Sportszerű mérkőzésen, igazságos döntetlen

Jó iramú meccsen a kapuk kevésbé voltak veszélyben, de az eredmény igazságos.

Labdarúgó mérkőzés: PVSK - Bólyi SE 1-1 (1-1)
Férfi Labdarúgás Megye I. bajnokság, 21. forduló. Pécs, PVSK Sporttelep, műfüves 150 néző

Vezette: Albert (Egri, Resch)

PVSK: Németh - Somogyi, Cvenits, Antalovics (Rigó), Mufics - Király, König (Varga M.), Szakály, Horváth (Majoros) - Miltner, Arató (Németh V.) Játékos-edző: Szabó Dávid, Másodedző: Arató Zsombor

Góllövők: Somogyi (PVSK), illetve Augusztin B.(Bóly)

Az első félidő lendületesen indult. A 13. percben a PVSK volt edzője, Bolboaca Augustin egy szöglet után fejelt a PVSK hálójába. Nem sokat kellett várni az egyenlítésre, a 25. percben Somogyi lőtt gólt. Ezzel 1-1 lett az eredmény. Kissé vontatott mezőnyjáték után és jobbára bólyi mezőnyfölénnyel, valamint a 40. percben egy vendég helyzettel, ért véget az első félidő. Ekkor még senki nem gondolta, hogy a végeredmény is megszületett.

A második félidőben igyekeztek a csapatok, de gól nem született, pedig volt néhány helyzet. Így például a 47.-ben a bólyiak a 49..-ben a pécsiek szerezhettek volna gólt, de mindkét oldalon kimaradtak a lehetőségek. A kissé ellaposodó játék monotoniájából, csak egy bólyi szurkoló által szüntelenül használt duda- és kereplőjének hangja rázott fel minket, és talán a játékosokat is. Jobbára a PVSK előtt voltak helyzetek, egyszer például szabadrúgásból Majoros a kapufát találta el. A pályán belül B. Augustin, a pályán kívül Szabó Dávid bíztatta, szinte folyamatosan saját csapatát. Úgy tűnt, mintha a csatárok kínosan ügyelnének a kapusok jó teljesítményére. Még Németh Viktornak volt egy ígérete fejese, de a bólyi kapus Dósa, bravúrral hárított. Majdnem csattanó lett, ugyanis a 89. percben egy kavaródás után a gólvonalról mentettek a PVSK védői. A játék képe alapján, az eredmény reális, és ezzel mindkét edző egyetértett.

Szabó Dávid játékos-edző, PVSK: „Nagyon jó iramú mérkőzésen szereztük meg az egyik pontot. Ebben a meccsben ma ennyi volt, bár, a helyzetek alapján, három pontot is szerezhettünk volna. A múlt hetihez képest jobban játszottunk, ehhez gratulálok a fiúknak.”