Kosárlabda utánpótlás eredmények – 43. hét

A hosszú hétvégét követő rövid hét igazi meccsdömpinget hozott a kosárlabda utánpótlásban. 8 helyszínen 12 mérkőzést játszottak csapataink.

Leány eredmények:

U16 Nemzeti Leány Kiemelt Kadett Bajnokság, Alapszakasz

Pécsi VSK A U16 - Kosárlabda Akadémia Pécs A 61-96 (8-22; 13-22; 25-25; 15-27)

Pécsi VSK A U16: Auth Réka 9, Horváth Boglárka 15, Borbás Panni 13/3, Földing Anna -, Rankasz Bora - Csere: Tóth Réka 7, Hajgató Regina 6, Pálfi Vera 5, Mándity Mirna 2, Imhof Sára 2, Benke Annamária 2, Kropp Paula -. Edző: Iványi Dalma, Meszler Balázs.

Iványi Dalma: - Az első negyedben sajnos nagyon puhán és dekoncentráltan játszottunk, s talán kicsit jobban is tiszteltük ellenfelünket a kelleténél. Annak nagyon örülök, hogy ezen viszont sikerült a második negyedtől változtatnunk, és főleg a harmadik negyedben keményen, jó ritmusban és ötletesen játszanunk. Látszik már az elvégzett munka a lányokon, hiszen az eddigi mérkőzéseken egy-egy negyednyi kihagyást leszámítva fel tudtuk venni a versenyt ellenfeleinkkel. Türelemmel, alázattal és kitartással nagyon sokat kell még dolgoznunk, de hiszem, hogy jó úton haladunk és lépésről-lépésre látjuk majd az eredményét ennek a kemény munkának!

U14 Nemzeti Leány Serdülő Bajnokság, Alapszakasz, II. forduló, Pécs

BEAC Újbuda KA A - Pécsi VSK A U14 74-75 (26-19, 19-19; 17-19, 12-18)

Pécsi VSK A U14: Takács Panna 8, Bukovszky Kitti 3, Kropp Paula 12, Pálfi Vera 11, Balogh Boglárka - Csere: Oszvald Lina 8, Szkladán Zsuzsanna 5, Temes Boróka 17/3, Szabolics Kinga 11, Schmidt Laura -, Schmidt Barbara -, Szabó Anna -. Edző: Meszler Balázs, Gyuricza Kitti.

Meszler Balázs: - Az első félidő alvós játéka miatt 20 pontos hátrányból kellett visszajönnünk. Nagyon nagy energiákat kellett mozgósítanunk, de végül megérte. Az első félidei 45 kapott pont után rendezni kellett a védekezést, ezt nagyjából meg is tettük, így lett ritmusunk támadásra. Gratulálok a lányoknak!

Pécsi VSK A U14 - Soproni Darazsak Akadémia A 48-63 (13-22; 17-11; 12-13; 6-17)

Pécsi VSK A U14: Kropp Paula 8, Bukovszky Kitti 2, Pálfi Vera 13, Schmidt Barbara -, Takács Panna - Csere: Schmidt Laura 5, Szkladán Zsuzsanna 5, Oszvald Lina 4, Szabolics Kinga 10, Balogh Boglárka 1, Temes Boróka -, Szabó Anna -. Edző: Meszler Balázs, Gyuricza Kitti.

Meszler Balázs: - Pozitívan tekintek vissza a mérkőzésre, mert három negyeden át partiban voltunk a Sopronnal. Sajnos fizikailag és mentálisan is elfáradtunk, és szétestünk. Ezen kell akkor dolgoznunk, hogy a nagy iramú mérkőzéseket végig bírjuk. Mindkét meccsen rengeteg büntetőt hagytunk ki, sajnos és ez ajándék az ellenfeleknek. Gratulálok a lányoknak, bár kár, hogy a végére nagyobb lett a különbség.

