PVSK Nemzeti Kosárlabda Akadémia eredmények - 2018/10. hét

Folytatódott a Panon Liga, a Négy Város Tornája és a Kenguru bajnokság a kosárlabda utánpótlásban. Heti összefoglaló a mérkőzésekről.

PVSK Nemzeti Kosárlabda Akadémia női szakág

U18 Négy Város Tornája, Pécs

Pécsi VSK NKA U18 - KSC Szekszárd 64-89 (12-25; 18-20; 21-20; 13-24)

Pécsi VSK NKA U18: Szomor Kinga 6/3, Tóth Réka 2, Hanti Daniella 18/6, Temes Boglárka 14/6, Sebestyén Réka 10. Csere: Mándity Mirna 6/3, Szabó Nikolett 2, Tóth Veronika 2, Auth Réka 2, Horváth Boglárka 2. Edző: Debreceni Eszter, Rákosi Katalin.

Debreceni Eszter: - Jó mérkőzést játszottunk a nálunk nagyobb játékerőt képviselő szekszárdi csapat ellen. Bár sok pontot kaptunk, de két negyedben is partiban voltunk velük. Alapvetően elégedett vagyok a lányokkal, hiszen a küzdéssel és az akarattal nem volt semmi probléma! Gratulálok a Szekszárdnak a győzelemhez!

U11 Kenguru bajnokság, VI. forduló, Kaposvár

Pécsi VSK NKA Fehértigrisek U11 - PVSK Panthers C 48-56 (8-12; 25-14; 7-13; 8-17)

Pécsi VSK NKA Fehértigrisek U11: Varga Regina 9, Szabó Luca 5, Szabó Lilien 5, Kaszás Dalma Patrícia 5, Szívós Flóra 13, Kis-Simon Cintia 10, Balázs Fruzsina 1, Szabó Kíra Lili -, Masnecz Hanna -, Pirisi Eszter -. Edző: Rónási Márton, Gyuró Dalma.

Gyakorlós Csibék - Pécsi VSK NKA Fehértigrisek U11 85-77 (22-27; 19-14; 28-21; 16-15)

Pécsi VSK NKA Fehértigrisek U11: Kis-Simon Cintia 5, Varga Regina 5, Kaszás Dalma Patrícia 5, Szabó Kíra Lili 4, Szabó Lilien 3, Szívós Flóra 23, Masnecz Hanna 18, Szabó Luca 14, Balázs Fruzsina -, Pirisi Eszter -. Edző: Rónási Márton, Gyuró Dalma.

U11 Nyuszi Kupa, VI. forduló, Szekszárd

Tamási Dámocskák - Pécsi VSK NKA Fehértigrisek U11 43-24 (6-8; 11-9; 10-0; 16-7)

Pécsi VSK NKA Fehértigrisek U11: Szívós Flóra 5, Szabó Lilien 4, Kaszás Dalma Patrícia 2, Pirisi Eszter 2, Novreczky Csenge 10, Mátrai Nóra 1, Szabó Kíra Lili -, Simon Petra -, Tam Linda -, Zsombéki Zita, Varga Regina -, Szabó Luca -. Edző: Rónási Márton, Gyuró Dalma.

Gyuró Dalma: - Jól kezdtük a meccset, az első félidőben tudtuk tartani a lépést a fiúkkal. Sajnos, a harmadik negyedben volt egy mélypont, amit a negyedik negyedben a lányok már nem tudtak visszahozni. Köszönjük a játékot a Tamásinak!

Pécsi VSK NKA Fehértigrisek U11 - Bátaszéki Oroszlánok 34-28 (6-8; 10-8; 2-10; 16-2)

Pécsi VSK NKA Fehértigrisek U11: Szívós Flóra 4, Novreczky Csenge 4, Mátrai Nóra 3, Simon Petra 3, Szabó Lilien 2, Kaszás Dalma Patrícia 2, Varga Regina 16, Szabó Kíra Lili -, Pirisi Eszter -, Tam Linda, Zsombéki Zita -, Szabó Luca -. Edző: Rónási Márton, Gyuró Dalma.

Gyuró Dalma: - A második meccs első félideje is hasonlóan szorosan alakult. A harmadik negyedben ismét volt egy hullámvölgy, de a lányok extra védekezése, küzdése és nyerni akarása megfordította a mérkőzést és győzelmet tudtunk aratni. Nagyon büszke vagyok minden játékosra, mindenki hozzá tudott tenni a győzelemhez!

PVSK Nemzeti Kosárlabda Akadémia férfi szakág

U18 Junior bajnokság - alsóház nyugat, Sopron

Soproni Sportiskola "A" - PVSK NKA U18 62-69 (16-19, 8-23, 13-18, 25-9)

PVSK NKA U18: Nagy Kevin Krisztián 7, Tóth Kristóf 7, Rosic Uros 6/3, Futó Balázs 5, Jung Adrián 23/15 Csere: Kiticsics Attila 9/3, Huszka Bendegúz 4, Pontyos István 3/3, Szeverinácz Valér 3/3, Mogyorósi Dániel 2, Pákozdi Balázs -. Edző: Vanja Miljković, Moosz Milán.

