Kétszer került előnybe a PVSK, kétszer egyenlített a Villány a rendkívül mozgalmas második félidőben, de a végjátékban a Vasút kerekedett felül.

Labdarúgó mérkőzés: PVSK - Villány 4-2 (0-0)
Férfi Labdarúgás, Megye I. o. 5. forduló; Pécs, Várkői Ferenc stadion; 100 néző

Játékvezetők: Nagy I. (Egri, Tamás)
Góllövő: Jenei, Schvedics, Szabó, Bónyai, illetve Czibere, Buni.

PVSK: Kácsor – Kiss, Vida, Szeifert, Molnár – Szabó, Laki, Domonkos – Jenei, Schvedics (Kovács), Zólyomi (Bónyai). Vezetőedző: Reith Róbert.

MLSZ elektronikus jegyzőkönyv >>

A mérkőzés krónikája:

Első félidő:

10. perc: Bősz cselezett a bal oldalon, majd 20 méterről lőtt, de lövése célt tévesztett.

20. perc: Jenei gyorsított fel a bal oldalon, majd jó ütemben ugratta ki Lakit, aki 14 méterről a kapu fölé pörgetett.

25. perc: Schvedics birkózott ki lövőhelyzetet 22 méterre a villányi kaputól, de az utolsó pillanatban beleléptek a lövésbe.

33. perc: Jenei végzett el szabadrúgást a bal oldalvonal mellől, a villányi kapus az ötös sarkán Schvedics elől húzta le a labdát.

34. perc: Ezúttal Vida végzett el szabadrúgást, de a laposan középre lőtt labdát a berobbanó pécsiek elől kivágták a védők.

36. perc: Czibere húzta meg a támadást a jobb oldalon, pontosan adott középre, ahol Márkovics nagy helyzetben sarokkal a kapu mellé pörgetett.

38. perc: Zólyomi került a védők mögé a jobb oldalon, éles beadását Kurucsai vágta ki a berobbanó Jenei elől.

40. perc: Vida cselezett befelé a jobb oldalról, majd 24 méterről lövésre szánta el magát. A labdát a bal felső sarok előtt magabiztosan fogta a vendégek kapusa.

44. perc: Domonkos ugratta ki Jeneit a 16-os jobb oldalánál, a pécsi csatár azonban tiszta helyzetben nem találta el a kaput.

45. perc: Villányi támadás zárta a félidőt, megint Czibere került a védők mögé a jobb oldalon, beadása ezúttal Sztojkát találta meg, aki egy csel után kapura lőtt, de Kácsor magabiztosan ölelte magához a középre tartó lövést.

Második félidő:

51. perc: A kiugró Jeneit buktatták a 16-os vonala előtt egy méterrel. A szabadrúgást Szabó a sorfalba vágta.

60. perc: Schvedics a jobb oldalról végzett el szabadrúgást, ami a kapu fölé szállt.

64. perc: Szabó Balázs 23 méterről, középről vette célba a villányi kaput, de lövése néhány centivel a jobb kapufa mellett hagyta el a játékteret.

68. perc: Sztojka ugratta ki Cziberét, aki egyedül vezette a labdát a hazai kapura, ám óriási helyzetben Kácsorba lőtt.

69. perc: Az ellentámadásból Laki ugratta ki Jeneit, aki 13 méterről, a 16-os oldalvonaláról a villányi kapu jobb oldalába bombázott. 1-0

74. perc: A csereként beállt Pfeffermann adott be a baloldalról, a középen érkező Czibere a pécsi kapu bal oldalába csúsztatott. 1-1

81. perc: Jenei szaladt el a jobb oldalon, beadását a jó ütemben érkező Schvedics 8 méterről fejelte a léc alá. 2-1

86. perc: A 16-osra betörő Pfeffermannt Jenei rántotta le hátulról. A megítélt büntetőt Buni a balra mozduló Kácsor mellett a pécsi kapu jobb oldalába lőtte. 2-2

90. perc: A Jenei buktatásáért megítélt szabadrúgást Szabó Balázs 29 méterről a villányi kapu jobb felső sarkába bombázta. 3-2

93. perc: A labdatartásra számító védők között Jenei váltott sebességet, és a jobb oldalról élesen a kapu elé lőtte a labdát, így az érkező Bónyai közelről bevágta élete első felnőtt találatát. 4-2

Hiába vezetett a második félidő közepén kétszer is a PVSK, a Villány két védelmi hibát kihasználva mindkétszer egyenlíteni tudott. A Vasút azonban nem adta fel, és a mérkőzés utolsó perceiben kétszer is mattolta a vendégvédelmet, így küzdelmes mérkőzésen megérdemelt győzelmet aratott.

Reith Róbert, vezetőedző: - Az első félidei meddő mezőnyfölényünk a második félidőben gólokban is megmutatkozott. Látszik, hogy van tartása a csapatnak, mert eltiltástól, sérülésektől és betegségektől sújtva is sikerült győznünk ezen a nehéz mérkőzésen. Gratulálok a csapatnak!