Országos Döntőben a PVSK-Pumák

A megszerzett egy győzelemmel Országos Jamboree résztvevő a Pécsi VSK-Pumák csapata. A Pécsi VSK-Kisgőzösök mindkét mérkőzésüket megnyerték csoportjukban. Eredmények...

KASI Delfinek - Pécsi VSK Pumák 33-60 (3-20, 16-21, 4-8, 10-11)
Kenguru (U11) bajnokság 7. forduló. Szekszárd, Dienes Ált. Isk.

Vezette: Domokos L., Propszt A.

Pécsi VSK Pumák U11: Kovácsfi Barbara 7, Palásti Julianna 7, Mayer Dorina 6, Szantner Szonja 4, Szabó Anna 4, Bursac Mia 3, Szantner Zsófia 3, Orosz Olívia 13, Varga Napsugár 10, Rituper Sára 1, Köntös Noémi 1, Révész Rubina 1. Edző: Rákosi Katalin, Molnár Fanni

Rákosi Katalin: - Nagy gratuláció a lányoknak, mert a duplázás ellenére hatalmas lendülettel és akarattal vágtak neki a mérkőzésnek, amely eredményeképpen fölényes győzelmet arattunk. Büszke vagyok a csapat egész éves teljesítményére, és mindent megteszünk majd azért, hogy a nyugat- régiós döntőben minél jobban szerepeljünk!

Pécsi VSK Pumák - GYKSE Szekszárd 37-60 (6-9, 16-20, 7-9, 8-22)
Vezette: Domokos L., Studer Zs.

Pécsi VSK Pumák U11: Mayer Dorina 7, Orosz Olívia 7, Szabó Anna 7, Révész Rubina 4, Kovácsfi Barbara 4, Palásti Julianna 3, Szantner Zsófia 2, Rituper Sára 1, Varga Napsugár 1, Köntös Noémi 1, Szantner Szonja, Bursac Mia. Edző: Rákosi Katalin, Molnár Fanni

Rákosi Katalin: - Nagyon szépen tartottuk magunkat a harmadik negyed végéig, sajnálom, hogy a negyedik negyedre ennyire elfáradtunk. Dicséret illeti a lányokat, végig hajtottak a mérkőzésen. Gratulálunk ellenfelünknek, köszönjük a játékot!

A kenguru (U11) bajnokság fordulójában egy vereséggel, és egy győzelemmel zárt csapatunk, ami a többi csoport eredményeit is figyelembe véve azt jelenti, hogy egyenes ágon bejutottunk az országos jamboree-ba. Gratulálunk csapatunknak! Folytatás immáron a régiós jamboree-n, ahol az országos legjobb nyolcba kerülés lesz a tét – tájékoztatta oldalunkat Tiszay László szakosztályvezető.

---
Kiss Lenke KS - Pécsi VSK Kisgőzösök 54-71 (12-20, 16-17, 14-16, 12-18)
Regionális Tini Bajnokság, 2. forduló. Paks, ASE Sportcsarnok
Vezette: Vörös F., Horváth L.

Pécsi VSK Kisgőzösök U12: Temes Boróka 8, Balogh Boglárka 6, Oszvald Lina 6, Takács Panna 5, Kovács Adél 4, Bukovszky Kitti 2, Kropp Paula 10, Pálfi Vera 10, Szőke Patrícia 10, Szabolics Kinga 10, Schmidt Barbara, Schmidt Laura. Edző: Meszler Balázs, Troják Klára

Meszler Balázs: - Nagyon tetszett a csapat játéka. Ami egyedül gondot okozott, az az ellenfél lerohanásainak védése. Még mindig sokszor túl későn reagálunk és nem tudunk időben rendeződni. De nem gond, mert futni bármelyik edzésen lehet. Gratulálok a lányoknak, tényleg szuper volt. Köszönjük a Kiss Lenke KS-nek is a játékot!

Óbudai Kaszások Akadémia - Pécsi VSK Kisgőzösök 48-68 (5-20, 13-18, 17-16, 13-14)
Vezette: Vörös F., Gombos Á.

Pécsi VSK Kisgőzösök U12: Szabolics Kinga 8, Takács Panna 8, Kovács Adél 7, Oszvald Lina 6, Kropp Paula 5, Schmidt Barbara 5, Bukovszky Kitti 4, Szőke Patrícia 3, Temes Boróka 3, Pálfi Vera 19, Schmidt Laura, Balogh Boglárka. Edző: Meszler Balázs, Troják Klára

Meszler Balázs: - Ugyanúgy folytattuk a mérkőzést, ahogy az előzőt abbahagytuk, így már a félidőben 20 pont volt a különbség. Majd a jégkorongban használatos sorcserékkel próbálkoztam, amit nem is fogok többet alkalmazni, mert csak kavarodás és ritmustalanság lett belőle. Végül is átvészeltük ezt a játékrészt, nem forgott veszélyben a győzelmünk. Nagy-nagy gratuláció a lányoknak, illetve köszönjük az Óbudának a játékot!