Hergenrőder mesterhármasa döntött

A gólhelyzeteit jól kihasználó vendégcsatár, Hergenrőder megnyerte a meccset a Szederkénynek.

Labdarúgó mérkőzés: PVSK - Szederkényi SE 1-3 (1-2)
Férfi Labdarúgás Megye I. bajnokság, 25. forduló. Pécs, PVSK Sporttelep 100 néző

Vezette: Böröczi (Benke, Schell)

PVSK: Németh D. - Varga M. (Szabó D.), Cvenits, Antalovics, (Kelemen) Mufics - Koronics, König, Majoros, Erdős (Németh V.) - Miltner, Horváth D. (Király). Játékos-edző: Szabó Dávid, Másodedző: Arató Zsombor

Mindig „mumusnak” számított a Szederkény, odahaza még pontot sem szereztünk ellenük. A PVSK pályán talán négy évvel ezelőtt, egy döntetlent sikerült elérnünk. Nagyon rosszul kezdődött a meccs, még egy perc sem telt, amikor Erdős rosszul lépett, kifordult a térde. Németh Viktor állt a helyére.

I. félidő:

07. perc: Szederkényi szabadrúgás, a középre tartó lövést Németh jól fogta.
10. perc: Szederkényi kiugrás után jól zárt a védelmünk.
11. perc: A szederkényi Hergenrőder Tamás egyedül ugrott ki, és a kifutó Németh mellett a hálóba lőtt, 1-0 a vendégeknek.
21. perc: A szederkényi kapu előtt 11-es gyanús helyzetben a játékvezető továbbot intett.
30. perc: Koronics távoli lövése kerülte el a kaput.
35. perc: A meccs legnagyobb helyzetét hagyta ki Miltner, teljesen egyedül ment a szederkényi kapura, de mellé lőtt.
40. perc: Hergenrőder (Szederkény) fejelt mellé nyolc méterről.
42. perc: Koronics 8 méterről a kapusba lőtte a labdát.
43. perc: Egy belőtt labdát Hergenrőder közelről „csőrözött„ a pécsi kapuba 0-2.
47. perc: Szépített a PVSK! Egy távoli lövés után kipattanó labdát Németh Viktor lőtt közelről a hálóba. 1-2.

II. félidő:

52. perc: Egy jobboldali beadást Hergenrőder fejelt a „hosszú” sarokba.1-3.
65. perc: Hergenrőder megszerezhette volna a negyedik gólját, de közelről mellé lőtt.
68. perc: Egy perc alatt kétszer is veszélyeztetett a PVSK.
73. perc: Hergenrőder az ötödik gólját is belőhette volna.
84. perc: Kőnig távoli lövését védte a vendégek kapusa Krisztián.
88. perc: A csereként beállt Halmai 100-as gólhelyzetben mellé lőtt.

Szabó Dávid játékos-edző, PVSK: „Gyenge napot fogtunk ki, rengeteg volt az egyéni hiba, ami meg is bosszulta magát. A Szederkény sokkal jobban akarta a győzelmet mint mi. Rendet kell rakni a fejekben, hogy a hátralevő meccseken pontokat tudjunk szerezni.”