III. Pécsi Egyéni Pétanque Kupa

Július végén rendezte a PVSK Pétanque Szakosztálya a III. Pécsi Egyéni Kupát.

A versenyre a felnőttek között 32, a gyermek korosztályban 5 fő nevezett. Az korábbiakkal ellentétben idén más lebonyolítási rendben, két körös selejtezővel (poule) alakult ki az "A", "B" és "C" ág mezőnye. Utóbbi győztese Berta Ádám (PVSK) lett, a "B" versenyt Kónya Dániel (Budapest Pétanque) nyerte.

A verseny legjobb női és a legjobb ifjúsági versenyzőnek járó különdíját is Giovana Monteiro (BSE) nyerte. A kupáért zajló küzdelemben a legjobb négy közé már csak PVSK-s versenyző jutott. A színvonalas küzdelmek után a 4. helyet végül Laszlo Nagy, a harmadik helyet Kutasi Peter szerezte meg. A döntőben Roland Todenberg-ot legyőzve Gál Károly Gál lett a kupa győztese. A gyermekek között Bereczki Marcell bizonyult a legügyesebbnek, aki minimális különbséggel előzte meg a PVSK-s Moezzi Armant. A 3. helyezett Ekman Dóri (PVSK), 4. Tálosi Gréti (PVSK), 5. Hübner Lilla lett.

A versenynek idén is a Mecsekerdő Zrt. - Mecsextrém Park pétanque pályája adott otthont.