Bár a Vasas szinte végig vezetett ellenünk, U20-as csapatunk óriásit küzdve, a legvégén megfordítva a meccset legyőzte a fővárosiakat a bajnoki nyolcas döntő első körében, így bejutott a négy közé.

Pécsi VSK-VEOLIA - Vasas Akadémia 75-72 (18-21, 18-19, 19-21, 18-11)
Férfi kosárlabda U20-as Nyolcas Döntő, negyeddöntő. Budapest, Sport11 Sportközpont

PVSK-Veolia U20: Bíró L. 12, Krnjajski 22, Dragasevics 10/6, Demeter 10/6, Kővágó-Laska 6. Csere: Benke 8/6, Riskó 2, Mándity 2, Porrogi, . Edző: Juhász Olivér. Vasas U20: Csík Richárd 11/3, Boros 12, Kiss B. 10, Andrássy 15/6, Völgyi 2. Csere: Csík Roland 3, Bencsik 13/3, Sólyom 2, Kovács B. 2, Steier, Kelenföldi 2. Edző: Lekli József.

ÉLŐ: Férfi U20-as Nyolcas Döntő - 1. nap (összefoglaló) >>

Azt tudtuk előre, hogy bitang nehéz dolgunk lesz a Vasas ellen. Azért is, mert a Vasas jó csapat, meg azért is, mert kétszeres címvédőként az U20-as bajnokság nyolcas döntőjében talán rajtunk van a legnagyobb nyomás.

A félelmünk pedig bizony be is jött. Gyakorlatilag az első perctől kezdve egy iszonyatosan kemény, szoros mérkőzést játszottunk a Vasas ellen, és ha ez nem lett volna elég, az előny – ha nem is sokkal – de szinte végig az ellenfelünknél volt. Mi pedig futhattunk utánuk az egész mérkőzésen. Bár Krnjajski Boris igyekezett a hátára venni csapatunkat, néha azt volt az érzésünk, hogy önmagában ez kevés lesz. Éppen ezért a második félidőben a legjobbkor köszönt be Benke Krisztián egy triplával, jelezve, hogy akadnak azért még tartalékaink. Szükség is volt rájuk, hiszen az utolsó negyedben is a Vasas diktálta a tempót, és az 1-2 pontos előnyét szépen lassan 5-6 pontosra duzzasztotta. A hajrában azonban olyat mutatott meg csapatunk, ami mellett akkor sem lehetne elmenni szó nélkül, ha végül kikaptunk volna – de hála Istennek nem kaptunk ki!

Hatalmas szívvel, fogcsikorgatva ugyan, de mínusz hatról sikerült visszajönnünk, méghozzá az utolsó másfél percben. Úgy, hogy Dragasevics Veljko a legvégén vágott be két triplát is, amikor pedig Bíró Levente kettesével hosszú idő után visszavettük a vezetést, már úgy játszottunk, ahogyan azt a legprofibb csapatok szokták csinálni. Higgadtan, taktikusan, okosan. Meg is lett az eredménye, hiszen végül három ponttal legyőztük a Vasast, és bejutottunk a bajnokság elődöntőjébe. Tovább él tehát a remény, hogy egymás után harmadszor is megszerezzük az aranyérmet az U20-as korosztályban.

Juhász Olivér: - A győzelmet nem kell megmagyarázni. Szerencsére. Ebben a szerkezetben, ez ellen a védekezés ellen, nem találtuk meg a jó megoldásokat. Helyenként úgy játszottunk, mintha ez lenne az első döntőnk. Ami bíztató, hogy tavaly is rosszul kezdtünk és a vége egész jól sikerült.