Tökéletes karácsonyi ajándék!

Van olyan, hogy minden a helyére került. Nagyjából ez történt most Kecskeméten – s ennek is köszönhető, hogy nyerni tudtunk.

KTE - PVSK-PANNONPOWER 64-75 (21-18, 13-24, 15-20, 15-13)
Férfi Kosárlabda NB I. alapszakasz, 12. forduló. Kecskemét, Messzi István Sportcsarnok 800 néző

Vezette: Papp, MoInár, Válé

KTE: Lawrence 12/6, Pongó Martin 12/6, Djerasimovic 8/6, IVOSEV 14, Karahodzsic 9. Cs.: Hegedűs, Keller, Pongó Máté 5, Mészáros 4. Vezetőedző: Borisz Maljkovics.

PVSK: Walker 10/6, NELSON 21/3, POPADIC 22/6, Harazin 8, Horti 9. Cs.: Bíró 5/3, Bödör, Antóni. Vezetőedző: Csirke Ferenc.

Nyilvánvalóan mindenkiben volt egy kis (vagy inkább közepes) félsz amiatt, hogy Veljko Budimir nem lép pályára – attól tartottunk, magasposzton így haloványabb lesz a csapatunk. Igen ám, de ezt lehet ellensúlyozni a kisemberek gyors és precíz játékával. Kecskeméten pedig pontosan ez történt.

De ne rohanjunk ennyire előre! Nem kezdtük jól a mérkőzést, a harmadik percben például 9-3 volt oda – nem találtuk az utat a gyűrűhöz. Aztán jött a szurkolók új kedvence, Marko Popadic, és vezetésével utolértük a hazaiakat. A második negyedben pedig már el is léptünk tőlük: a Nelson-Walker-Popadic trió tarthatatlan volt, ha egyiküket megállították, azonnal jött a másik - a nagyszünetre már nálunk volt az előny.

A harmadik negyedben nem változott a játék képe, kiegyenlített küzdelem, ezt írhattuk volna fel a jegyzetfüzetünkbe, ami, mivel az előny nálunk volt, alapvetően megfelelt az igényeinknek. Az utolsó játékrész tizenhárom pontos pécsi előnnyel indult, amely aztán gyorsan ötre olvadt: két perc alatt dobott nyolc pontot a Kecskemét. Szerencsére a lendületük igazából eddig tartott: dobtunk néhány lélekölő duplát, visszaállt a tíz pont körüli különbség, s már nem is igen csökkent a mérkőzés végéig. Minden és mindenki a helyére került, így pedig még a Kecskemétnél erősebb csapatok ellen is lehet esélye a mieinknek.

A győzelem (amely egyben egy tökéletes karácsonyi ajándék a szurkolóknak) azt jelenti, hogy jelen pillanatban ugyanúgy állunk a tabellán, mint a Kecskemét (5 győzelem, 7 vereség). Az alapszakasz utolsó fordulójában, január 9-én a Jászberény lesz a vendégünk.

Csirke Ferenc: - Gratulálok a srácoknak, óriási fegyvertény itt győzni. A Kecskemét erős csapat, komoly kihívás innen győztesen távozni. A sok probléma ellenére végre beérni látszik a munka, amit a nyáron elkezdtünk. a Boldog karácsonyt kívánunk mindenkinek!