Judo Szakosztály

Hírek, eredmények

Három arany, egy ezüst és négy bronzérem a hétvégi judo versenyen

A hétvégén, Mórahalmon a Diák „B” és „A” korosztálynak Magyar Kupát, a serdülőknek Nyílt Országos Rangsorverseny rendeztek. Az eseményen 72 klub 441 versenyzője lépett tatamira, köztük a PVSK összesen tíz versenyzője. A diák „A” korcsoportos versenyzőink most először a serdülők között is szerepelhettek.

Elolvasom 2024.03.11. 14:14

Kenderesi Péter magyar bajnok lett

Kecskeméten, a Junior Országos Bajnokságon, ahol 46 egyesület 161 versenyzője küzdött a dobogós, és pontszerző helyekért, a PVSK Judo Szakosztályának hét versenyzője lépett tatamira.

Elolvasom 2024.03.04. 08:08

Három arany, egy ezüst és három bronzérem Szegeden

Szegeden, a Diák A-B, Serdülő Nyílt Regionális versenyen, ahol mindhárom korosztályban szerepeltek a PVSK Judo Szakosztályának versenyzői, 12 indulónk lépett tatamira a kétnapos rendezvényen.

Elolvasom 2024.02.20. 09:32

Kenderesi Péter Magyar Kupát nyert Szegeden

A hétvégén, Szegeden szerepeltek judosaink, két korosztály versenyzői léptek tatamira, az Ifjúsági korosztály Országos Bajnokságon, és az Első Beton Felnőtt (Junior) Nyílt Magyar Kupán.

Elolvasom 2024.02.18. 07:45

Szoros az idei versenynaptára cselgáncsozóinknak

Nagyon sűrű a PVSK Judo szakosztály éves programja. A versenyszezonban minden hétvégére jut egy esemény, a válogatottak pedig különböző edzőtáborokban, úgynevezett keretedzéseken vesznek részt.

Elolvasom 2024.02.16. 07:58

Kenderesi Péter az European Open-en szerepelt Győrben

Szombaton a győri Audi Arénában zajlott az idei legrangosabb hazai judotorna, az olimpiai kvalifikációs European Open, amelyen ötvenhárom versenyző vett részt.

Elolvasom 2024.02.13. 08:58

Két bronzérem az ifjúsági korosztályos versenyen

A hétvégén, Budapesten, az UTE csarnokában az Ifjúsági Országos Rangsorversenyen 54 klub 211 judosa lépett tatamira, köztük volt a PVSK Judo Szakosztályának hat versenyzője is.

Elolvasom 2024.02.05. 09:17

Három harmadik hely az idei első versenyen

A PVSK cselgáncsozói Budapesten, az UTE csarnokban, az év első felnőtt versenyén vettek részt.

Elolvasom 2024.01.28. 17:03

Kersics Dávid cselgáncs edzővel, a 2023-as évet értékeltük

A judo szakosztályban edzőként dolgozó, de még esetenként versenyeken is induló Kersics Dávid sikeres évet zárt tavaly. Egyrészt személyesen is megtapasztalta a győzelem ízét, másrészt Kenderesi Péter edzőjeként, a nemzetközi cselgáncséletbe is bekapcsolódhatott.

Elolvasom 2024.01.08. 09:47

A judo szakosztályunk 2023-as évét elemeztük

Az eredményes versenyzés mellett, az önkifejezés igénye, és az új ismeretek elsajátítása is központi helyen volt ebben az évben a szakosztályi munkában. Cselgáncsozóink ez évi tevékenységének jelszava, a jó helyezések megszerzése mellett, a tanulás, az új ismeretek iránti fogékonyság, és a kapcsolatok kiterjesztése volt.

Elolvasom 2023.12.27. 09:10

Két első, egy második és két harmadik hely a judo Ob-n

Nem akármilyen versenyzéssel zárta az idei évet a PVSK Judo Szakosztály csapata. Szombaton és vasárnap rendezték Mórahalmon a Diák C , és a III. o. Felnőtt OB-t. A legkisebbek versenyén Szentpéteri Emese országos bajnok lett a -33kg-os súlycsoportban, Járányi Bíborka szintén dobogóra állhatott, Ő a harmadik helyen, bronz éremmel zárta a versenyt.

Elolvasom 2023.12.05. 10:38

Egy második és három harmadik helyet szereztek cselgáncsozóink

Nincs hétvége, amikor versenyzőink ne utaznának valahová az országban valamilyen bajnokságra, vagy pontszerző eseményre. Az elmúlt hétvégén is sűrű volt a programja a PVSK Judo Szakosztály versenyzőinek.

Elolvasom 2023.11.28. 11:40

A PVSK cselgáncsozói is részt vesznek az együttműködésben

2021-ben kezdődött az együttműködés a pécsi orvoskar és az eszéki Josip Juraj Strossmayer University Orvostudományi Kara között egy amerikai vendégoktató, Andrew Lee segítségével, aki Pécs után Eszéken volt ösztöndíjas oktató. Az eseményen PVSK-s judosok is közreműködtek.

Elolvasom 2023.11.22. 11:30

Kenderesi Péter országos bajnok lett Cegléden

Cegléden, az Ungvári Miklós Judoközpontban rendezték két korosztály, a Serdülő B fiú és a Junior B férfi, országos bajnokságát. Az eseményen 55 egyesület 218 versenyzője lépett tatamira.

Elolvasom 2023.11.20. 11:07