Kár a második negyedért

Kiegyenlített meccset játszottunk Körmenden – már ha a második tíz percet nem számítjuk…

Egis Körmend - PVSK-PANNONPOWER 85-75 (12-16, 29-13, 19-25, 25-21)
Férfi Kosárlabda NB I. alapszakasz, 3. forduló. Körmend, Városi Sportcsarnok

Vezette: Pála, Farkas, Vida.

Körmend: Petty 27/6, Loveridge 14/6, Smith Jr 9/3, Saddler 2, Horti 3. Cs.: Ferencz 12/6, Csorvási, Allen 18/3, Németh. Vezetőedző: Teo Cizmic. PVSK: Nelson 6, Supola 17/9, Smith 18/6, Budimir 12/3, Sejfic 11. Cs.: Antóni 6/6, Halász 2, Bödör, Bíró 3/3. Vezetőedző: Csirke Ferenc.

MKOSZ ÉLŐ eredmény és statisztika >>

Nem kezdtünk megilletődötten, egyáltalán nem, holott a körmendi közönség ismét kitett magáért, teljes hangerőből bíztatta a hazai gárdát. Mégis mi kaptuk el jobban a fonalat, s a vezetés is a miénk volt, köszönhetően például Budimir ponterősségének, illetve annak, hogy minden gyors körmendi támadást sikerült megállítani.
A második negyed dobópárbajjal indult, gyakorlatilag minden támadás kosárral fejeződött be – szerencsére mindkét oldalon, így tudtuk őrizni az előnyünket. Aztán jött két eladott labdánk, fordított is a hazai csapat, Csirke Ferenc azonnal időt kért. Nem sokat segített, újabb támadásokat fejeztünk be rádobás nélkül – s innentől kezdve percekig egymást érték az eladott labdák, így a negyed közepén már 31-21 volt oda. Aztán nem sokkal később meg már 40-21… Ha felidézzük, hogy 21-17-re még mi vezettünk, akkor tűnik igazán dermesztőnek ez a lefagyásunk. Supola Zoltán és Antóni Csanád tartotta a lelket a srácokban, az ő pontjaival jöttünk vissza mínusz tíz közelébe.

A nagyszünet után kicsit összekaptuk magunkat megint, faragtunk a hátrányból, de a körmendi légiós-különítmény rákapcsolt, s gyorsan elléptek a házigazdák ismét. Ezúttal azonban nem zuhantunk össze, sőt, a védekezésünk is sokkal erőteljesebb lett, így a negyed közepén, néhány bravúrkosárnak is köszönhetően egyenlítettünk! Ezt követően megint elléptek kicsit a vasiak, de egyértelmű volt: az utolsó negyedre marad a döntés.
Amely negyednek az eleje erősen a Körmendről szólt: gyorsan tizenhatra növelték az előnyüket. Ugyan ekkor volt még hátra hét perc, de óriási feltámadásnak kellett volna jönnie ahhoz, hogy újra a nyakukon legyünk, s esetleg megfordítsuk a meccset. Három perccel a vége előtt bejöttünk kilenc pontra, de ezen az estén ennyi volt bennünk, a végét a hazaiak bírták jobban, s végül tíz ponttal nyertek.

Csirke Ferenc: - Gratulálok a Körmendnek, pont azzal vertek el minket, amiről beszéltünk, hogy nem szabad. Volt húsz eladott labdánk, ebből tizenhat az első félidőben. Az eladott labdákból rendre kosarakat kaptunk, ez volt a vereség fő oka. Nagy hátrányból fel tudtunk állni, ezzel és az öt-öt elleni védekezéssel elégedett vagyok, a támadás már nyögvenyelős volt. Sok sikert a Körmendnek a nemzetközi kupában.