Pontokat, vagy pontot érdemeltünk volna

Nagyot javult a játékunk szerda óta. Akár győzhettünk is volna, de még egy pontot sem szereztünk.

VasasPlaket - PVSK-Mecsek Füszért 14-13 (4-3, 1-4, 4-3, 5-3)
E-On Férfi Vízilabda OB I. alapszakasz, 3. forduló. Budapest, Komjádi Sportuszoda

PVSK-Mecsek Füszért: Barát, Horváth, Gogov, Csaba, Csacsovszky A., Csacsovszky E., Macsi, Safrenkó, Lajkó, Kolozsi, Rakonjac, Krizsán, Opacak, Józsa. Vezetőedző: Lukács Gergely.

Gólszerzők: Njegovan 4, Bencz 2, Bóbis 2, Marnitz G. 2, Koopman, Steinmetz Á., Burián (Vasas), illetve Kolozsi M. 5, Gogov 3, Rakonjac 2, Csacsovszky A., Csacsovszky E., Macsi P. (PVSK).

MVLSZ eredmény és statisztika >>

A szerdai bajnoki után – ahol a Szeged ellen 13-5-re kaptunk ki – félve engedtük el a Vasas elleni bajnokira csapatunkat. A félelmekre rácáfolt a PVSK-Mecsek Füszért, nagyszerű játékot produkált és győzelmet, vagy legalább a döntetlenért járó 1 pontot megérdemelte volna.

Hibátlan maradt a Vasas, de ehhez nagyon rá kellett kapcsolnia a meccs második szakaszában. A PVSK-Mecsek Füszért játékosai ugyanis rettentően feltüzelt állapotban érkezett a Komjádi-uszodába, és Kolozsi Marcell, valamint Drasko Gogov vezérletével majdnem meglepetést okoztak. A piros-kék házigazdák 9-6-os hátrányban is voltak már, amikor ritmust váltottak. Aleksandar Njegovan, Steinmetz Ádám, Bóbis Máté, Bencz Rolf, Marnitz Gergő – ők voltak azok, akik beletették a közösbe a góljaikat. A Vasas a 4. negyedben kiegyenlített, majd átvette a vezetést. Az utolsó percben az egyenlítésért támadhatott a PVSK, de végül elakadt két lövés is, nagyon helyén volt a hazaiak blokkja.

Lukács Gergely: - Nagyot harcoltunk ma, kiadtunk magunkból apait, anyait, de csak a mérkőzés felében játszottunk jól. 2-3 gólos vezetésünknél nem voltunk elég türelmesek, mentünk-mentünk előre, ahelyett, hogy egy kicsit lassítottuk volna a játékot. Az itt elkövetett hibáinkat kihasználta a Vasas és a végjátékban pontosabbak voltak.