PVSK Kosárlabda Akadémia eredmények - 2018/4. hét

Megkezdődött a Négy Város Tornája a junior leányoknál, a kadett fiúk pedig hazai pályán vívhatták korosztályuk regionális döntőjét. Összefoglaló a heti eredményekről.

PVSK Akkreditált Kosárlabda Akadémia női szakág

U18 Négy Város Tornája, Pécs

Pécsi VSK U18 - Bajai NKK 57-71 (20-12; 8-16; 14-19; 15-24)

Pécsi VSK U18: Hanti Daniella 9/3, Temes Boglárka 9, Sebestyén Réka 6, Szomor Kinga 4, Borbás Panni 10 Csere: Molnár Viola 4, Szabó Nikolett 2, Auth Réka 2, Mándity Mirna 11/3, Tóth Veronika -. Edző: Debreceni Eszter, Rákosi Katalin.

Debreceni Eszter: - Nagyon jó ritmusban kezdtük a mérkőzést, jó volt a védekezésünk, és sok indítás kosarat tudtunk dobni. A második negyed felétől elvesztettük ritmusunkat, a bajai lányok egyre jobban önmagukra találtak, és nagyon jó dobóformát fogtak ki. Ellenben nekünk sajnos a zóna ellen nem sültek a külső dobásaink és ez kellően rányomta bélyegét a végeredményre. Gratulálok a Bajának a győzelemhez!

U16 Nemzeti Leány Kiemelt Kadett Bajnokság, Alapszakasz, Pécs

Pécsi VSK A U16 - Soproni Darazsak Akadémia 40-53 (10-6; 10-20; 11-19; 9-8)

Pécsi VSK A U16: Horváth Boglárka 5, Borbás Panni 4, Földing Anna 4, Molnár Viola 11, Auth Réka - Csere: Hajgató Regina 6, Pálfi Vera 5/3, Szkladán Zsuzsanna 3, Kropp Paula 2, Mándity Mirna -. Edző: Iványi Dalma, Meszler Balázs.

Iványi Dalma: - Csalódott vagyok, mert úgy érzem egy nyerhető meccset engedtünk ki a kezünkből. Keményen és szépen dolgoztak a lányok edzéseken, de ebből sajnos csak nagyon keveset láttam viszont a mérkőzésen. Továbbra is hagyjuk, hogy ellenfeleink fizikálisan és mentálisan domináljanak, ami rengeteg eladott labdát, valamint pontatlan és fegyelmezetlen támadást eredményez. Védekezésünk elfogadható volt, de 40 dobott ponttal nem tudunk mit kezdeni. Az alapszakaszban szerzett tapasztalatokra építve kell tovább dolgoznunk és lépésről-lépésre keresni a fejlődés útját csapatként és egyénileg is!

U16 Nemzeti Leány Regionális Kadett Bajnokság, Alapszakasz, Szombathely

Szombathelyi SI - Pécsi VSK B U16 73-45 (24-22; 18-2; 16-5; 15-16)

Pécsi VSK B U16: Rankasz Bora 9, Dabis Dóra 8, Szabolics Kinga 8, Schmidt Laura 6, Takács Panna 2 Csere: Bukovszky Kitti 12, Schmidt Barbara -, Balogh Boglárka -, Jani Anna -, Temes Boróka -. Edző: Meszler Balázs, Gyuricza Kitti.

Gyuricza Kitti: - Jól kezdtük a mérkőzést, rengeteg szerzett labdánk volt a letámadásból, de sajnos sok ziccer kimaradt. A második negyedtől három negyeden át tartó 1-2-2-es zóna következett, aminek sajnos nem találtuk meg az ellenszerét, a távoli dobásainkat nem tudtuk értékesíteni. Tetszett a lányok hozzáállása az egész mérkőzésen, úgy gondolom, tisztességesen helyt álltunk.

