Az U18 regionális döntőbe jutásért vívott párharc első körében 86-56-ra győzte le a PVSK-Panthers az Atomerőmű SE csapatát hazai pályán.

PVSK-Panthers - Atomerőmű SE 86-56 (12-19, 19-14, 24-14, 31-9)
U18 Fiú Regionális Bajnokság, alapszakasz, keresztjáték. Pécs, Széchenyi Sportcsarnok
V.: Fleischmann, Korhetz.

PVSK-Panthers: Krnjajski 32, Sütő 2, Dragasevic 28/6, Akaró 6, Varga Á. 4. Csere: Heimann 6, Ács 4, Iveszics 3, Kövecs 1, Kovács D. -, Marton -, Mándity -. Edző: Földi Sándor

Atomerőmű SE: Plézer 5/3, Lenger 10, Kalmár 10, Gulyás 21/6, Bacs 4. Csere: Kling 6, Csobán -, Major -, Pupp -. Edző: Morgen Frigyes

Fontos mérkőzés várt U18-as csapatunkra, hiszen az Atomerőmű SE elleni párharcban oda-visszavágó alapon dől el, ki jut majd a regionális döntőbe. Talán emiatt is, mintha kis izgalom, feszültség lett volna érezhető játékosainkon a találkozó első negyedében, amit Morgen Frigyes tanítványai ki is használtak. A vendégek távolról és palánk alól egyaránt veszélyesek voltak, felállt védelmünk ellen rendre sikeres támadásokat vezettek. Természetesen már az első félidőben is próbálta variálni a védekezést ennek apropóján a pécsiek mestere, Földi Sándor, de a félidőben még vezettek két ponttal a tolnaiak.

A szünetben aztán összekapták magukat a pécsi fiatalok és a térfélcsere után már egy elszánt, igazán harcos PVSK-Panthers lépett a parkettre. Fáradtságot nem ismerve rendre kihúzódtak egész pályára Dragasevicék, és sorra csenték el a labdát a Pakstól. Az indításokból aztán könnyű kosarakkal gazdagodva nem csak fordítani, de elszakadni is sikerült utánpótlás csapatunknak. A záró negyedben már nem maradt igazán esélye az ASÉ-nak a fordításra, olyan lendületben voltak a pécsiek, amit már nem lehetett megtörni. Dragasevic és Krnjajski nem csak ponterős játékkal, hanem labdaszerzéseivel is extrát nyújtott, Heimannék pedig egyre bátrabb játékkal színesítették a repertoárt, így kiharcolva a harmincpontos előnyt.

A visszavágóra csütörtökön kerül sor Pakson, ami után az összesítésben jobb csapat jut tovább.

Földi Sándor edző értékelése:
Nehezen indult a mérkőzés, ziccereket hagytunk ki és olyan érzésem volt, hogy az olimpiai medencébe sem találunk be. Az aránylag jó védekezésünkkel tartottuk magunkat a szünetig ahol még a Paks vezetett (31-33). A második félidőben keményítettük a védekezésünket és jobb százalékban dobtunk és ezzel sikerült 6-7 pontos előnyre szert tennünk. Az utolsó negyedben bejöttek a csapdás letámadásaink ez könnyű kosarakat eredményezett és így sikerült az előnyünket 30 pontra felhizlalni. A csatát megnyertük, de a háború folytatódik. Köszönöm a fiuknak az eredményt tudva, hogy honnan indultunk !!