U14 Nemzeti Leány Serdülő Bajnokság, Alapszakasz, II. forduló, Dunaújváros

Kecskeméti KA B - Pécsi VSK B U14 52-115 (13-26; 14-26; 12-31; 13-32)

Pécsi VSK B U14: Madarász Dorka 4, Kovácsfi Barbara 20, Szantner Szonja 2, Orosz Olívia 12, Glück Lili 10 Csere: Bertók Viola 8, Bogdán Anasztázia 8, Szantner Zsófia 4, Rituper Sára 2, Palásti Julianna 17, Varga Napsugár 16, Köntös Noémi 12. Edző: Rákosi Katalin, Hengán Hunor.

Rákosi Katalin: - A rengeteg kihagyott ziccerünk ellenére is fölényesen tudtunk nyerni. Örülök annak, hogy mindenki tudott pontot dobni. Gratulálok a csapatnak!

Pécsi VSK B U14 - Dunaújvárosi Vadkutyák 131-44 (31-12; 37-12; 41-5; 22-15)

Pécsi VSK B U14: Pesti Eszter 6, Bertók Viola 2, Révész Rubina 16, Varga Napsugár 15, Kovácsfi Barbara 14 Csere: Bogdán Anasztázia 8, Rituper Sára 8, Madarász Dorka 2, Glück Lili 19, Palásti Julianna 19, Szantner Szonja 12, Orosz Olívia 10. Edző: Rákosi Katalin, Hengán Hunor.

Rákosi Katalin: - Figyelmetlenül kezdtük a mérkőzést, rossz százalékkal dobtuk a ziccereinket. A forduló tanulsága, hogy sokkal jobban kell koncentrálnunk a dobásainkra, és a védekezésünket is helyére kell tenni. A mérkőzések folyamán voltak szép megmozdulásaink támadásban és védekezésben is, ami jó előjel a jövő heti tornára. Gratulálok a csapatnak a mai győzelmekhez, örülök, hogy végig komolyan vettük a mérkőzéseket!

U14 Nemzeti Leány Serdülő Bajnokság, Alapszakasz, II. forduló, Komló

Komló Sport KK - Pécsi VSK C U14 66-42 (14-7; 20-7; 8-18; 24-10)

Pécsi VSK C U14: Reményi Anna 2, Bíró Blanka Borbála 12, Horváth Honorka 12, Pestality Diána -, Szabó Fanni - Csere: Hegyi Zsófia 8, Járányi Dorka 7, Póla Kata 1, Lackó Virág -, Fodor Petra -, Bodor Kata -, Kiss Boglárka -. Edző: Pécsi Dorottya.

Pécsi Dorottya: - A mérkőzésen gyönyörű helyzeteket alakítottunk ki a támadásokban, de sajnos a befejezések nagy része kimaradt, így nem sikerült a várt szoros mérkőzés. A rossz dobóformánk ellenére küzdöttünk, úgy érzem, hogy a lányok csapatként játszottak, mindenki kivette a részét.

Pécsi VSK C U14 - Mágusok Egyesület 32-78 (8-19; 4-20; 5-18; 15-21)

Pécsi VSK C U14: Fodor Petra 4, Hegyi Zsófia 16, Járányi Dorka 1, Bodor Kata -, Póla Kata - Csere: Horváth Honorka 6, Bíró Blanka Borbála 2, Szabó Fanni 2, Reményi Anna 1, Lackó Virág -, Pestality Diána -, Kiss Boglárka -. Edző: Pécsi Dorottya.

Pécsi Dorottya: - A második mérkőzésre elfáradtunk. Sajnos itt már többen gyengébben teljesítettek, nem éreztem, hogy mindenki odatette volna magát. A támadásaink befejezései itt sem sikerültek túl jól, így a Kaposvár fölényes győzelmet aratott. Remélem a következő fordulóban már jobb lesz a dobóformánk.

Fiú eredmények:

U18 Regionális Bajnokság

Kanizsa KK - PVSK-Panthers U18 56-108 (13-32; 10-27; 20-29; 13-20)

PVSK-Panthers U18: Szeverinácz Valér 9/3, Futó Balázs 9, Huszka Bendegúz 9, Tóth Kristóf 8, Kiss Martin 7, Tóth Norbert 4, Pákozdi Balázs 4, Pontyos István 4, Vladan Kovacevic 23, Ribarics Gergő 2, Halász Ákos 15, Jung Adrián 12/6. Edző: Földi Sándor, Moosz Milán.

