Ökölvívó Szakosztály

Hírek, eredmények

Hoffmann Réka bronzéremmel zárta az Európa-bajnokságot

Hoffmann Réka (+81 kg) a harmadik helyet szerezte meg a belgrádi Ökölvívó Elit Női Férfi Európa-bajnokságon. Sajnos, Réka vereséget szenvedett moldáv ellenfele ellen a döntőbe jutásért folytatott mérkőzésen.

Elolvasom 2024.04.25. 20:41

Egy arany, egy ezüst és egy bronzérem az ökölvívó Utánpótlás Magyar Kupán

Színvonalas küzdelmek, hazai sikerek, és nagyszerű rendezés, ezek csak a főbb jellemzői a PVSK Szamosi Nándor Sportcsarnokában rendezett, az ifjú korosztályok legtehetségesebb ökölvívóinak szóló, és négy nap után szombaton a döntőkkel befejeződő, Utánpótlás Magyar Kupának. Az esemény elérte fő célját, megmutatta azt, hogy ennek szép sportágnak van bázisa a fiatalok között.

Elolvasom 2024.04.07. 15:12

Nagyszabású ökölvívó utánpótlás tornát rendezünk.

Évek óta nem volt Pécsett ilyen rangos, az ifjú korosztályok legtehetségesebb versenyzőinek szóló, a jelenleg legjobb ifjú bunyósokat Pécsre vonzó ökölvívó esemény, mint a szerdán kezdődő, és szombaton a döntőkkel befejeződő Utánpótlás Magyar Kupa.

Elolvasom 2024.04.01. 07:58

Három ezüstérem a nemzetközi ökölvívó emlékversenyen

Sipos István tiszteletére másodszor rendeztek Nemzetközi Ökölvívó versenyt Nagykanizsán, ahol a PVSK öklözői is ott voltak.

Elolvasom 2024.03.27. 10:08

Egy első és négy második hely az ökölvívó Kóczián Kupán

Utánpótlás ökölvívó versenyt rendeztek Budapesten a Madárfészek Ökölvívó Akadémián, U12-es, serdülő, valamint junior korú versenyzők számára. Az esemény fővédnöke Erdei Zsolt volt.

Elolvasom 2024.03.26. 10:50

Hoffmann Réka ezüstérmet szerzett a belgrádi ökölvívó versenyen

Több mint százhúsz indulóval, szerdán kezdődött, és szombaton a döntőkkel fejeződött be Szerbiában a 61. Belgrád Winner Nemzetközi Ökölvívó torna. A magyar válogatott tizenhárom versenyzővel vett részt az eseményen, az ökölvívók között ott volt Hoffmann Réka a PVSK versenyzője is, aki döntőben szenvedett minimális különbségű, vitatható vereséget.

Elolvasom 2024.03.18. 11:41

Hoffmann Réka ezüstérmet szerzett a Bocskai ökölvívó emlékversenyen

Az idén a 68. alkalommal rendezték meg a Bocskai István Nemzetközi Ökölvívó Emlékversenyt Debrecenben. Az eseményre 73 férfi és 52 nő, összesen 125 hazai és külföldi résztvevő érkezett, közöttük volt a PVSK tehetsége, Hoffmann Réka (+81 kg.) is. Kazahsztán, Ukrajna, Lengyelország, Mongólia legjobb ökölvívói is ott voltak a mezőnyben.

Elolvasom 2024.01.20. 19:01

Ma van a 64. születésnapja Alvics Gyula ökölvívónak

Alvics Gyula 1960. január 12-én született Szigetváron, ahol a sportágat Kerekes Imrénél kezdte. A PVSK (1973–1980 és 1988–1989), Budapesti Honvéd, Komlói Bányász (1987–1988) voltak a klubjai.

Három olimpiára készült, ám végül csak egyre jutott el. A legeredményesebb pécsi ökölvívóként egy-egy évtized legjobb hazai ifjúsági, majd felnőtt nehézsúlyú versenyzője volt, igaz, két Eb - ezüst érmét éppen nem a PVSK színeiben szerezte, ráadásul kilencszeres felnőtt országos bajnok is, 91 kg-ban.

Elolvasom 2024.01.12. 10:36

Egyetemi vizsgái mellett az idei feladatokra is készül Hoffmann Réka

A PVSK ökölvívó-szakosztályának 2023-ban az egyik legsikeresebb öklözője Hoffmann Réka volt, aki mindent figyelembe véve felemás évet zárt. A sikerek mellett voltak a pályafutását hátrányosan befolyásoló, elsősorban rajta kívül álló tényezők is.

Elolvasom 2024.01.11. 10:55

Ökölvívóink 2023-as évi teljesítményét értékeltük

Nincs könnyű helyzetben az ökölvívás, sem országosan, sem a nemzetközi szintéren. Éppen ezért, ha valaki kiugró eredményt ér el, akár hazai, akár külföldi versenyeken, azt nagyon meg kell becsülni.

Elolvasom 2024.01.03. 08:30

Hoffmann Réka magyar bajnok lett

Budapesten rendezték a jubileumi 100. Papp László Országos Ökölvívó Magyar Bajnokságot, amelyen összesen 25 súlycsoportban avattak bajnokot. Az esemény december 13-án a hivatalos megnyitóval kezdődött, és december 16-án, szombaton a döntőkkel ért véget, amikor Hoffmann Réka a +81 kg-ban harmadik mérkőzésén is diadalmaskodott és magyar bajnok lett.

Elolvasom 2023.12.16. 18:06

Húsz másodperc jutott Hoffmann Rékának az Eb-n

A montenegrói Budvában rendezett U22-es Ökölvívó Európa-bajnokságon mindösszesen húsz másodperc jutott Hoffmann Rékának (+81 kg), ugyanis a PVSK versenyzőjét a bíró, még az első perc elején leléptette, ellenfele, az orosz Marija Kucsmanova állítólagos döntő fölénye miatt. Így Réka nem jutott az elődöntőbe

Elolvasom 2023.11.16. 11:40

Egy bronzérem az Országos Ökölvívó Bajnokságon

Az október 19-től-22-ig Egerben rendezett serdülő és U12-es országos bajnokságon 269 egyesület 286 ökölvívója szerepelt. A PVSK ökölvívó szakosztálya négy versenyzővel vett részt az eseményen.

Elolvasom 2023.10.23. 09:24

Taroltak a PVSK fiatal ökölvívói az országos bajnokságon

Bejött Alvics Gyula szakmailag megalapozott előrejelzése, amikor azt mondta, mind a négy indulóktól dobogós helyezést vár Nyíregyházán, a Női és Férfi Junior és Ifjúsági Magyar Bajnokságon. Ökölvívóink három arany és egy ezüstérmet szereztek.

Elolvasom 2023.10.01. 19:25