Idegőrlő hajrában nyertünk Kecskeméten!

Három negyeden át remekül játszott csapatunk, a KTE a végén azonban nagyon megközelített minket, de Csirke Ferenc csapata profin hozta le a hajrát, és nyerte meg a mecset.

KTE KK - Pécsi VSK-PANNONPOWER 79-85 (19-23, 16-23, 16-21, 28-18)
Férfi Kosárlabda NB I. alapszakasz, 18. forduló. Kecskemét, Messzi István Sportcsarnok

Vezette: Cziffra Cs., Szabó G., Fodor A.

KTE: Pongó Máté 13/3, Pongó Martin 3/3, Djeraszimovics 10/3, Djukanovics 20/6, Karahodzics 19. Csere: Mészáros 6, Hegedűs 8, Molnár. Vezetőedző: Forray Gábor.

PVSK: Nelson 19/3, Supola 17/6, Smith 6/3, Budimir 15/9, Harazin 8. Csere: Halász 3, Bíró O. 9/9, Bödör 8, Antóni. Vezetőedző: Csirke Ferenc.

MKOSZ eredmény és statisztika a mérkőzésről >>

Egy jó és egy rossz hír is akadt csapatunk számára a Kecskemét elleni idegenbeli bajnoki előtt. Az már pénteken is biztos volt, hogy Ismet Sejfics nem léphet pályára, azonban Supola Zoltán végre rendbejött, így ő ismét Csirke Ferenc rendelkezésére állt. És bizony az első félidő után világosan látszott, hogy ez milyen sokat számított.

Sejfics nélkül egészen más játék várt ránk, hiszen bosnyák centerünk magasságával, súlyával és harcosságával is domináns centerjátékra adott lehetőséget a bajnokság eddigi részében, Harazin Tamás és Bödör Bence bevetésével azonban világos volt, hogy mást kell játszanunk. Ez azonban nem jelentette azt, hogy ami jön, az rosszabb lesz. Sőt, kifejezetten jól működött az alacsonyabb szerkezet, arról nem is beszélve, hogy a Harazin helyére beálló Bödör, aki idén eddig csak epizódszereplő volt, háromból három dobást értékesített gyors egymásutánban. Bár a találkozó szorosan alakult, az első negyed után így is nálunk volt az előny. A második tíz percben pedig már nem csak a középtávoliaknak és Bödör kosarainak örülhettünk, hanem elkezdtek behullani a triplák is. Bíró Olivér és Supola is kétszer-kétszer talált be kívülről, mindeközben Nelson olyan formában játszott, amit már régen nem láttunk tőle: ponterős volt, irányítóhoz illően gólpasszokat osztott ki és még a lepattanókra is rendre odaért. A félidőhöz érve Nelson 15 és Supola 10 pontjának köszönhetően már 46-35-re vezettünk.

A folytatás pedig hasonlóan alakult. Azzal az apró különbséggel, hogy az első félidőben kissé visszafogottan játszó Budimir is belelendült. Két fontos hármasa nagyban hozzájárult ahhoz, hogy a harmadik negyedben apránként tovább tudtuk növelni előnyünket, és mire a játékrész végéhez értünk már 16 pont volt az előnyünk, így joggal bízhattunk benne, hogy meglesz idei második győzelmünk is. Mondjuk az meccs utolsó 3 percének tömény idegeskedését azért megspóroltuk volna, ekkor ugyanis a Kecskemét alaposan feljött a nyakunkra. A hazaiak dobásai elkezdtek beesni, nálunk pedig több lett a pontatlanság, ráadásul Harazin és Bödör után Bíró és Supola is begyűjtötte negyedik faultját, nem volt tehát egyszerű a hajrá. Olyannyira nem, hogy 79-82-nél már egy kosárnyira volt csak az ellenfél, de az utolsó másodpercek idegörlő csatáját mi nyertük meg, és ezzel a mérkőzést is.

Az utóbbi hetekben egyre jobb formába lendülő Kecskemét ellen sikerült tehát idegenben győznünk, ami tekintettel arra, mennyire szoros a verseny a tabella 2-10. helyei közt, borzasztóan sokat érhet még a későbbiekben.