Felemás hétvége a női kosarasoknál

A kadett női kosárlabdacsapatunk kikapott a kiemelt nemzeti bajnokság első játéknapján, míg serdülő kosarasaink a nemzeti bajnokság alapszakaszában léptek pályára.

Eredmények:

U16 Nemzeti Leány Kiemelt Kadett Bajnokság, Alapszakasz

Pécsi VSK U16 - Török Flóris Törekvés SE A 63-80 (20-14, 12-28, 23-16, 8-22)

Pécsi VSK U16: Auth Réka 7/3, Földing Anna 5, Rankasz Bora 4, Borbás Panni 16, Horváth Boglárka 14 Csere: Tóth Réka 8, Hajgató Regina 5, Pálfi Vera 4, Jani Anna -, Mándity Mirna -, Kropp Paula -, Benke Annamária -. Edző: Iványi Dalma, Meszler Balázs.

Iványi Dalma, edző: - Gratulálok a lányoknak, mert végig nagyon szépen küzdöttek, és a mérkőzés nagy részében nagyon koncentráltan, jó ritmusban és bátran is játszottak. Meg kell még szoknunk a kiemelt bajnokság légkörét, és azt, hogy ellenfeleink minden hibánkat megbüntetik. Voltak nagyon szép egyéni és csapat megoldásaink, támadó és védő oldalon is, ezekre kell építenünk. További kemény edzésmunkával mérkőzésről-mérkőzésre szeretnénk fejlődni.

---

U14 Nemzeti Leány Serdülő Bajnokság, Alapszakasz, I. forduló

Pécsi VSK A U14 - KSC Szekszárd 65-53 (8-14, 18-11, 21-14, 18-14)

Pécsi VSK A U14: Kropp Paula 6, Bukovszky Kitti 4, Oszvald Lina 2, Schmidt Barbara 2, Pálfi Vera 15 Csere: Takács Panna 8, Schmidt Laura 7, Szabolics Kinga 7, Temes Boróka 6/3, Balogh Boglárka 6, Kovácsfi Barbara 2, Palásti Julianna -. Edző: Meszler Balázs, Gyuricza Kitti.

Meszler Balázs, edző: - Türelmesen, fegyelmezettebben játszottunk, mint a Szekszárd, ez hozta meg a győzelmünket. Szépen hozzá tett mindenki egy kis pluszt a mérkőzéshez, gratulálok a lányoknak!

Kosárlabda Akadémia Pécs A - Pécsi VSK A U14 65-61 (18-17, 8-19, 20-10, 19-15)

Pécsi VSK A U14: Kropp Paula 9, Oszvald Lina 7, Schmidt Barbara 2, Bukovszky Kitti 2, Pálfi Vera 14 Csere: Szabolics Kinga 9, Schmidt Laura 4, Kovácsfi Barbara 2, Takács Panna 2, Temes Boróka 10, Balogh Boglárka -, Palásti Julianna -. Edző: Meszler Balázs, Gyuricza Kitti.

Meszler Balázs, edző: - Azt az előnyt, amit az első félidőben szereztünk, azt 4 perc alatt ki is adtuk a kezünkből. A mérkőzés tanulsága, hogy két azonos képességű csapat közül az nyer, aki hajlandó elmenni a lepattanókért és a szabad labdákért.

Pécsi VSK B U14 - Mágusok Egyesület 43-49 (17-16, 11-5, 6-12, 9-16)

Pécsi VSK B U14: Bertók Viola 6, Glück Lili 5, Szantner Szonja 2, Orosz Olívia 15, Révész Rubina - Csere: Varga Napsugár 7, Madarász Dorka 4, Köntös Noémi 2, Rituper Sára 2, Bogdán Anasztázia -, Szantner Zsófia -. Edző: Rákosi Katalin, Hengán Hunor.

Rákosi Katalin, edző: - Gratulálok a csapatunknak, mert nagyon jól tudtuk pótolni a hiányzóinkat, és ezáltal egy szoros mérkőzést tudtunk játszani. Sajnálom, hogy az utolsó negyedre elfáradtunk, de legközelebb visszavágunk!

Bajai NKK - Pécsi VSK B U14 54-34 (8-9, 16-8, 14-7, 16-10)

Pécsi VSK B U14: Szantner Zsófia 6, Varga Napsugár 5, Köntös Noémi 4, Rituper Sára -, Madarász Dorka - Csere: Orosz Olívia 9, Szantner Szonja 5, Glück Lili 4, Bertók Viola 1, Révész Rubina -, Bogdán Anasztázia -. Edző: Rákosi Katalin, Hengán Hunor.

