiből kettőt értékesítő Pécsvárad elvitte a három bajnoki pontot a Verseny utcából.

Labdarúgó mérkőzés: PVSK-Pécsvárad 0:2 (0:1)

Férfi labdarúgás, Megyei I. osztály, II. forduló. Pécs, Várkői Ferenc Stadion, 100 néző.

Vezette: Maml (Tatai, Maráz).

PVSK: Mocsári – Varga, Vida, Szeifert (Hawkins), Kiss – Reith (Kaufmann), Sziládi, Németh – Zsifkovics (József), Ndjodo, Váradi (Réfi). Vezetőedző: Reith Róbert.

A mérkőzés krónikája:

Első félidő:

• 5. perc: Bartal jobb oldali szögletére Bozó érkezett jó ütemben és 8 méterről a hazai kapuba fejelte a labdát. 0-1
  • 10. perc: A Sziládi buktatásáért megítélt 27 méteres szabadrúgást Ndjodo centikkel rúgta a kapu fölé.
  • 29. perc: Reith egy 26 méteres szabadrúgást csavart a kapu fölé.
  • 33. perc: Egy bal oldali szöglet után a jobb oldalra szállt a labda, ahonnan Bodor egy csel után visszarúgta középre, Bozó azonban ajtó-ablak helyzetben nem találta el a játékszert.
  • 39. perc: Bartal a 16-os és az oldalvonal közül végezhetett el szabadrúgást a jobb oldalról, éles lövése a bal kapufán csattant.
  • 42. perc: Bartal bal oldali szabadrúgását Szentes csúsztatta alig mellé.

Második félidő:

• 56. perc: Egy bal oldali szögletet Krapecz fejelhetett tisztán kapura, fejesét bravúrral védte Mocsári, a kipattanót a tehetetlen kapus mellett Bozó közelről vágta a kapuba. 0-2
  • 62. perc: Takács kapott remek kiugratást a jobb oldalon, egyedül vezethette Mocsárira a labdát, de a pécsi kapus eszén nem tudott túljárni.
  • 72. perc: Megint Takács ugrott ki a jobb oldalon, ezúttal el tudta perdíteni a labdát Mocsári fölött, de célt tévesztett, a labda mellé pattogott.
  • 75. perc: Varga egy csel után ugratta ki Sziládit, akinek a lövésébe az utolsó pillanatban léptek bele.
  • 81. perc: Ndjodo 12 méterről fordulásból lőtt fölé.

A mérkőzésen minden a bajnoki címvédő, idén először pályára lépő Pécsvárad szája íze szerint alakult: szögletből korán gólt szereztek, majd előnyüket magabiztosan tartva kontrákra rendezkedtek be. A második játékrész elején újabb sarokrúgást váltottak gólra a vendégek, akik ezután könnyűszerrel védekezték ki a PVSK nem túl vehemens támadásait, és végül magabiztosan győztek.

Reith Róbert, vezetőedző: - Két elkerülhető gólt kaptunk, két pontrúgás után, ezen kívül a vendégeknek sem volt igazán nagy helyzetük. Ezzel együtt a jelen pillanatban egységesebb és jobb játékerőt képviselő csapat nyert, gratulálok nekik!