U14 Edzőmérkőzés, Pécs

Pécsi VSK C U14 - Komló Sport KK 46-59 (13-14; 6-19; 18-22; 9-4)

Pécsi VSK C U14: Bodor Kata 6, Bíró Blanka Borbála 5, Pestality Diána 2, Horváth Honorka 17, Lackó Virág - Csere: Hegyi Zsófia 9, Járányi Dorka 4, Szabó Fanni 3, Kiss Boglárka -, Fodor Petra -. Edző: Pécsi Dorottya

Pécsi Dorottya: - A meccsen sajnos meglátszott az, hogy az elmúlt hónapban többen is sok edzést kihagytak. Nehéz úgy jó meccset játszani, ha a pályán lévő öt emberből nem tudja mindenki kihozni magából a maximumot. Viszont örültem, hogy láttam jeleit az edzésen tanultaknak, remélem, a jövőben ezeket még többet tudjuk majd használni és a befejezéseink is pontosabbak lesznek!

PVSK Akkreditált Kosárlabda Akadémia férfi szakág

U16 Kadett Régiós Döntő, Pécs

Nagykőrösi Sólymok "A" - PVSK-Panthers A U16 53-51 (19-12, 13-15, 11-17, 10-7)

PVSK-Panthers A U16: Hőgye Péter 20/6, Miklós Martin 2, Séra Gergely 10, Kovács Barnabás -, Abrisin Alen - Csere: Perjés Alex 9/3, Grósz Márk 6, Gordán Levente 2, Perjés Márk 2, Csizmadia Attila -, Bernáth Gábor -. Edző: Radan Frano, Szabó Gergely.

Radan Frano: - A mérkőzés egy utolsó másodperces három pontossal dőlt el. Fault problémánk volt a mérkőzés elejétől kezdve (két kezdő hátvédünk az első félidőben kipontozódott). Lépésről lépésre jó ritmust vettünk fel. A végjátékot előnnyel kezdtük meg. Az utolsó két percben hét büntetőt is hibáztunk, valamint alapvető hibákat követtünk el kulcs momentumokban. Harcos mérkőzés volt számunkra és egyben tanulságos is. Nem szabad a körülményekkel foglalkoznunk. A játéknak vannak szabályai, ezt tiszteletben kell tartanunk. A jövőben ezt a mérkőzést motivációnak fogjuk használni. Büszke vagyok, mert az ellenfelünk győzelmet aratott a döntőben, ami azt jelenti, hogy mi sem vagyunk már távol ettől a szinttől.

PVSK-Panthers A U16 - Kecskeméti KA 60-74 (23-11, 12-14, 10-30, 15-19)

PVSK-Panthers A U16: Abrisin Alen 6, Hőgye Péter 5, Perjés Márk 2, Gordán Levente 16, Séra Gergely 15/3 Csere: Grósz Márk 8, Kovács Barnabás 4, Perjés Alex 4, Csizmadia Attila -, Bernáth Gábor -. Edző: Radan Frano, Szabó Gergely.

Radan Frano: - Mindkét csapat az utolsó másodpercekben vesztette el az előző mérkőzését. Olyan csapatnak néztünk ki a mérkőzés elején, akik készen állnak a győzelemre, de a lendületünk csak egy félidő erejéig tartott ki. Az ellenfelünk fantasztikusan játszott a harmadik negyedben és megérdemelten nyertek.

U16 Bajnoki, Dunaújváros

Dunaújvárosi Egyetem DSE-Villámok - PVSK-Panthers B U16 80-59 (20-17, 18-12, 29-13, 13-17)

PVSK-Panthers B U16: Csabai Gergő 4, Szabó Richárd 17/6, Schrem Barnabás 17/6, Kárádi Viktor Dávid 12/3, Kesztyűs János Szabolcs - Csere: Müller Csongor 8, Csoboth Adrián 1, Miklós Domokos -, Terzic Milán -, Castano Joel Santiago -. Edző: Radan Frano, Szabó Gergely.

Radan Frano: - Rosszul kezdtük a mérkőzést, de két perc után sikerült felzárkózni. Védekezést váltottunk és pontosabban fejeztük be a támadásainkat. A harmadik negyed elején újra volt egy rövidzárlatunk, és ez már megpecsételte a sorsunkat. Jól edzenek a srácok, látom a fejlődést. Remélem sikerül még keményebben edzenünk és folytatjuk a fejlődést.