Pécsi Vasutas Sportkör | Alapítva 1919-ben
7622 Pécs, Verseny utca 11. | E-mail: iroda@pvsk.hu

Hírek

Remek hangulat a kosártáborban

Küzdelem, szurkolás, játék és jókedv – ez jellemezte egyesületünk napközis kosárlabda táborát, amelyben több mint 70 gyermek vett részt.

A táborozók zöme egyesületünk felkészítő, illetve korosztályos csapataiból érkezett, de voltak néhányan, akik – kis túlzással – most ragadtak először kosárlabdát a kezükbe. A tábor napi programjában szakképzett edzők által vezetett két edzés és szabad játék szerepelt. Utóbbinak az adott tétet, hogy a táborozókat nyolc csapatba osztottuk, így egy mini házibajnokságot is tartottunk.

Szakállas Sakálok, Sivatagi Rohamkukacok, Aranykezűek, Palánktörők – néhány azokból a csapatnevekből, amelyeket maguk a gyerekek választottak ki a mini tábori bajnokságra. A helyosztókat a tábor utolsó napján játszották: a harmadik helyet a Sivatagi Rohamkukacok szerezték meg, míg a hihetetlenül izgalmas, és a lelkes szurkolásnak köszönhetően kiváló hangulatú finálét – hosszabbítást követően – a Team Önösz nyerte, megelőzve a Pécsi Sasokat.