Tornagyőzelem és ezüstérem a két ünnep között

Rangos nemzetközi felkészülési tornákon vettek részt kosárlabda utánpótlás együtteseink. Junior fiaink Vinkovciban, kadettjeink pedig Eszéken és Zomborban szerepeltek jó eredménnyel.

Nem állt le az élet a PVSK Kosárlabda Akadémián a két ünnep között, a fiú csapatok közül kettő korosztály összesen három felkészülési tornán vett részt. Kadett együttesünk előbb Zomborban lépett pályára, és az U16-os korosztályú délszláv csapatok között a második helyet sikerült megszerezniük. Egy nappal később pedig Eszéken játszott a csapat, ahol az U15-ös csapatokból álló mezőnyt sikerült magabiztosan maguk mögé utasítaniuk. Mindkét tornán agresszív és kemény ellenfelekkel játszott csapatunk, amelyekkel fel tudta venni a versenyt, így a két nemzetközi mérkőzéssorozat jól szolgálta az együttes felkészülését a bajnoki mérkőzésekre.

- Remek alkalom volt ez a horvátországi torna arra, hogy mérkőzés közben még jobban megismerjem a csapatot, és felmérjem, hogy ki mire képes a horvát ellenfelek ellen. Nagyon színvonalas volt a viadal, ellenfeleinknél több olyan játékos is játszott, aki a horvát felnőtt élvonalbeli bajnokságban rendszeresen 10-15 perc játékidőt kap. A torna lebonyolítása nem volt szerencsés, ebben a korosztályban már nem megszokott, hogy két mérkőzés között alig 45 perc pihenőt kapjon a csapatom, amelyik így a második meccs utolsó negyedére készült el teljesen az erejével, emiatt nem juthattunk a döntőbe. A negyedik helyezés sem rossz eredmény, de ennél is fontosabb, hogy erős ellenfelek ellen is megismerhettem a csapatot – mondta el Vanja Miljkovics, az U18-as csapat vezetőedzője.

Eredmények:

U18 Orion Cup 2017, Vinkovci

PVSK-Panthers U18 - Burch 72-55 (17-15, 18-12, 18-8, 19-20)

PVSK-Panthers U18: Mogyorósi Dániel 8, Heimann Bálint 4, Halász Ákos 3, Rosic Uros 12/6, Fülöp Zsombor 10 Csere: Nagy Kevin Krisztián 8, Futó Balázs 5, Popadic Miljan 11/3, Laufer Gergely 11/3, Vladan Kovacevic -. Edző: Földi Sándor, Moosz Milán.

Zagreb - PVSK-Panthers U18 71-63 (14-16, 13-12, 18-19, 26-16)

PVSK-Panthers U18: Heimann Bálint 4, Fülöp Csongor 2, Laufer Gergely 2, Rosic Uros 15/3, Nagy Kevin Krisztián 10 Csere: Vladan Kovacevic 2, Popadic Miljan 14/3, Futó Balázs 14, Mogyorósi Dániel -, Halász Ákos -. Edző: Földi Sándor, Moosz Milán.

U16 Felkészülési Torna, Zombor

KA Osijek - PVSK-Panthers A U16 52-64 (17-11, 12-14, 12-13, 11-26)

PVSK-Panthers A U16: Marjanovic Jakov 20, Juric Franko 15, Séra Gergely 10/6, Abrisin Alen -, Miklós Martin - Csere: Gordán Levente 9, Hőgye Péter 4, Szabó Richárd 3/3, Perjés Márk 2, Kovács Barnabás 1, Perjés Alex -. Edző: Radan Frano, Szabó Gergely.

Radan Frano: - Mindkét csapat néhány sérült játékosa nélkül lépett pályára. Jól védekeztünk, különösen a második félidőben. Megérdemelt győzelmet arattunk, de a támadó játékunkon még van mit javítani.

Zombor KA - PVSK-Panthers A U16 95-64 (26-9, 26-30, 20-15, 23-10)

PVSK-Panthers A U16: Séra Gergely 9, Miklós Martin 6, Kovács Barnabás 4, Gordán Levente 2, Marjanovic Jakov 12 Csere: Hőgye Péter 9, Perjés Alex 2, Juric Franko 10, Szabó Richárd 10, Perjés Márk -, Abrisin Alen -. Edző: Radan Frano, Szabó Gergely.

Radan Frano: - Nagyon rosszul kezdtük a mérkőzést, ami után nem tudtunk megújulni. Harminc pontos hátrányból ugyan visszajöttünk kilenc pontra, de ez volt minden, amit meg tudtunk tenni. A sérült 2002-es játékosaink nélkül nem voltunk egyenlő partnerei a Zombori Akadémiának. A második helyen zártuk a tornát.

U16 Felkészülési Torna, Eszék

KK Dunav Apatin - PVSK-Panthers A U16 29-46 (7-18, 1-7, 10-0, 11-21)

PVSK-Panthers A U16: Gordán Levente 4, Juric Franko 21, Abrisin Alen 2, Hőgye Péter 2, Marjanovic Jakov 10 Csere: Perjés Alex 5/3, Kesztyűs János Szabolcs 2, Kárádi Viktor Dávid -, Perjés Márk -, Schrem Barnabás -, Terzic Milán -, Castano Joel Santiago -. Edző: Radan Frano, Szabó Gergely.

Radan Frano: - Rossz mentalitással és koncentrációval léptünk pályára. Az elején azt hittük, hogy elegendő csak a cipőt kitenni a pályára. Mindenki játéklehetőséghez jutott. A padról beszálló srácok megmutatták mire képesek, könnyed győzelem lett a végére.

KK Lions Tuzla - PVSK-Panthers A U16 40-64 (12-14, 12-13, 6-17, 10-20)

PVSK-Panthers A U16: Abrisin Alen 9/6, Juric Franko 18/3, Marjanovic Jakov 15, Hőgye Péter 10, Gordán Levente - Csere: Schrem Barnabás 4, Kesztyűs János Szabolcs 3/3, Perjés Márk 3, Kárádi Viktor Dávid 2, Terzic Milán -, Castano Joel Santiago -, Perjés Alex -. Edző: Radan Frano, Szabó Gergely.

Radan Frano: - Kemény ellenfél ellen játszottunk. Emeltünk az agresszivitásunkon. A harmadik negyedben eldöntöttük a mérkőzést. A támadójátékunk egyre jobban néz ki, bemutattunk pár szép csapatjátékot.

KA Osijek - PVSK-Panthers A U16 43-51 (14-15, 8-6, 10-15 ,11-15)

PVSK-Panthers A U16: Gordán Levente 3, Abrisin Alen 2, Juric Franko 17, Marjanovic Jakov 14, Hőgye Péter 14 Csere: Kárádi Viktor Dávid -, Kesztyűs János Szabolcs -, Perjés Márk -, Schrem Barnabás -, Terzic Milán -, Castano Joel Santiago -, Perjés Alex -. Edző: Radan Frano, Szabó Gergely.

Radan Frano: - A döntőt a jó erőkből álló házigazda csapat ellen játszottuk. Idegesség látszott rajtunk, ami annak tudható be, hogy nagyon nyerni akartak a srácok. Egy jó U15-ös mérkőzésen eleget mutattunk, hogy bebiztosítsuk a győzelmünket. Ez a torna elősegíti a következő U16-os szezonra való felkészülésünket.