Kikaptunk, vége a párharcnak

Csapatunk mindent beleadott a negyedik mérkőzésen is, de a Körmend győzött, így 3-1-re megnyerte a negyeddöntős párharcot. Számunkra vége a bajnokságnak, a 6. helyen zártunk.

Pécsi VSK-PANNONPOWER - Egis Körmend 89-103 (21-26, 24-24, 22-27, 22-27)
Férfi Kosárlabda NB I. Rájátszás, 4. mérkőzés. Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok, 2800 néző

Vezette: Benczúr, Söjtöry, Tőzsér.

PVSK: Nelson 13/6, Supola 18/6, C. Smith 19/6, Antóni 3/3, Sejfic 13. Csere: Budimir 18/12, Halász 5, Harazin, Bíró. Vezetőedző: Csirke Ferenc. Körmend: Gibbs 15/3, Petty 16/9, L. Smith 12, Kromah 29/15, Allen 27/12. Csere: Ferencz 4, Németh. Vezetőedző: Gaspet Potocnik.

Az eredmény alakulása. 3. perc: 2-7, 12. perc: 21-32, 17. perc: 37-35, 24. perc: 53-55, 28. perc: 62-65, 32. perc: 73-78. Kipontozódott: Sejfic (38.).

Képesek leszünk-e egyenlíteni? Ki tudjuk-e csikarni az 5. meccset a Körmend elleni negyeddöntőben? Ahhoz, hogy vasárnap még egyszer összecsapjon a két csapat, győznünk kellett most hazai pályán. Nem ígérkezett könnyűnek, de ha már egyszer idegenben sikerült megverni a vasiakat, miért ne sikerülhetne otthon is?!

Persze úgy biztosan nem fog menni, ha a Körmend negyedenként 25 pontig jut – márpedig az elsőben ennyit dobott, mert sült a légiósok keze. S ugyanez történt a folytatásban is, nem csoda, hogy Csirke Ferenc időt kért 21-31-nél. Igaza volt: meg kellett állítani a hajót, mert elúszni látszott. Megállítottuk, sőt, vissza is fordítottuk! Néhány perccel később ugyanis már mi vezettünk (17. perc: 37-35), miután bejöttek a kinti dobásaink – a szurkolók pedig csodálatos atmoszférát teremtettek, felforrósodott a hangulat, mindenki tombolt, amikor betalált Supola, Smith, Budimir, vagy éppen Nelson. A második negyedet így sem tudtuk megnyerni, az utolsó pillanatban ugyanis Kromah bevágott egy triplát. Kár érte! Főleg azért, mert volt esélyünk. 45-49-es állásnál jött a nagyszünet.

A vendégeknél már nem hullott be minden, a harmadik negyed jó részében néhány pontra voltak csak tőlünk, s talán ha a játékvezetők egy kicsit barátságosabban fújják a faultokat, és nem vezetőedzőnknek adnak technikait, a vezetést is átvehettük volna. De nem sikerült, a Körmend pedig Kromah vezérletével ismét meglépett: tíz perccel a vége előtt 67-76 volt az állás. Innen pedig nem volt visszaút. Az utolsó felvonás elején még felcsillant a remény (73-78), ám a körmendi játékosoktól mindig futotta egy remek egyéni villanásra, így aztán nem lehetett őket befogni.

Csapatunk hatalmasat küzdött, de kikapott, ezzel pedig 3-1-re elveszítette a párharcot. Számunkra vége a 2016-17-es bajnokságnak, a 6. helyen zártunk.

Csirke Ferenc: - Ma mutatta meg a Körmend igazán, hogy miért tartják bajnokesélyesnek. Sérülések és betegségek tekintetében egál volt a két csapat között. Mindkét gárda fáradt volt, és bármit csináltunk védekezésben, a Körmend egyéni képességei döntöttek. Férfias csatában a jobb csapat jutott tovább. Köszönjük szurkolóink egész éves támogatását, ma is parádés volt a hangulat!