PVSK Kosárlabda Akadémia eredmények – 2018/1. hét

A téli pihenőt követően elkezdődtek a kosárlabda utánpótlás mérkőzések. Az első héten a legidősebbek és a legfiatalabbak léptek pályára.

PVSK Nemzeti Kosárlabda Akadémia női szakág

U18 Edzőmérkőzés

Komló Sport KK Felnőtt - Pécsi VSK U18 66-62 (12-14; 16-13; 16-9; 22-26)

Pécsi VSK U18: Temes Boglárka 5/3, Szomor Kinga 4/3, Sebestyén Réka 3/3, Hanti Daniella 14/6, Borbás Panni 11 Csere: Mándity Mirna 7/3, Horváth Boglárka 6, Tóth Réka 5, Molnár Viola 3, Szabó Nikolett 2, Benke Annamária 2. Edző: Debreceni Eszter, Rákosi Katalin.

Debreceni Eszter: - Tipikus szünet utáni első mérkőzés volt. Kezdésnek jó volt, köszönjük a játékot a Komlónak.

U10-U8 BMKSZ U10 bajnokság, I. forduló, Pécs

PSN Zrt. Belvárosi-Csokonai-Pellérd - Pécsi VSK U10-U8 75-47 (27-11; 14-14; 22-14;12-8)

Pécsi VSK U10-U8: Balázs Fruzsina -, Széder Fanni Zoé -, Jakab Lili Róza -, Czigler Vivien -, Mátrai Nóra -, Zsombéki Zita -, Pirisi Eszter -, Novreczky Csenge -, Gyenis Dalma Virág -, Sziptner Flóra -. Edző: Paróczi Kata.

Rónási Márton (helyettesítő): - Lassan, bátortalanul kezdtünk, nem találtuk az ellenszerét az ellenfelünk játékának. Leindítottak minket, visszaszedték a lepattanókat. Ráadásul támadásban hiába dolgoztunk ki helyzeteket, rengeteg dobást hibáztunk. Gratulálok az ellenfélnek a győzelemhez!

Pécsi VSK U10-U8 - KA Pécs Koch-Deák 58-36 (10-13; 26-7; 6-13; 16-3)

Rónási Márton (helyettesítő): - Ezt a meccset is nagyon rosszul kezdtük, a harcias fiúk ellen eleinte bedobni is nehezen tudtuk a labdát. Aztán a cserék ellen megtaláltuk a ritmust, a második negyedtől pedig egyre jobban játszottunk. Mindenki hozzá tudott tenni a játékhoz, a második félidőben öröm volt nézni a lányok jó teljesítményét. Köszönjük a játékot az ellenfelünknek.

PVSK Nemzeti Kosárlabda Akadémia férfi szakág

U16 Bajnoki, Pécs

PVSK-Panthers B U16 - Kanizsa KK 52-87 (7-31, 13-17, 16-19, 16-20)

PVSK-Panthers B U16: Castano Joel Santiago 6, Csabai Gergő 4, Schrem Barnabás 3/3, Szabó Richárd 18/3, Kárádi Viktor Dávid 13 Csere: Csoboth Adrián 4, Terzic Milán 2, Kesztyűs János Szabolcs -, Miklós Domokos -, Müller Csongor -. Edző: Radan Frano, Szabó Gergely.

Radan Frano: - Minden mérkőzés jó lehetőséget nyújt nekünk a fejlődésre, mert még fiatal csapat vagyunk. Még mindig várunk a centereinkre, hogy elkezdhessenek játszani. Amíg ez nem történik meg, addig nehéz lesz győztesen elhagynunk a parkettát, de legalább a hátvédek megtanulják, hogy hogyan kezeljék a vereségek okozta nyomást, és minden tudásukat bedobva küzdenek.

U18 Panon Liga

PVSK-Panthers U18 - Kecskeméti KA 90-71 (27-21, 19-17, 15-23, 29-10)

PVSK-Panthers U18: Nagy Kevin Krisztián 24/6, Futó Balázs 22, Mogyorósi Dániel 21, Jung Adrián 10/6, Halász Ákos - Csere: Tóth Kristóf 13, Kiticsics Attila -, Huszka Bendegúz -, Pontyos István -, Szeverinácz Valér -, Pákozdi Balázs -. Edző: Vanja Miljković, Moosz Milán.

Vanja Miljković: - Először is gratulálok a játékosainknak. A harmadik hivatalos mérkőzésünk, mióta a klubhoz érkeztem. Edzésnek használtuk a mérkőzést, hogy felkészülhessünk a következő összecsapásra, ami nagyon fontos lesz számunkra. Néhány meghatározó játékos nélkül kellett játszanunk, de a többiek helytálltak és látszik a fejlődésük.

U11 Baranya Megyei U10-es bajnokság, Pécs

PVSK-Panthers C U11 - ANK I. 125-3 (33-0, 32-1, 35-0, 25-2)

PVSK-Panthers C U11: Csere: Arató Mátyás -, Sidlovits Balázs -, Rotter Zalán -, Rácz Gergely -, Pohl Máté -, Majorosi Dániel -, Kolcsár Márton -, Jaczó Zoltán -, Horváth Ábel -, Gálfi Levente -, Csernus Dániel -, Szabó Dénes -. Edző: Stranszky Bettina, Berkics Bence.

Stranszky Bettina: - Örülünk, hogy a 2008-as korosztályban is elkészül az első 100db palacsinta…

PVSK-Panthers C U11 - PSN Zrt Miroslav-Köztér-Bánki 84-17 (20-4, 27-9, 21-4, 16-0)

Stranszky Bettna: - A második mérkőzésünkön is sikerült nagy arányú győzelmet aratnunk. Látva ezt a két mérkőzést, nagy örömünkre szolgál, hogy ezt a bajnokságot kinőttük.