A bajnoki nyitányon kikaptunk a Szolnoktól – de emelt fővel utazhattunk haza.

Szolnoki Olaj - PVSK-PANNONPOWER 86-71 (22-20, 23-14, 23-22, 18-15)
Férfi Kosárlabda NB I. alapszakasz, 1. forduló. Szolnok, Tiszaligeti Sportcsarnok 1200 néző

Vezette: Benczur, Pozsonyi, Balogh.

Szolnok: Wittmann 11/6, Vojvoda 16/6, Barnies 8/3, Boriszov 10/3, Wright 11. Cs.: Tóth Á. 9, Kinney 14/3, Eilingsfeld 3, Popovics 4. Vezetőedző: Sztojan Ivkovics. PVSK: Nelson 10, Supola 10/6, Bíró 5/3, Budimir 15, Sejfic 9. Cs.: Smith 2, Antóni 3/3, Harazin 10, Halász 7/3. Vezetőedző: Csirke Ferenc.

MKOSZ eredmény és statisztika >>

Azt tudtuk, hogy ezen a meccsen nem mi vagyunk az esélyesek – ám szerencsére ebből az első negyedben semmi nem látszott. Sőt: mintha a szolnokiak lettek volna megilletődve, ők hibáztak könnyű ziccereket. Mondjuk az is igaz, hogy ez csak arra volt elég, hogy nem léptek el tőlünk – az első negyed kiegyenlített küzdelmet hozott. És a második negyed eleje is: három perc telt el abból, s csak két ponttal járt előrébb a hazai csapat (30-28). Hanem aztán a következő négy percben mi csak kettő pontot vállaltunk, míg a hazaiak tizenhármat – ennyi pedig elég is volt a számukra megnyugtató előnyhöz. A fő gondot az jelentette, hogy egyrészt nem ültek a hármasaink (a szünetig tizenegyet dobtunk rá, kettő ment a helyére), másrészt centerünk, Ismet Sejfic nem tudott annyira domináns lenni, mint a felkészülési meccseken (az első félidőben mindössze egy lepattanó állt a neve mellett).

A harmadik játékrészben visszaköszönt az első tíz perc: megint felváltva estek a kosarak, szóval nem lépett el tőlünk még jobban a hazai csapat – igaz, nagyon faragni sem tudtunk a hátrányunkból. A szolnokiaknál igazából nem volt gyenge pont, jobban szedték a lepattanókat, hatékonyabban dobták a kintieket, ültek a gólpasszaik – de hát végül is a bajnokcsapatról beszélünk, amelynek a kerete tényleg bombaerős. Amelyben ott van Vojvoda Dávid is, aki ezen az estén is igazolta klasszisát: tizenhat pontja mellett megszerzett tíz lepattanót és kiosztott tizenkét gólpasszt is, azaz tripla-duplával zárt. Ez az ő estéje volt, de nekünk sincs okunk az elkeseredésre, hiszen minden valószínűség szerint a bajnokság legerősebb csapatától kaptunk ki.

Csirke Ferenc: - Úgy érzem, a Szolnok fölénk nőtt fizikailag, mindezt mutatja a lepattanók közti különbség is, hiszen a csatát elveszítettük 44–23-ra. Új fiúk vannak nálunk, és még nem teljesen épültek be a csapatunkba. De leszünk mi még ennél jobbak is, és azt gondolom, tudunk erre a teljesítményre építeni.