Labdarúgó mérkőzés: Pécsi VSK – PEAC 6-1 (2-0)

Férfi Labdarúgás, Megye I. o. 21. forduló. Pécs, Várkői Ferenc stadion, 100 néző.

• PVSK: Kácsor - Varga M. (Suba), Szeifert, Zámbó, Kiss (Právics) – Vida – Váradi, Oberlander (Laki), Reith (Varga D.), Kaufmann (Schvedics) – Ndjodo. Vezetőedző: Reith Róbert.
  • Pécsi góllövők: Oberlander, Kiss, Schvedics, Reith, Ndjodo, Váradi.

A mérkőzés krónikája:

Első félidő:

• 5. perc: Oberlander tört be a 16-oson belülre, és oldalról, mintegy 10 méterről a hosszú alsó sarokba rúgta a labdát. 1-0
  • 8. perc: Oberlander emelt a jobb oldalon lévő Reithhez aki egy védőtől szorongatva mellé lőtt.
  • 9. perc: Váradi cselezgetett a bal oldalon, majd 18 méterről lövésre szánta el magát, de a kapu jobb oldalába tartó labdát másodjára megfogta a vendégkapus.
  • 19. perc: Váradi ugratta ki a védők között jó ütemben kilépő Ndjodót, aki a bal oldalra kisodródva nagy helyzetben a kapust találta telibe.
  • 21. perc: Reith ívelt középre a bal oldalról, a hosszú oldalon üresen érkező Kiss 6 méterről a hálóba fejelt. 2-0
  • 24. perc: Egy jobbról érkező szögletet Szeifert középről fejelt középre, a kapus ölébe.
  • 25. perc: Reith ütközött Ndjodóval a 16-os előtt, a labda a talpon maradt kameruni támadó elé került, aki nagy helyzetben a kaput sem találta el.
  • 35. perc: Ndjodo balról adott középre, Reith 14 méterről kapásból a kapu mellé lőtt.
  • 37. perc: Ndjodo adott be balról, Kaufmann az ötösről az egyik védőt találta el.

Második félidő:

• 48. perc: Ndjodo tört be a 16-oson belülre, de 14 méterről leadott lövését védte a vendégkapus.
  • 50. perc: Először jutott el a hazai kapuig a PEAC, rögtön gólt is szerzett: a csereként beállt Cheap Reachhee lőtt 16 méterről, a labda Kácsor hóna alatt a kapu jobb alsó sarkában kötött ki. 2-1
  • 61. perc: Szatmári rúgta fel Oberlandert a félpályánál, amiért a játékvezető először sárga lapot adott neki, majd amikor kiderült, hogy súlyos sérülést okozott, kiállította a vendég védőt.
  • 67. perc: Reith ugratta ki kiváló ütemben Schvedicset a bal oldalon, aki a kimozduló kapus felett szépen a vendég kapuba pörgetett. 3-1
  • 73. perc: Ndjodo 22 méterről fölé lőtt.
  • 74. perc: Egy szép Vasút-támadás végén Reith verekedte be magát a 16-oson belülre, majd 10 méterről a rárontó hálóőr fölött a vendég kapu közepébe emelt. 4-1
  • 78. perc: Reith vitte el a labdát az alapvonalig a jobb oldalon, majd középre gurított, Ndjodo pedig két méterről az üres kapu közepébe bombázott. 5-1
  • 85.perc: Óriási potyagóllal zárta a gólgyártást a Vasút: Váradi lőtt a 16-os bal sarkától, a labda megpattant a vizes füvön, ami annyira megzavarta a kapust, hogy a saját kapujába ütötte a játékszert. 6-1
  • 87. perc: Váradi lőtt ismét, de lövése ezúttal elkerülte a vendégkaput.

A PVSK az első játékrészben uralta a mérkőzést és kétgólos előnyre tett szert. A második félidő elején a semmiből szépített a PEAC, ami átmenetileg megzavarta a hazaiakat. A jogos kiállítást követően újra a Vasút került fölénybe, és emberelőnyét szép találatokkal használta ki a végére teljesen széteső egyetemisták ellen.

Reith Róbert vezetőedző, Pécsi VSK:: - A pécsi szomszédvárak rangadóján nagyon jól kezdtük a mérkőzést. Sikerült a meccs elején gólt lőnünk, és ezzel megadtuk az alaphangot. Úgy gondolom, annak ellenére, hogy 2-0 után, egyéni hibánkból kaptunk egy elkerülhető gólt, és ezzel egy kicsit felhoztuk az ellenfelet, megérdemeltük a győzelmet. A PVSK labdarúgó csapata, vezetői, játékosai, valamennyi munkatársa nevében mindenkinek nagyon Boldog Húsvéti Ünnepeket kívánok!