Harmadszorra sem sikerült

Egyre inkább úgy fest mumusunk lett a Kaposvár – az idei harmadik meccsünket is elveszítettük ellenük.

PVSK-PANNONPOWER - Kaposvári KK 57-82 (9-16, 13-23, 18-19, 17-24)
Férfi Kosárlabda NB I. középház - középszakasz, 1. forduló. Pécs, Lauber D. Sportcsarnok 1400 néző

Vezette: Földházi, Minár, Radnóti.

PVSK: Nelson 16/3, Popadics 3/3, Bíró 8, Budimir 4, Horti 13. Cs.: Walker 8/3, Harazin 5, Antóni, Czukor, Kővágó-Laska, Demeter. Vezetőedző: Csirke Ferenc.

Kaposvár: Ubilla 12/6, Benke 12/3, Puljko, Hendlein 15/3, Spica 14. Cs.: Fodor 4, Jazvin 19, Baki 6, Kocsis, Szőnyi, Bogdán. Vezetőedző: Kmézics Zorán.

Pedig nem úgy indult a találkozó, hogy súlyos vereségbe szaladunk bele: az első két vendégtámadást sikerült úgy lehozni, hogy rádobni sem tudtak Hendleinék – merthogy annyira rendben volt a védekezésünk. Aztán persze náluk is, nálunk is elkezdtek beesni a dobások, de amikor a negyedik percben Hrvoje Puljko, a kaposváriak dobógépe a bokájához kapott, és lebicegett, még inkább arra gondoltunk, hogy most végre tényleg el tudjuk kapni a somogyiakat. Hát, nem így alakult, ugyan Horti Bálint szépen termelt a palánk alatt, a többiek gyengén játszottak az első negyedben. Meg a másodikban is, a félidei statisztikát böngészve kiderült, hogy összesen tizenegy hármast emeltünk rá, s ebből csupán egy ment a helyére. Az, hogy a lepattanócsatát elveszítettük, önmagában nem meglepő – a különbség már inkább, 27-11 volt oda. Ennek a két összevetőnek volt köszönhető, hogy a somogyiak a nagyszünetben tizenhét ponttal vezettek.

Nagy feltámadásban bíztunk, abban, hogy vezetőedzőnk, Csirke Ferenc összekapja a srácokat. Végül is negyedenként elég lett volna kilenc pontot ráverni a vendégekre, s így akár össze is jöhetett volna a győzelem… De nem így alakult: ugyan a harmadik negyed elejét megnyomták a srácok, nagyot faragni nem sikerült. A negyedik negyedben meg pláne nem. Kis fellángolásaink voltak csak, de válaszul ütemet váltott a vendégcsapat, s így állandósult a húsz pont körüli különbség. A végén huszonöt lett közte, s a különbség egyáltalán nem túlzás, ha azt nézzük, hogy például három légiósunk, Walker, Popadic és Budimir hárman együtt nem dobtak annyit, mint a vendégek cserecentere, Ermin Janzvin egyedül…
Csapatunk legközelebb március 30-án, szerdán lép pályára, akkor a Sopron vendégei leszünk.

Csirke Ferenc: - Gratulálok a Kaposvárnak, sajnos a játék minden elemében felülmúltak minket. Azt is mondhatnám, hogy esélyünk sem volt nyerni. Úgy érzem, hogy egy-két játékos abszolút nem érezte át ennek a mérkőzésnek a súlyát és nem is a dobóformára gondolok, hanem a mentalitásra. Fizikálisan felőrölt minket a Kaposvár, kikaptunk 54-25-re a lepattanók terén és ezt látva nem is volt kérdéses a végeredmény. Ma az idegenlégiósok közti különbség döntött. A rájátszás most számunkra elég távolra került, ezért elkezdhetjük a jövő csapatát építeni és azoknak a játékosoknak lehetőséget adni, akik ezt meg is érdemlik.