NB I.B: Nagyon vékony győzelem

Az NB I. B-s bajnokság utolsó hazai mérkőzésén egy pontocskával győztünk az Eger ellen.

PVSK-Kronosz Kiadó - EKF Eger SE 63-62 (22-9, 14-17, 8-15, 19-21)
Férfi Kosárlabda NB I. B. rájátszás, 4. forduló. Pécs, Lauber D. Sportcsarnok

PVSK-Kronosz Kiadó: Czukor 4, Sértő, Popgyákunik 4, Kővágó-Laska 12, Demeter 18, Dragasevic 4, Berkics, Sütő, Krnjajski 7, Antóni 14/6, Kozári. Vezetőedző: Juhász Olivér.

1. negyed [ 22-9

2. negyed [ 36-26 (14-17)

MKOSZ eredmény és statisztika >>

3. negyed [ 44-41 (8-15)

4. negyed [ 63-62 (19-21)

Úgy kezdődött az utolsó perc az Eger elleni hazai meccsünkön, hogy az ellenfél vezetett két ponttal – ebből is látszik, hogy nem mindennapi mérkőzést sikerült behúznunk. És ez semmi másnak nem köszönhető, mint a rutinnak és a magabiztosságnak: Antóni Csanád ugyanis habozás nélkül ráemelt egy hármast mínusz kettőnél az utolsó percben, majd amikor erre még jött egy egri válasz, akkor az ellentámadásunk végén megítélt két büntetőjét is értékesítette. Persze nem kellett volna idáig eljutni, ha jobban kézben tartjuk a találkozót, de ezen az estén sok hibával játszottunk. Az első negyed ugyanis nem ezt előlegezte, de az, hogy összesen 19 eladott labdánk volt, majdnem megbosszulta magát. A lényeg persze az, hogy nyertünk – de a folytatásban ennél több kell, az egészen biztos.

Juhász Olivér: - Nagyon jól kezdtük a mérkőzést, majd szépen egyre inkább kiengedtünk. Nagyon sok ki nem kényszerített hibát vétettünk, kintről képtelenek voltunk betalálni és gyorsindítást is csak 2-3 alkalommal tudtunk, akartunk végigvinni. Ennél majd sokkal több kell szombaton Egerben a győzelemhez és az alsóház megnyeréséhez.