Sokan győztek, és mindenki nyertes is volt

Borús, de a versenyzők szerint ideális időben teljesítette a DECATHLON 33. Pécs-Harkány Országúti Futóverseny 25 km-es távját, a közel kilencszáz induló. Interjúk, eredmények...

Sok kategóriában, és korcsoportban indultak különböző korú férfiak és hölgyek a 33. Pécs-Harkány futáson, akik közül többen győztesként célba érve kupát is átvehettek. Valójában mindenki nyertes is volt ezen a vasárnapon mindenki, aki elindult, mert áldozott az egészségéért néhány órát, és legyőzte, nemcsak a 25 km-es távot, de önmagát is, ami valamennyi sportteljesítmény közül a legértékesebbnek számít. Március 5-én, vasárnap a szokásos helyről, a Verseny utcai PVSK csarnok elöl, pontosan 11:00 órakor, indította el a mezőnyt Sztojkovics Éva, volt kiváló válogatott kosárlabdázó, a pécsi Önkormányzat képviselője.

Videó: A rajt pillanatai >>

Vasárnap dél körül már Harkányban a műsorközlő Burján Attila öblös, és a törzsfutók számára ismerős, hangja töltötte be a Dráva Hotel előtti teret, ahol az első érkezőt váró csaknem százfős társaság fázósan húzta össze a nagykabátja gallérját.

- Ez a 30. Pécs-Harkány, amelyiken részt veszek – ezt már Burján Attila a szpíker mondta. Budapesti vagyok, de mindig nagyon várom, hogy jöhessek, hiszen ez az év első hosszú távú megmérettetése. Nagyon jó célhelyet választottak a rendezők, és a futáshoz az időjárás is ideális.

Ez utóbbi kijelentés a verseny végére kissé vesztette az aktualitását, hiszen eleredt az eső, de addigra már a mezőny nagyobb része befutott a célba. Külföldi futók is rajthoz álltak, közülük a fiúk versenyét a magyar édesanyával büszkélkedő, az év nagy részét Helsinkiben töltő, itt Dunakeszi színekben induló, finn Tommi Hytönen nyerte, aki a következőket mondta a célba érés után: - Ez az első versenyem az idén, általában 10000 méteren, vagy félmaratonon indulok. Ezen a futóversenyen még sohasem vettem részt. Kiváló rendezés, számomra ideális idő, jó ellenfelek, egyszóval örülök, hogy itt lehettem, és annak is, hogy nyertem.

Képgalériák: 33. Pécs-Harkány képekben >>

A hölgyeknél a PVSK olimpikonja, a tavalyi győztes Szabó Tünde ért be elsőnek. Tünde két társával, Kovács Dórival, és Tegzes Katával a váltót is megnyerte. Tünde az első résztáv lefutása után átadta a váltóbotot, és egyénileg futott tovább.

- Elégedett vagyok, bár erre a versenyre nem készültem külön. Naponta több tíz kilométert futok, és minden hétvégén van verseny. Jó formában érzem magam – mondta Tünde,

A főszervező, Freier Balázs, aki az első hivatalos Pécs-Harkányon 1984-ben 84.12 perces idővel 5. lett, örömmel értékelt: - Szerencsére baleset nem történt és az elején az időjárás is kegyes volt hozzánk. Jöttek külföldről, a délszláv államokból, például a férfi győztes Finnországból érkezett. A nőknél Szabó Tünde győzelme külön öröm számomra is. Az idén is több újdonságot vezettünk, de megváltoztattuk a cél helyét, amely a Bartók Béla úton, a Dráva Hotel előtt volt. Már most nagyon dicsérték a futók, mert szélesebb volt a befutósáv. A ma bevezetett, és a végén elfogyasztható babgulyás is jól vizsgázott.

Az eredmény hirdetés a Harkányi Gyógyfürdő aulájában volt, amely aktus előtt egy meleg fürdőt is vehettek a versenyzők. A díjakat Szilágyi Tibor a Harkányi Gyógyfürdő Zrt. igazgatója, Kecskeméti Pál Harkány Önkormányzat alpolgármestere, Marosi András a Harkányi Gyógyfürdő Zrt. igazgatóságának elnöke, valamint Czerpán István a PVSK elnöke adta át.