PVSK Nemzeti Kosárlabda Akadémia eredmények - 2018/18. hét

Kenguru korosztályban régiós jamboreen jártak mind a lányok, mind a fiúk. A serdülő fiúk pedig az országos „B” döntőbe verekedték magukat. Heti összefoglaló az eredményekről.

PVSK Nemzeti Kosárlabda Akadémia női szakág

U11 Kenguru Bajnokság Nyugati Régiós Jamboree, Székesfehérvár

Pécsi VSK NKA Jegesmedvék U11 - Várpalotai Gepárdok 107-30 (18-11; 33-13; 20-4; 36-2)

Pécsi VSK NKA Jegesmedvék U11: Csirke Petra 8, Sánta Gréta 8, Ligner Boglárka 8, Szanyi Borbála 4, Szücs Boglárka 4, Kropp Anna 24, Szegedi Judit 2, Uherkovich Mira 15, Dömös Hédi 14, Hőgye Petra 10, Rituper Míra 10, Farkas Emma. Edző: Hengán Hunor, Gyuricza Kitti.

Hengán Hunor: - Gratulálok a lányoknak a győzelemhez, rengeteg pont született gyorsindításokból és az agresszív védekezésből!

Soproni Darazsak Akadémia - Pécsi VSK NKA Jegesmedvék U11 72-52 (19-4; 21-22; 24-13; 8-13)

Pécsi VSK NKA Jegesmedvék U11: Kovács Janka 9, Rituper Míra 7, Csirke Petra 6, Uherkovich Mira 6, Szanyi Borbála 4, Ligner Boglárka 3, Kropp Anna 2, Hőgye Petra 14, Sánta Gréta 1, Farkas Emma -, Dömös Hédi -, Szücs Boglárka -. Edző: Hengán Hunor, Gyuricza Kitti.

Hengán Hunor: - Az első negyedet leszámítva elégedett vagyok a lányok teljesítményével. Az első negyedben sajnos nem sikerült kizárnunk a külső tényezőket és az első perctől kezdve megadtuk magunkat az ellenfélnek. Örülök annak, hogy a második negyedtől javult a játékunk és jobban is küzdöttünk. Gratulálok a Sopronnak a győzelemhez!

U11 Kenguru bajnokság, VIII. forduló, Pécs

KASI C - Pécsi VSK NKA Fehértigrisek U11 106-44 (30-10; 35-8; 22-10; 19-16)

Pécsi VSK NKA Fehértigrisek U11: Masnecz Hanna 9, Simon Petra 8, Pirisi Eszter 7, Szabó Kíra Lili 4, Magyar Dóra 2, Szabó Lilien 2, Kis-Simon Cintia 12. Edző: Rónási Márton, Gyuró Dalma.

Rónási Márton: - Sajnos nem tudtunk teljes csapattal kiállni a mérkőzésre, ezért nem csak ellenfelünk gyorsasága, hanem a fáradtság is legyőzött minket. A 44 dobott pont nem rossz, és több is lehetett volna, ha nem hagyunk ki sok tiszta helyzetet. A védekezésünk viszont nagyon gyenge volt, az egyik legrosszabb egész évben. Köszönjük a játékot a kaposváriaknak!

Pécsi VSK NKA Fehértigrisek U11 - PVSK Hópárducok 50-81 (15-17; 12-17; 11-22; 12-25)

Pécsi VSK NKA Fehértigrisek U11: Magyar Dóra 5, Szabó Kíra Lili 4, Pirisi Eszter 3, Kis-Simon Cintia 22, Szabó Lilien 2, Masnecz Hanna 14, Simon Petra. Edző: Rónási Márton, Gyuró Dalma.

Rónási Márton: - A fiúk egy szoros vereség után kifáradva kezdték ellenünk a mérkőzést, és ameddig bírtuk erővel, addig ezt nagyon jól ki is használtuk. Sajnos azonban a harmadik negyed közepére már mi voltunk a fáradtabbak, ezért alakult ki a nagy különbség. Az első meccshez képest javult a védekezésünk és a helyzetkihasználásunk is, aminek nagyon örülök. Köszönöm minden játékosomnak és szüleiknek, akik ott voltak a mai meccseken. A győzelemhez gratulálok a fiúknak!

PVSK Nemzeti Kosárlabda Akadémia férfi szakág

U14 Serdülő Országos Főtábla VI. forduló, Baja

PVSK NKA A U14 - OSE Lions 75 – 93 (18:20, 23:29, 11:20, 23:24)

PVSK NKA A U14: Petz Milán 8, Harka Szabolcs 3, Gróf Máté 2, Pályi Dénes 2, Kiss Lajos Dávid 13 Csere: Szeverinácz Denisz 8, Vargha Bulcsú 8, Hőgye Patrik 4, Lázár Dániel 4, Tószegi- Sabath Levente 12, Ravasz Márk 11. Edző: Juhász Olivér, Stranszky Bettina.

Juhász Olivér: - Nem a védekezés dominált ezen a mérkőzésen, és ebből mi rosszul jöttünk ki.

Bajai Bácska FKE - PVSK NKA A U14 63 – 85 (11:20, 21:12, 19:26, 12: 27)

PVSK NKA A U14: Pályi Dénes 6, Gróf Máté 4, Kiss Lajos Dávid 15, Harka Szabolcs 12, Petz Milán 1 Csere: Szeverinácz Denisz 4, Lázár Dániel 4, Vargha Bulcsú 2, Hőgye Patrik 15, Ravasz Márk 11, Tószegi- Sabath Levente 11. Edző: Juhász Olivér, Stranszky Bettina.

Juhász Olivér: - Sokkal jobban játszottunk, mint az előző meccsen. A második félidőben felőröltük az ellenfelet, akik egy kicsit fáradtabban érkeztek a mérkőzésre, mint mi.