Rákosi Katalin, edző: - Örülök annak, hogy a duplázás ellenére fel tudtuk venni a harcot a Baja ellen. Néhol sok hibával, de hatalmas szívvel játszottunk a mai mérkőzéseken, hozzáállásban ismét nagyot fejlődtünk! Gratulálok a lányoknak!

Pécsi VSK C U14 - Gyakorló DSE 28-120 (13-35, 10-41, 4-25, 2-19)

Pécsi VSK C U14: Pestality Diána 8, Bíró Blanka Borbála 6, Fodor Petra 2, Szabó Fanni -, Reményi Anna - Csere: Hegyi Zsófia 5, Póla Kata 4, Pesti Eszter 2, Járányi Dorka 1, Kiss Boglárka -. Edző: Pécsi Dorottya.

Pécsi Dorottya: - Az első negyed első felében mintha a pályán se lettünk volna, rengeteg eladott labdánk volt, nem mentünk a lepattanókért. A második felében összeszedtük magunkat és sikerült már jól befejeznünk a támadásainkat és védekezésünk is jobban sikerült. A második negyedben is félénken játszottunk, sok eladott labdával és elég gyenge védekezéssel. A második félidőre sajnos szinte feladtuk a meccset, sok kosarat kaptunk, nagyon sok hibával játszottunk. Remélem, legközelebb harcosabbak leszünk akkor is, ha hasonló erősségű ellenfelünk lesz.

Dunaújvárosi Szitakötők - Pécsi VSK C U14 17-97 (7-30, 8-24, 0-25, 2-18)

Pécsi VSK C U14: Póla Kata 8, Hegyi Zsófia 24, Pesti Eszter 13, Járányi Dorka 12, Kiss Boglárka - Csere: Pestality Diána 9, Reményi Anna 6, Fodor Petra 4, Szabó Fanni 4, Bíró Blanka Borbála 17. Edző: Pécsi Dorottya.

Pécsi Dorottya, edző: - Újult erővel léptünk a pályára, ezen a meccsen újra látszott a lányok idei új arca, amelyik a Komló Kupán megerősödött. A mérkőzésen egy játékosunk kivételével mindenki dobott kosarat, szép csapatjátékok voltak a meccsen, és tudtunk keményen védekezni, jó besegítésekkel! Csak így tovább lányok!

---

U12 Felkészülési Torna, Budapest, Csata Utcai Sportcsarnok

Soproni Darazsak Akadémia - Pécsi VSK Zebrák U12 88-46 (18-18, 26-7, 14-10, 30-11)

Pécsi VSK Zebrák U12: Futó Beatrix 7, Eisemann Hanna 5, Németh Alíz 5, Csiki Hanna 3, Mayer Dorina 21, Pohl Rebeka 2, Gyuró Roberta 2, Lódri Ottília 1, Nagy Harkai Csenge -, B. Garai Etelka -, Pusztai Gerda -, Uherkovich Mira -. Edző: Garai Dénes, Varga Andrea.

Garai Dénes: - A gyönyörű felfogásban, szép kosárlabdát játszó Sopront a mérkőzés egy-egy momentumában sikerült megszorongatni. A támadójátékunk teljes zűrzavar volt, kontaktus hiányában, vállalkozó kedvünk maximális passzivitása mellett nehéz ezt a játékot játszani. Egy kiemelkedő teljesítményünk volt a pályán, aminek köszönhetően a dobott pontjaink száma az elfogadható kategóriát elérte. Szeretném, ha teljes csapattal tudnánk a mérkőzésekre készülni, majd ott játszani. Talán a következő mérkőzésekre ez összejön!

Csata DSE - Pécsi VSK Zebrák U12 88-31 (18-13, 25-10, 25-6, 20-2)

Pécsi VSK Zebrák U12: Gyuró Roberta 6, Lódri Ottília 5, Eisemann Hanna 3, Mayer Dorina 11, Egervári Luca 1, Egervári Kincső 1, Csiki Hanna 1, Nagy Harkai Csenge 1, Németh Alíz 1, Pohl Rebeka 1, Futó Beatrix -, Uherkovich Mira -. Edző: Garai Dénes, Varga Andrea.

Garai Dénes: - Jól kezdtünk az első félidőben, küzdöttünk, harcoltunk, ziccer helyzeteket alakítottunk ki és értékesítettünk. A második félidőben először fizikálisan fáradtunk el a futóversenyben, majd fejben is elfogytunk, aminek köszönhetően nem tudtunk kilépni a saját komfortzónánkból. Teljes csapattal szorosabb lehetett volna, de a Csata a gyorsaságának köszönhetően ilyen arányban is teljesen megérdemelten győzött. Gratulálunk nekik, köszönjük a tornameghívást.