Labdarúgó mérkőzés: Pécsi VSK – Siklós 0-2 (0-1)

Férfi Labdarúgás, Megye I. o. 23. forduló: Pécs, Várkői Ferenc stadion: 100 néző.

Játékvezetők: Bánfai (Szabó, Güldner).

Pécsi VSK: Kácsor – Varga M., Vida (Szeifert), Zámbó, Kiss (Molnár) – Laki (Varga D.) – Váradi (Zólyomi), Reith, Oberlander, Kaufmann (Zombár) – Ndjodo. Vezetőedző: Reith Róbert.

A mérkőzés krónikája:

Első félidő:

3. perc: A védőkről Pásztor elé pattant a labda, aki tiszta helyzetből 14 méterről Kácsorba lőtte a labdát.

6. perc: Vida borította fel Peschkát a 16-oson belül, amiért a játékvezető 11-est ítélt. A büntetőt Sztojka végezte el, erős lövését Kácsor bravúros vetődéssel kiütötte a kapu bal alsó sarka elől.

17. perc: A védők kifejelték a labdát, Horváth 24 méterről kapásból lőtt a kapu fölé.

20. perc: Pásztor lőtt 20 méterről a kapu fölé.

21. perc: Egy kényszerítő után Laki gyorsított fel, és 22 méterről lövésre szánta el magát, de lövése mellé szállt.

23. perc: A vendég térfél közepéről Reith ívelt szabadrúgást a kapu elé, Ndjodo kapura fejelt, de a siklósi kapus hárított a bal alsó sarok elől.

30. perc: Váradi a jobb oldalról belőtte a labdát középre, Kaufmann elől szögletre mentettek a védők.

46. perc: Egy gyors siklósi kontratámadás végén Schmidtnek csak az üres kapuba kellett begurítania, 8 méterről nem hibázott. 0-1

Második félidő:

53. perc: Egy jobb oldali szögletre Schmidt érkezett középen, és kapásból a kapu bal alsó sarkába lőtt. 0-2

54. perc: Reith 24 méterről végezhetett el szabadrúgást, lövése pont a kapus kezébe szállt.

60. perc: Ndjodo harcolt ki magának lövőhelyzetet, de 18 méterről ballal a kapu mellé lőtt.

63. perc: Schmidt a jobb oldalról élesen középre lőtt, a labda Varga M. fejéről a felső lécre pattant.

69. perc: Reith ugratta ki a leshatáron kilépő Ndjodot, aki a kifutó kapus fölött átemelte a labdát, de cél tévesztett: a játékszer a kapu mellé pattogott.

70. perc: Horváth 40 méterről ívelte rá a labdát, ami átszállt a kint álló Kácsor fölött, és centikkel a bal kapufa mellett hagyta el a játékteret.

73. perc: Bognár középről 30 méterről lőtt, Kácsor magabiztosan védett.

77. perc: Reith 35 méterről ívelt kapura, a siklósi kapusnak kellett védeni.

80. perc: Varga Ákos csúszott rá Oberlander lábára, amiért megkapta második sárga lapját, így az alig 9 perccel korábban csereként beállt vendégjátékos a kiállítás sorsára jutott.

82. perc: Varga M. jobb oldalról ívelt be szabadrúgást, a felső lécet találta el.

84. perc: Oberlander 24 méteres szabadrúgását a jobb felső sarok elől ütötte ki a kapus. A szögletből Ndjodo fejelhetett, de az ötös sarkán rosszul találta el a labdát, így a védők felszabadítottak.

92. perc: A vendégkapus sportszerűtlen időhúzásáért megítélt közvetett szabadrúgásból egy legurítás után Reith 10 méterről az oldalhálóba vágta a labdát.

Az első félidőben büntetőt hibázó vendégcsapat öt percen belül két gólt szerezve nyerte meg a mérkőzést. A siklósiak élesebben, agresszívabban, olykor durvábban játszottak ellenfelüknél, több párharcot nyertek meg, és a kapu előtt határozottabbak voltak, így idegenben is győzni tudtak.

Reith Róbert, vezetőedző: - Most nemcsak a mérkőzés elején játszottunk rosszul, mint a legutóbbi találkozón, hanem az egész meccsen. Bojás Lajos gyúrónk, talán többet futott, mint az egész csapat, mert nagyon sokszor kellett meccs alatt közbeavatkoznia. Véleményem szerint az ellenfél részéről sok olyan szabálytalanság volt, amely csak enyhe elbírálást kapott. Ennek ellenére gratulálok a Siklósnak a győzelemhez!