Szlovákiából nyolc aranyéremmel tértünk haza

Középtávú és Váltó Országos Bajnokság: 5 egyéni és 3 váltó aranyérmet szereztünk.

Besztercebányán rendezték a tájékozódási futók következő két bajnokságát, a Középtávú és a Váltó Országos Bajnokságot. A versenyt a szlovák bajnoksággal együtt bonyolították le. A PVSK versenyzői kiválóan szerepeltek: 5 egyéni és 3 váltó aranyérmet szereztek. Az egész csapat kitett magáért, csaknem minden versenyzőnk valamelyik versenyen pontszerző helyen végzett.

A középtávú bajnokság felnőtt kategóriáiban Kovács Filoména és Baumholczer Máté ezüstérmet szerzett, Kovács Bertalan a negyedik helyen végzett. Az utánpótlás korosztályban bajnoki címet szerzett Szuromi Áron az F14, Szuromi Hanga az N16, illetve Viniczai Csenge az N20 kategóriában.

A további két aranyérmes helyezést a szeniorok között Bótor Barbara az N40, valamint Viniczainé Kovács Ildikó N45 kategóriában érték el.