Nem tudtunk felnőni a feladathoz

A jelenlegi utolsó helyezett elleni meccsre nagyot kellett volna javulnunk ahhoz, hogy elhozzuk mindhárom bajnoki pontot Beremendről.

Labdarúgó mérkőzés: Beremend ÉSK - PVSK 3-2 (3-2)
Férfi Labdarúgás Megye I. bajnokság, 28. forduló. Beremend 100 néző

Vezette: Nyakas (Hernádi, Mohai)

PVSK: Máthé - Somogyi, Szakály, Antalovics, Mufics - Koronics, Majoros (Kelemen), Kőnig, Király (Kőnig) - Miltner, Szabó D. (Németh D.) Játékos-edző: Szabó Dávid, Másodedző: Arató Zsombor.

Pécsi gólok: Kőnig, Koronics.

Első félidő: A 9. percben nagy örömünkre Kőnig vezetést szerzett. Továbbra is mezőnyfölényben játszottunk, és a 20. percben Koronics is betalált, 2-0-ra növelve ezzel előnyünket. A 33. percben szépítettek a hazaiak, ami ezután következett maga volt a rémálom! A 40.percben egyenlített a Beremend, majd a 43. percben a vezetést is megszerezték! Ilyen nincs, és mégis van. Félidei eredmény: 3-2 a Beremend javára.

Második félidő: Mindkét csapatnak voltak helyzetei, de több gól már nem született, így szomorú ezt kimondani, de megint kikaptunk. Beremend - PVSK 3-2.

Ahelyett, hogy 2-0-s vezetésünknél rárontottunk volna az ellenfélre, hagytuk birtokolni a labdát, és a védekezésbe is hibák csúsztak. A három perc alatt kapott két gól, külön elemzést igényel. Még két forduló van hátra, a Siklós elleni hazai, és a Mohács elleni idegenbeli meccs. Nagyon nehéz két találkozó. Aztán jöhet az idei esztendő tanulságainak feldolgozása.

Szabó Dávid játékos-edző, PVSK: ” Úgy kezdtük a mérkőzést, ahogyan kell, szemet gyönyörködtető játékkal két csodálatos góllal vezettünk 2-0-ra. Amilyen az idei szezonunk olyan volt a mai meccs is. Három hatalmas hiba, három gól, ezzel lényegében le is tudtuk a mérkőzést, kritikán aluli teljesítményekkel. Sajnálom nagyon ezt a mai vereséget! Egy megnyert meccset ajándékoztunk az ellenfelünknek. Számomra érthetetlen, hogy 25 percig sziporkázó a játék, majd jön egy katasztrofális folytatás.”