Győzelemmel zártuk az alapszakaszt

Különösebb megerőltetés nélkül győztük le az alapszakasz utolsó fordulójában a Vasast. Csütörtökön este indul számunkra a középszakasz, a KTE KK csapatával kezdünk.

Pécsi VSK-PANNONPOWER - Vasas Budapest 79-66 (21-11, 23-15, 20-20, 15-16)
Férfi Kosárlabda NB I. alapszakasz, 26. forduló. Pécs, Lauber D. Sportcsarnok, 1000 néző

Vezette: Tőzsér, Gorka, Kovács.

PVSK: Nelson 4, Supola 18/9, Bíró O., Budimir 19/9, Sejfics 15. Csere: Smith 5/3, Halász 8, Harazin 4, Antóni 6, Demeter. Vezetőedző: Csirke Ferenc.

Vasas: Taylor 8, Katona , Horváth Á. 5/3, Pacher 20/12, Wright 16. Csere: Garamvölgyi 2, Faragó 7/6, Moravcsik 8/6, Thompson, Peringer, Andrássy. Vezetőedző: Sárosi Bulcsú.

Az Albacomp legyőzése után egészen más kaliberű ellenféllel kerültünk szembe az alapszakasz záró fordulójában, hiszen az éllovas után a sereghajtó, a Vasas csapat érkezett hozzánk vendégségbe.

Kicsit talán tartottunk is attól, hogy nem sikerül majd úgy felpörögni, mint a fehérvári találkozóra, de a félelmeink nagyon gyorsan tovaszálltak. Nem csoda, hiszen Budiimir-Supula-Budimir ritmusban három triplával kezdtük a meccset. Ez bizony meg is adta az alaphangot. Bár a Vasas menetrendszerű időkérése kicsit megtörte a lendületünket, a védekezésünk így is szinte hiba nélkül működött. Mi sem bizonyítja ezt jobban, mint az, hogy csupán 11 pontot kaptunk az első tíz percben – amit Antóni dudaszós kosara zárt, így közte tízzel mehettünk egy rövid pihenőre.

És ez az előny a második negyedben szépen, lassan, apránként elkezdett növekedni. Nem játszottunk túlzottan látványosan, de azért Halász egy-egy betörése vagy épp Sejfics harciassága nagyon jól nézett ki. Az már kevésbé, ahogy Pacher gyors egymásutánban három triplát is bevágott. Az eső kettőnél persze akár még mérgelődhetett is Csirke Ferenc, hiányolva a védekezést, de a harmadikat olyan messziről verte be a vendégek játékosa, hogy akár négy pontot is érhetett volna.. Ez azonban csak arra volt elég vendégeknek, hogy újra csak tíz pont legyen a hátrányuk. A félidő vége azonban a miénk volt, és mire a nagyszünethez értünk, már 44-26 volt az eredmény ide.

A folytatásban pedig nagyjából ez a tendencia ment tovább. A Vasas próbálkozott, mi pedig magabiztosan növeltük tovább a vezetést. Volt már közte 25 is. Egészen a harmadik negyed második feléig. Ekkor ugyanis jött egy pár perces rövidzárlat, és a vendégek feljöttek 62-46-ra. Csirke Ferenc jól föl is húzta magát, az időkérése közben pedig Budimirék meg is kapták a magukét. A Vasas pedig ráérzett arra, hogy az egész pályás letámadással alaposan meg tud minket zavarni. Űzték is a labdát, már az alapvonali bedobásokkal is bajban voltunk olykor. Az utolsó negyedre azért még így is maradt 14 pont az előnyünkből, hála Supola remek betöréseinek.

És bizony az utolsó negyedben a Vasas folytatta elképesztően agresszív letámadását, amivel nem nagyon tudtunk mit kezdeni. Az pedig csak tovább borzolta az idegeinket, hogy Moravcsik kétszer is tisztán állhatott bele a triplába – be is dobta mindkettőt. Amikor aztán Halász a Vasas alapvonaláról úgy dobta be a labdát, hogy az ellenfélnek adott gólpasszt, és 69-60-ra módosult az állás, már kezdett minket leverni a víz. Szerencsére azonban két labdaszerzés és két könnyű kosár következett Halász és Budimir főszereplésével, Sejfics duplájával pedig már újra tizenöt volt ide. Ez pedig már elég volt ahhoz, hogy többet ne kelljen izgulnunk.

Győzelemmel zártuk tehát az alapszakaszt, amit a hetedik helyen fejeztünk be 15 győzelemmel és 11 vereséggel. Csütörtökön este indul számunkra a középszakasz, a KTE KK csapatával kezdünk.

Csirke Ferenc: - Az elmúlt nyolc év legjobb alapszakasz-eredményét értük el. De ez csak részeredmény, ugyanakkor jó előjel a középszakaszhoz, hiszen továbbra is a rájátszás a célunk.