Magabiztos győzelem a tavaszi nyitányon

A 6. percben már két góllal vezetett a PVSK a Szentlőrinc II. elleni bajnokin, és ezt követően sem vettek vissza Reith Róbert tanítványai, akik magabiztos győzelemmel kezdték a tavaszi szezont.

Labdarúgó mérkőzés: Szentlőrinc II. – PVSK 1-5 (0-2)
Férfi Labdarúgás, Megyei I. o. 18. forduló; Szentlőrinc, 100 néző.

Játékvezetők: Albert (Kaszás, Pór).

PVSK: Kácsor - Varga, Szeifert, Zámbó, Kiss – Vida (Laki), Oberlander, Reith (Varga) – Váradi (Suba, Právics), Ndjodo, Zólyomi (Schvedics). Vezetőedző: Reith Róbert.

Góllövők: Ndjodo (2), Reith, Oberlander, Zámbó ill. Fenyvesi.

A mérkőzés krónikája:

Első félidő:

• 2. perc: Váradi végezhetett el szabadrúgást a bal oldalvonal mellől, a léc alá tartó erős lövést a hazai kapus kiütötte.
  • 5. perc: Reith végzett el szabadrúgást a jobb oldalról, a beívelésbe Ndjodo piszkált bele, a labda pedig a kapu bal alsó sarkában kötött ki. 0-1
  • 6. perc: Ndjodo tört előre a bal oldalon, beadását a középen üresen érkező Reith fejelte a kapu bal oldalába. 0-2
  • 16. perc: Ndjodo ugratta ki Reithet, akinek 17 méterről leadott lövését a kapus kiütötte, Zólyomi ismételt, de a gyenge lövést könnyen fogta a hálóőr.
  • 22. perc: A PVSK végezhetett el jobboldali szögletet, amit a hazai kapus középre ütött ki, Szeifert kapásból centikkel fölé emelt.
  • 36. perc: Kácsor ugratta ki Ndjodót, aki középről bal oldalra sodródott ki, így 16 méterről leadott lövése a kapu fölött hagyta el a játékteret.
  • 45. perc: Kácsor kirúgása átszállt a védők feje felett, Reithhez került, aki Váradit ugratta ki a jobb oldalon. A pécsi csatár egy védőtől szorongatva lőtt, de a lövést védte a hazai kapus.

Második félidő:

• 46. perc: Ndjodo készítette le a labdát Oberlandernek, a pécsi középpályás 25 méteres lövését a jobb felső sarok előtt fogta meg a hazai kapus.
  • 47. perc: A hazai büntetőterület bal sarkánál Ndjodo harcolt ki lövőhelyzetet, erős lövését védte a hazai hálóőr.
  • 51. perc: Kácsor rúgta előre a labdát, amit a hazai térfél közepén Ndjodo csúsztatott Oberlander elé, aki egy csel után laposan a kapu jobb oldalába lőtt. 0-3
  • 56. perc: Ndjodo harcosan szerzett labdát a hazai térfél közepén, majd egy igazítás után 26 méterről a hazai kapu jobb felső sarkába lőtt. 0-4
  • 62. perc: A hazai kapus röviden passzolta fel a labdát, amire Reith csapott le, a pécsi támadó egyből kapura ívelt, a kapus azonban meg tudta fogni a labdát.
  • 69. perc: Reith a jobb oldali szögletzászlótól végzett el szabadrúgást, csavarását a gólvonalról fejelték ki a védők. A szögletet kifejelték, de Oberlander újra a kapu elé csavarta a labdát, amit Zámbó 8 méterről fejelt a hazai kapu jobb felső sarkába. 0-5
  • 71. perc: Egy védőkről lecsorgó labdát Fenyvesi kapásból nagy erővel a vendég kapu jobb alsó sarkába lőtt. 1-5
  • 76. perc: Egy jobb oldali szabadrúgás a kapu előtt szabadon találta Kisst, aki senkitől sem zavartatva 5 méterről a kapu fölé fejelt.
  • 79. perc. Právics lépett ki a jobb oldalon, ám a kapu jobb alsó sarkába tartó lövését a hazai kapus megfogta.

A gyorsan előnybe kerülő PVSK végig uralta a mérkőzést, és látványos gólokat szerezve ellentmondást nem tűrően győzte le a szezon eleji formát mutató szentlőrincieket.

Reith Róbert vezetőedző, Pécsi VSK: -Nagyon jól kezdtük a mérkőzést, rögtön az elején rúgtunk két gólt, úgy gondolom, ezzel megbénítottuk ellenfelünket. A gólok után lehetett látni, hogy tartanak tőlünk, hiszen nem támadtak ki. Természetesen nagyon örülök, hogy öt gólt rúgtunk, hiszen ez az ősszel lőtt húsz találatunknak az egynegyede, ami még nagyobb örömet jelent nekem. Mégis azt mondom, a játékunk lehetett volna még jobb is. Bízom abban, hogy ezt a formát tartani tudjuk a következő mérkőzéseken is.