Jól szerepeltek a PVSK atlétái a szilveszteri futáson

Az év utolsó napjára is maradt öröm számunkra, ugyanis a 29. Pláza Futás szilveszteri utcai futóversenyen négy érmet szereztek atlétáink, a hölgyeknél pedig az első négy helyen a PVSK atlétái végezetek.

Jó bulinak tartják a szilveszteri futást, amolyan ráhangolásnak az esti étel-és italfogyasztásra. A sorozatban a 29. verseny legidősebb résztvevője a 70-es éveiben járó Poronyi Gábor volt, aki az eddigi valamennyi szilveszteri futáson részt vett! A rajt minden évben egy kinyitott pezsgősüveg durranására indult, az idén ez elmaradt, mert az üveg úgy döntött, megtartja magának a nedűt, és besült. A mezőny így is elindult a 223-as létszámmal, és közel négy kilométer megtétele után célba is ért.

A fiúknál a PSN Zrt. futója Fazekas Milán lett az első. A PVSK atlétája Kovács Ferenc a harmadiknak ért célba. A lányoknál az első négy hely a miénk lett, a negyediken Hegyi Brigitta, a harmadikon Matheovits Eszter, a másodikon Freierné Kovács Dóra, az első helyen pedig Tegzes Katalin végzett.

Amellett, hogy jó buli volt, hiszen voltak olyanok is, akik jelmezben futották végig a távot, szép sikereket is hozott nekünk az év utolsó futóversenye!

A jó szereplésről Freier Balázs a PVSK atlétika szakosztályának vezetője a következőket mondta: - Az alapozás közepén jó volt látni, hogy kiváló erőben vannak versenyzőink. Növeli a sikerek értékét, hogy valamennyien egyéni csúcsot futottak. Kovács Ferenc fiúknál elért harmadik helye pedig azért értékes, mert ő rövidebb távokon, 400-800 m-en versenyez.