Váratlanul nagyarányú vereség - Frissítve

Az E-ON Férfi Vízilabda OB I. bajnokság 14. fordulójában a Tiszavirág Szeged Diapolo a PVSK Mecsek Füszért együttesét fogadta az Újszegedi Sportuszodában. Csapatunk váratlanul nagyarányú vereséget szenvedett a Tisza partján.

Tiszavirág Szeged Diapolo-Pécs 16-6 (3-1, 5-1, 2-2, 6-2)
Az E-ON Férfi Vízilabda OB I. bajnokság 14. forduló. Szeged, Újszegedi Sportuszoda
V.: Marnitz Miklós, Kun György

Tiszavirág Szeged Diapolo: Meixner - Kiss Cs. 1, Varga Zs. 2, Chilkó 2, Kunac 3, Palotás 2, Seman 3. Csere: Sánta, Manhercz Á. 1, Manhercz K. 1, Zsigri 1, Török A., Török K. Vezetőedző: Varga Péter

PVSK Mecsek Füszért: Barát - Francsics, Csacsovszky, Müller 1, Polavic 2, Krizsán, De Balsio. Csere:Csaba, Cabrilo 2, Horváth, Vörös, Polovic 1. Vezetőedző: Bereczki Miklós

Gólok: 1-0, 2-0, 2-1, 3-1 (első negyed). 4-1, 5-1, 6-1, 6-2, 7-2, 8-2 (második negyed). 9-2, 10-2, 10-3, 10-4 (harmadik negyed). 11-4, 12-4, 13-4, 14-4, 15-4, 16-4, 16-5, 16-6.

Bereczki Miklós vezetőedző értékelte a mérkőzést:

Sok mindenre számítottam de arra nem, hogy Szegeden jobban kikapunk mint Egerben. Az várható volt, hogy a fiatalok játéka hullámzó és bizonyos szituációkban görcsössé válik, kiélezett helyzetben nem jó megoldást választanak. Emiatt nem lőttük be elöl a helyzeteinket és sorra hagytuk ki az emberelőnyöket is. 6-2-nél még egy ötméterest is hibáztunk. Ezzel párhuzamosan a védekezésünk sem működött, ahogy kellene. Hiába beszéltünk meg, hogy mire kellett volna sokkal nagyobb figyelmet fordítani ez se sikerült. Gyakorlatilag átjáró ház volt a védelmünk. Még szerencse hogy Barát Ferenc a kapuban jól állta a sarat ezért nem kaptunk még több gólt (két ötméterest is megfogott, fontos védései voltak).

A támadásainkban az egyetlen pozitívum Danilo Cabrilo teljesítménye. A múlt héten is és most is nagyon jól játszott center poszton (2 két gól lőtt a Szeged ellen). A mérkőzés tanulságait még át fogjuk beszélni. Kíváncsi vagyok a fiuk, hogy érezték, mi volt a baj.