PVSK NKA A U14 - SZEDEÁK "A" 84 – 60 (20:22, 23:8, 19:13, 22:17)

PVSK NKA A U14: Gróf Máté 8, Harka Szabolcs 7, Pályi Dénes 7, Petz Milán 2, Kiss Lajos Dávid 15/3 Csere: Ravasz Márk 8, Vargha Bulcsú 6, Lázár Dániel 4, Szeverinácz Denisz 4, Radó Ádám 2, Hőgye Patrik 11, Tószegi- Sabath Levente 10. Edző: Juhász Olivér, Stranszky Bettina.

Juhász Olivér: - Alig 15 perc alatt sikerült meggyőzni a játékosaimat, hogy valójában tudnak védekezni! Utána már nem volt probléma. Éljen a "B" döntő!

U11 Nyugati Régiós Jamboree, Székesfehérvár

PVSK NKA A U11 - Dávid Kornél Kos. Akadémia Kenguruk 58-54 (13-11; 13-18; 18-17; 14-8)

PVSK NKA A U11: Bogdán Patrik János 5, Csiga Zsombor 4, Takács András István 4, Szabó Bálint 4, Kiss Keve Botond 20, Fejér Zsombor Barnabás 2, Gyurka Dániel 2, Rácz Domonkos 14, Fitus-Barics Dániel 1, Ádám Levente 1, Glück Patrik -, László Barnabás. Edző: Moosz Milán.

Moosz Milán: - Végig kiélezett mérkőzésen sikerült legyőznünk a házigazdát nem a legszebb, de annál hajtósabb és küzdősebb játékkal. Saját dolgunkat nehezítettük meg az eszméletlenül sok kihagyott ziccerrel. Többször is sikerült felállnunk - 5-6 pontról, a stabilabb vezetést pedig a lehető legjobbkor vettük át.

Körmendi Törpördögök "A" - PVSK NKA A U11 86-59 (19-14; 24-22; 15-14; 28-9)

PVSK NKA A U11: Fitus-Barics Dániel 9, Rácz Domonkos 7, Ádám Levente 6, Bogdán Patrik János 6, Glück Patrik 5, Fejér Zsombor Barnabás 4, Csiga Zsombor 3, Kiss Keve Botond 17, Földing Zalán 1, Póla Áron 1, Szabó Bálint -, Takács András István. Edző: Moosz Milán.

Moosz Milán: - Ezzel a fajta kosárlabdával ebben a korosztályban még nem találkoztunk, de ma ismét tanultunk valamit. 4 ellenfelünk extra egyéni teljesítményét el kell ismernünk és fejet kell hajtanunk előttük, illetve tanulni tőlük. A többiekre is kíváncsiak lettünk volna, de őket ma sajnos nem láttuk labdával. Meg kell tanulnunk kizárni a külső tényezőket, azokat úgy felfogni mintha az ellenfél 6. embere lenne, és így megtenni mindent a pályán. A küzdéssel ezen a mérkőzésen sem volt gond, a reklamálásokkal, pimaszkodásokkal már annál inkább. Ezen sürgősen változtatnunk kell. Bár minden játékosunk jó tulajdonságairól regényt tudnék írni, mégis muszáj kiemelnem Kiss Keve Botit: nem csak a mai, hanem az egész szezon során nyújtott teljesítménye miatt. Elképesztő, hogy mi munkát beletesz minden támadásba és védekezésbe. A küzdése példaértékű. Úgy látom, hogy a többiekre is ragad át a lelkesedéséből, aminek nagyon örülök.

U11 Kenguru Bajnokság 8. forduló, Pécs

Dombóvári Kosársuli KE - PVSK NKA B U11 44-82 (8-10; 17-35; 9-13; 10-24)

PVSK NKA B U11: Csere: FÖLDING Zalán 9, Póhl Máté 8, GLÜCK Patrik 7, HORVÁTH Szilárd 7, CSIGA Zsombor 6, Kolcsár Márton 6, SZABÓ Ákos 5, LÁSZLÓ Barnabás Gábor 3, SZABÓ Bálint 18, PÓLA Áron 13. Edző: Moosz Milán.

Moosz Milán: - Kifejezetten szép játékkal sikerült győznünk egy olyan mérkőzésen, ahol mindenki kivette a részét és hozzájárult a sikerhez. A "B" csapatunkban minden alkalommal megmutatja valaki, hogy mit is tud, és mindig felszínre tör valami extra teljesítmény, aminek külön nagyon örülök.

PVSK NKA B U11 - GYKSE Szekszárd 60-57 (18-9; 19-26; 11-12; 12-10)

PVSK NKA B U11: Csere: CSIGA Zsombor 9, FÖLDING Zalán 9, GLÜCK Patrik 9, Póla Áron 8, HORVÁTH Szilárd 8, SZABÓ Bálint 7, Póhl Máté 3, SZABÓ Ákos 3, Kolcsár Márton 2, FODOR Milán Tacitusz 2, LÁSZLÓ Barnabás Gábor. Edző: Moosz Milán.

Moosz Milán: - Örülök, hogy egy ilyen jó hangulatú, végletekig kiélezett mérkőzéssel zártuk a szezont. Ezek a leghasznosabb meccsek. Ma ismét bebizonyosodott, hogy ugyan pontra játszunk, de lehet a legjobbak között az is, aki keveset, vagy egy kosarat sem szerez. Győzelmünket annak köszönhetjük, hogy nagyon helyén volt a szívünk és az eszünk is a kritikus helyzetekben. Kolcsár Marcinak és Pohl Máténak külön dicséret jár, ugyanis ma 4 mérkőzésen álltak helyt.