U12 Panon Liga, Kozármisleny

Kozármisleny SE - PVSK NKA A U12 48-45 (9-17, 12-9, 11-9, 16-10)

PVSK NKA A U12: Kiss Keve Botond 8, Csernus Olivér 7, Szabó Izsák 4, Zákányi Kristóf -, Mogyorósi Balázs - Csere: Márkus Péter 8, Aradi Attila 5, Fitus-Barics Dániel 2, Viszt Marcell 11, Horváth Viktor -, Novreczky Botond -, Domokos Balázs -. Edző: Szabó Gergely, Vati Tamás.

Szabó Gergely: - Érdekes és izgalmas mérkőzés volt, amelyen jó ellenfél ellen tudtunk gyakorolni. Mondhatom, hogy számos szép kosárlabda-jelenetet produkáltunk és fejlődünk támadásban. A fiúk lelkét kicsit sajnálom, hogy végül nem sikerült nyerni, de minden, pláne behúzódó védekezéssel megszerzett győzelemnél értékesebb a saját elveink betartása. Szeretném megjegyezni, hogy ritkán látunk ilyen remek játékvezetést, gratulálok a mérkőzés minden résztvevőjének!

U11 Kenguru Bajnokság VI. forduló, Kaposvár

PVSK Fehér Tigrisek - PVSK NKA C U11 48-56 (8-12; 25-14; 7-13; 8-17)

PVSK NKA C U11: Arató Mátyás -, Szabó Dénes -, Sidlovits Balázs -, Rotter Zalán -, Rácz Gergely -, Pohl Máté -, Majorosi Dániel -, Kolcsár Márton -, Csernus Dániel -, Balogh Gergely -, Vida Dávid -. Edző: Stranszky Bettina, Berkics Bence.

Stranszky Bettina: - Gratulálok mindkét csapatnak, egy nagyon jó iramú mérkőzést játszottunk, szép megoldásokkal mindkét oldalon. A második félidei jó iramunknak, feljavuló védekezésünknek és a jó százalékkal értékesített ziccereinknek köszönhetjük a győzelmet.

KASI "C" - PVSK NKA C U11 68-43 (12-15; 17-13; 18-13; 18-5)

PVSK NKA C U11: Arató Mátyás -, Szabó Dénes -, Sidlovits Balázs -, Rotter Zalán -, Rácz Gergely -, Pohl Máté -, Kolcsár Márton -, Csernus Dániel -, Balogh Gergely -, Vida Dávid -. Edző: Stranszky Bettina, Berkics Bence.

Stranszky Bettina: - Egy félidőn át jól tartottuk magunkat, azonban a második félidőre elfáradtunk, és így alakult ki nagyobb különbség a meccs végére. Az ellenfélnél több jól képzett, gyors játékos is akadt, akikkel védekezésben nem tudtunk mit kezdeni, de így is nagyot küzdöttek a srácok. A vereség ellenére végre elindultunk a jó irányba, ezt kell folytatnunk!

U11 Panon Liga 2. forduló, Apatin

KK Apatin - PVSK NKA A U11 40-52 (9-17; 8-13; 13-11; 9-12)

PVSK NKA A U11: Csere: Tóth Botond 7, Rácz Domonkos 6, Takács András István 6, Bogdán Patrik János 4, Póla Áron 2, Grosz Noel 15, Fitus-Barics Dániel 10, Szabó Bálint 1, Csiga Zsombor 1, Gyurka Dániel -, Földing Zalán -, Varga Sándor -, Ádám Levente -. Edző: Moosz Milán.

Moosz Milán: - A mérkőzés elején a jó kezdés miatt viszonylag nagyobb előnyre tettünk szert, amit végig tartani tudtunk sok cserével is, mindenkinek sok játéklehetőséget biztosítva. Nagyon örülök, hogy tudtunk alkalmazkodni ellenfelünk védekezéséhez.

U11 Panon Liga 3. forduló, Szabadka

Nika Subotica - PVSK NKA A U11 37-47 (6-9; 12-18; 8-11; 11-9)

PVSK NKA A U11: Csere: Csiga Zsombor 7, Grosz Noel 4, Fitus-Barics Dániel 4, Takács András István 4, Gyurka Dániel 4, Ádám Levente 2, Bogdán Patrik János 2, Tóth Botond 19, Varga Sándor 1, Póla Áron -, Szabó Bálint -, Földing Zalán -, Rácz Domonkos -. Edző: Moosz Milán.

Moosz Milán: - Olyan védekezést kaptunk velünk egykorú gyerekektől, hogy leesett az állunk. Nehezen, de időnként tudtunk hozzá alkalmazkodni. Minden egyes pontért kőkeményen meg kellett küzdenünk. Úgy gondolom, hogy mindennek ellenére élvezhető mérkőzés volt, és tetszett, hogy végre bele tudtunk kóstolni a normális kosárlabdába is, amire itthon sajnos nincs lehetőségünk a védekezési szabályaink miatt.