Újra nyertünk, leiskoláztuk a Körmendet!

Kiválóan játszott csapatunk a Körmend ellen, Budimirék ellentmondást nem tűrően regulázták meg a tabella második helyén álló ellenfelüket. Szombaton Kaposvárra utazunk.

Pécsi VSK-PANNONPOWER–Egis Körmend 94-75 (24-11, 24-19, 31-20, 15-25)
Férfi Kosárlabda NB I. alapszakasz, 16. forduló. Pécs, Lauber D. Sportcsarnok 1600 néző

Vezette: Papp, Gál, Hervay.

PVSK: Nelson 2, Supola 2, C. Smith 15/3, Budimir 14/3, Sejfics 14. Cs.: Halász 14/6, Bíró O. 20/12, Harazin 2, Antóni 9/9, Bödör 2, Dragasevics, Krnjajski. Vezetőedző: Csirke Ferenc. Körmend: Gibbs 12/3, L. Smith 19/6, Ferencz 7/3, Loveridge 11, Horti 10. Cs.: Csorvási 10, Németh 2, Allen 4. Vezetőedző: Gasper Potocnik.

Nem volt könnyű helyzetben NB I.-es csaptunk a Körmend elleni meccset megelőzően, hiszen egyrészt egy négy vereséget számláló sorozat volt épp Budimirék háta mögött a bajnokságban, másrészt pedig az influenza minket sem került el az utóbbi napokban. Ismet Sejfics a Szeged-meccs után dőlt ágynak három napra, Harazin Tamás pedig a Körmend elleni találkozót megelőzően betegedett meg. Persze, a játékot mindenki vállalta a vasiak ellen.

És milyen jó, hogy így volt! Az első pár perc „ismerkedős” játéka után ugyanis azt láttuk a pályán, amit már hetek óta nagyon szerettünk volna: összeszedetten, pontosan, és kifejezetten jól játszott ugyanis csapatunk. Az első negyed második öt percét alaposan meg is nyomtuk, Halász, Bíró és Budimir ráadásul remekül dobott kintről, így tíz perc után is már jó volt az eredményjelzőre nézni: 24-13 állt rajta. A kisszünetet követően pedig csak tovább fokozta a lelátón a hangulatot Csirke Ferenc csapata! Bár Nelsonnak annyira nem ment most a játék, de Halász Ákos remekül irányította csapatunkat. Miközben a körmendiek többnyire csak szenvedtek, nálunk újra az az erény domborodott ki, ami ősszel is sikeressé tette az együttest: a csapatmunka. Védekezésben szívósak és szemfülesek voltunk, a vendégek gyűrűje közelében pedig mindig megtaláltuk a réseket. Nem is csoda, hogy Csirke Ferencnek sem kellett annyit kiabálni, mint megszokhattuk tőle. Mondjuk ez kifejezetten jól is jött, hiszen edzőnkben is bujkált a játékosokat is megtámadó kór, köhögcsélt is kicsit még.

Ez a meccs viszont nem csak a szurkolóinknak, de neki is gyógyír lehetett. A félidőre 18 pontra nőtt az előnyünk, a harmadik negyedben pedig szabályosan lennulláztuk a Körmendet. Bíró Olivér gyors egymásutánban dobott három triplát, de Smith és Halász is betalált kívülről, mire pedig feleszméltünk kedvenceink sziporkázásából, már 63-30-ra vezettünk. Dörzsöltük is kicsit a szemünket, nem látjuk-e rosszul az eredményt, de amikor elbizonytalanodtunk volna, mindig tett róla Halász egy-egy pazar gólpasszal, vagy épp Antóni a sarokból elhintett hármassal, hogy nagyon is valóságosnak érezzük azt, ami történik. A záró felvonás második felében már Csirke Ferenc is érezte, hogy megvan a meccs, így Bödör Bence, Krnjajski Boris és az U20-as csapatunkban hétről-hétre remekül teljesítő Dragasevics Veljko is lehetőséget kapott. Bár a vendégek ekkor kicsit farigcsálni tudtak hatalmas hátrányukból, de így is gyönyörű győzelmet arattunk a forduló előtt második helyen álló Körmend ellen.

Megvan tehát első idei győzelmünk, meg tudtuk végre törni január eleje óta húzódó pocsék szériánkat. Így pedig azért sokkal jobb lesz szombaton Kaposvárra utazni.

Csirke Ferenc: - Sokkal több volt ez, mint sima győzelem, hiszen nagyon mélyről kellett visszajönnünk. Mindig az agresszív védekezésre kell alapoznunk, ez az előző meccseken hiányzott, most viszont megkaptuk tőle a kellő ritmust.