Földi Sándor: - Ezen a mérkőzésen megtehettük, hogy mindenki ugyanannyi időt töltsön a pályán. A gyerekek éltek a lehetőséggel, lelkesek voltak és szépen küzdöttek. Pontot is szerzett mindenki, így most szárnyalunk a boldogságtól.

U16 Regionális kadett bajnokság

PVSK-Panthers B U16 - Dombóvári Kosársuli KE 44-75 (9-26, 11-17, 12-17, 12-15)

PVSK-Panthers B U16: Schrem Barnabás 9, Castano Joel Santiago 8, Csabai Gergő 8, Kárádi Viktor Dávid 6, Miklós Domokos 11/6 Csere: Müller Csongor 2, Kesztyűs János Szabolcs -, Kalinszky Tamás -, Terzic Milán -, Csoboth Adrián -. Edző: Radan Frano, Szabó Gergely.

Radan Frano: - Rosszul kezdtük a mérkőzést. Nem fejlődtünk eléggé a gyorsindítások levédésében. Ha továbbra is keményen edzünk, mint az elmúlt három hónapban, akkor a szezon második felére nagyot fogunk fejlődni. Folytatjuk a megkezdett munkát.

U14 Serdülő bajnokság 3. forduló, Pécs

PVSK-Panthers A U14 - KAP 71 – 80 (11:26, 25:23, 15:23, 20:8)

PVSK-Panthers A U14: Gróf Máté 9, Ravasz Márk 6, Kiss Lajos Dávid 5, Szeverinácz Denisz 4, Pályi Dénes 13 Csere: Tószegi- Sabath Levente 6, Rozmer Bálint 4, Petz Milán 2, Egédi Balázs 12, Hőgye Patrik 10, Radó Ádám -, Harka Szabolcs -. Edző: Juhász Olivér, Stranszky Bettina.

Juhász Olivér: - Az eredmény nem tükrözi azt, hogy mennyi hibával játszottunk. Csak az utolsó 4 percben sikerült kozmetikázni az eredményen, itt viszont bőven lett volna lehetőségünk még szorosabbá tenni a végét.

PVSK-Panthers A U14 - Paks 105 – 37 (21:10, 30:4, 14:14, 40:9)

PVSK-Panthers A U14: Gróf Máté 9, Kiss Lajos Dávid 8, Pályi Dénes 8, Petz Milán 4, Ravasz Márk 19 Csere: Radó Ádám 7, Egédi Balázs 5, Harka Szabolcs 4, Rozmer Bálint 2, Szeverinácz Denisz 15, Hőgye Patrik 12, Tószegi- Sabath Levente 12. Edző: Juhász Olivér, Stranszky Bettina.

Juhász Olivér: - Ez a mérkőzés csak egyénileg értékelhető és az egyéni teljesítményekből is csak 3-4 emberé! Csapatként nem nyújtottunk semmit, csak percekig! Nagyon sajnálom, hogy ezen a hétvégén sem sikerült előrelépni azokban a dolgokban, amikre a legnagyobb hangsúlyt fektetjük az edzéseken!

U14 Serdülő bajnokság 3. forduló, Baja

PVSK-Panthers B U14 - Bajai Bácska FKE 47-68 (18-12; 5-15; 19-12; 5-29)

PVSK-Panthers B U14: Baranyi Bence 7, Süli Kristóf 3/3, Szász Levente 2, Schützenhofer Vince 2, Karakán Péter 2, Divják Milán 2, Radó Ádám 2, Ravasz Márk 14/3, Tószegi- Sabath Levente 12, Barics Bálint -, Mészáros Marcell -, Rozmer Bálint -. Edző: Stranszky Bettina, Berkics Bence.

Stranszky Bettina: - A harmadik negyed végéig nagyon jól tartottuk magunkat. Sajnos a csapat fele nem volt itt fejben, így aki hadra fogható volt, elfáradt. Semmi gond, tanultunk belőle. Sokkal harcosabbnak kell lenni.