Harangszóra hangolt hazai győzelem

Küzdelmes meccsen győzött a PEAC a szomszédvár rangadón. Az egyetemisták egy közeli templomból áthallatszó déli harangszóra lőtték a vezető, és egyben győztes góljukat.

Labdarúgó mérkőzés: PEAC - PVSK 1-0 (0-0)
Férfi Labdarúgás, Megye I. o. 6. forduló: Egyetemi Sportközpont:150 néző

Játékvezetők: Ádám (Szigeti, Lóga)
Góllövő: Szijjártó, a 49.percben

PVSK: Kácsor - Varga, Vida, Szabó, Kiss (Ndjodo) – Domonkos, Schvedics (Kovács), Kaufmann, Jenei - Molnár, Zólyomi (Buzás) Vezetőedző: Reith Róbert.

Az látszott, hogy a mérkőzés előtti szokásos játékosok és vezetők közötti vicces ugratások mögött komoly feszültség van. Mindkét csapat játékosai nagyon akartak bizonyítani, és ez a végén a PEAC-nak sikerült.

A mérkőzés krónikája:

Első félidő:

A verőfényes déli napsútésben lejátszott találkozó első negyed óráját a PVSK uralta. Ennek eredményeként a 6. percben Schvedics 22-m-es szabadrúgását védte a hazaiak kapusa.
Negyedóra után varázsütésre megváltozott a játék képe, feljött a PEAC!
23. perc: Egy szabadrúgás utáni szép hazai fejest jó ütemben tett ártalmatlanná Kácsor, a PVSK kapusa.

A félidőben nem esett gól, 0-0-lal vonultak pihenőre a csapatok.

Második félidő:

49. perc: Szinte a semmiből szerzett vezető, és mint később kiderült, győztes gólt a PEAC. Szijjártó a felezőn kapta a labdát, egyedül tört ki, és még Kácsor kapust is kicselezve gurította a hálóba a hazaiak vezető gólját. 1-0 a PEAC javára.
59. perc: Schvedics nagy lövését védte a hazai kapus.
64. perc: Ismét egyedül lépett ki a védők közül egy hazai játékos, de elpuskázta a helyzetet.
70. perc: Hazai szabadrúgás után, meleg helyzet alakult ki a PVSK kapuja előtt, de megúsztuk.
Az utolsó 10 percben két szabadrúgása, több szöglete volt a Vasútnak, de nem jött össze az egyenlítés.
Talán a veszélyesebben támadó PEAC megérdemelten tartotta otthon, a hiányzásoktól sújtott PVSK ellen, a három bajnoki pontot. Nem volt durva a játék, de Ádám játékvezető öt sárga lapot is kiosztott, valamennyit a PVSK játékosainak..

Reith Róbert, vezetőedző, PVSK: - Több sebtől vérezve, a sok hiányzó ellenére is, úgy érzem játékosaim mindent megtettek a győzelemért. Küzdelmes meccsen a jobban motivált csapat szerezte meg a győzelmet.