Labdarúgó mérkőzés: Villány TC – Pécsi VSK 1-6 (0-4)

Férfi Labdarúgás, Megye I. o. 20. forduló: Villány, Labdarúgó pálya: 250 néző

PVSK: Kácsor (Székely) – Varga, Szeifert, Zámbó, Kiss – Vida, Laki – Schvedics (Zombár), Reith (Zólyomi), Právics (Kaufmann) – Ndjodo (Suba). Vezetőedző: Reith Róbert.
Góllövők: Ndjodo (3), Reith, Schvedics, Vida.

A mérkőzés krónikája:

Első félidő:

• 2. perc: Egy védőkről lecsorgó labdát Zámbó lőtt kapura, de a labda magasan fölpörgött, majd Reith elé került, aki 7 méterről, jobbal a kapuba lőtt. 0-1
  • 14. perc: Egy jobboldali szögletet Alabert 7 méterről kapura fejelt, Kácsor egy szép reflexmozdulattal védett.
  • 19. perc: Právics szaladt el a jobb oldalon, és a 16-os jobb sarkáról az oldalhálóba lőtt.
  • 32. perc: Vida végezhetett el szabadrúgást 20 méterről, a felugró sorfal alatt lőtt kapura, de a hazai kapus a jobb alsó sarok elől ki tudta ütni a labdát. A szöglet Kiss-t találta üresen, gyenge fejesét azonban védte a villányi kapus.
  • 34. perc: Egy gyors pécsi kontratámadás végén Ndjodo lőhetett kapura 14 méterről, a villányi kapus bravúrral védett.
  • 35. perc: A jobboldalról beívelt szögletet Ndjodo 5 méterről a hazai kapu bal oldalába bólintotta. 0-2
  • 40. perc: Reith végezhetett el szabadrúgást a baloldalról, az alapvonaltól, beadását Schvedics fejelte a villányi kapu bal oldalába. 0-3
  • 43. perc: Ndjodo 35 méteres szabadrúgása jó egy méterrel szállt a hazai kapu fölé.
  • 45. perc: Reith ívelt keresztbe a jobb oldalon lévő Ndjodónak, aki egy csellel középre játszotta magát, majd kilőtte a hazai kapu bal alsó sarkát. 0-4

Második félidő:

• 47. perc: A csereként beállt Tamás lőtt 20 méterről, alig fölé.
  • 53. perc: Schvedics a baloldalról lőtte keresztbe a labdát, ami a jobboldalon Kaufmannhoz került. A pécsi csatár 8 méterről a keresztlécet találta telibe, a lepattanó labdát Ndjodo középen másfél méterről az üres kapuba fejelte. 0-5
  • 55. perc: Vida a villányi térfél közepén gondolt egyet és kapura bombázott. A lövés a villányi kapu bal oldalába csapódott. Óriási gólt láthatott a szépszámú villányi közönség. 0-6
  • 61. perc: Laki vette el ellenfelétől a labdát a jobboldalon, majd pár lépés után kapura ívelt, de a villányi kapus bravúrral kitolta a jobb felső sarokba tartó lövést.
  • 63. perc: Zólyomi lőtt 26 méterről, lövése fölé szállt.
  • 68. perc: Zólyomi játszotta tisztára magát, majd Schvedicshez passzolt, aki szorongatott helyzetből fölé lőtt.
  • 80. perc: Márkovics ugratta ki lesgyanús helyzetben Alabertet, aki végigszáguldott a vendégtérfélen, és higgadtan a vendégkapuba lőtt. 1-6
  • 82. perc: Egy baloldali szabadrúgást Alabert fejelt kapura, Székely védett, majd hátba dobta Vargát, akiről a labda Tamás elé pattant, aki 14 méterről lőtt, de Székely ismét hárított.
  • 84. perc: Alabert lépett ki a baloldalon, óriási helyzetben már csak a kapussal állt szemben, de a kapu helyett a bal kapufa tövét találta el.

A mély talajú pályán a PVSK a játék minden elemében ellenfele fölé nőtt, és ilyen arányban is megérdemelten nyerte meg a találkozót.

A mérkőzés adatlapja az MLSZ Adatbankban >>>

Reth Róbert vezetőedző, Pécsi VSK: - Nagyon jól kezdtük a mérkőzést, jól alkalmazkodtunk a mély talajú pályához. A régi magyar betegség nálunk is kiütközött, mivel négygólos előnyünknél a második félidőre kicsit leültünk. Úgy gondolom, teljesen megérdemelten nyertünk. Megpróbáltam lehetőséget adni mindenkinek, aki eddig kevesebbet játszott. Azt hiszem, ez is jól működött.