7622 Pécs, Verseny utca 11. | E-mail: iroda@pvsk.hu

Atlétika szakosztály

Megvan a jövő évi Harkány futás időpontja
2020.11.20 08:23 | Atlétika  | 756

A PVSK egyik legfontosabb rendezvénye a jövő évben is a Pécs-Harkány Országúti Futóverseny lesz, melynek pontos időpontját a napokban rögzítették a rendezők.

Álomjövő verseny a jövő tehetségeinek
2020.10.28 08:20 | Atlétika  | 121

A Kecskeméten rendezett Mezeifutó Ob keretében rendeztek még olyan futamokat is, ahol a jövő tehetséges atlétái mutatkozhattak be.

Szabó Tünde ötödik lett az Országos Mezei Futó Bajnokságon
2020.10.25 05:10 | Atlétika  | 104

Magyarország 112. Mezei futó bajnokságát rendezték Kecskeméten, a már hagyományossá vált helyszínen, a Benkő Zoltán Szabadidő Központban. A PVSK atlétái ezúttal bajnoki címet nem, de jó helyezéseket szereztek a színvonalas versenyen.

Szabó Tünde nyerte a Maraton Országos bajnokságot
2020.10.11 10:37 | Atlétika  | 151

A 35. Spar Budapest Maraton keretében rendezték Magyarország Maraton Bajnokságát. A klasszikusnak számító budapesti pályán rajtóolók között ott volt Szabó Tünde a PVSK atlétája is, aki rajt-cél győzelemet aratott.

Szabó Tünde nyolcadik lett 10 000 méteren
2020.09.28 15:34 | Atlétika  | 73

Budapesten, a Vasas Pasaréti Sportcentrumában, koronavírus járvány okán bevezetett speciális létesítményhasználati rend mellett rendezték meg a versenyt. Az ország legjobb hosszútávfutói között, Szabó Tünde, a PVSK atlétája is ott volt.

Fritz László ötödik lett a Serdülő Ob-n
2020.09.20 13:51 | Atlétika  | 204

A Tatabányán rendezett Újonc és Serdülő Országos bajnokság szombati 1500 - as fináléja  után, a vasárnapi 800-as döntő már kevésbé sikerült a PVSK atlétájának.

Fritz László bronzérmet szerzett a Serdülő Ob-n
2020.09.19 13:41 | Atlétika  | 300

A Tatabányán rendezett Újonc és Serdülő Országos bajnokság szombati 1500 - as döntőjében egyéni csúccsal lett harmadik a PVSK atlétája.

Fritz László dobogóra esélyes a serdülő magyar bajnokságon
2020.09.17 14:13 | Atlétika  | 190

Magyarország Serdülő és Újonc Atlétikai Bajnokságát 2020. szeptember 18-20. között Tatabányán, a Grosics Gyula Stadionban rendezik. Az eseményen a PVSK atlétái is részt vesznek.

Negyedik hely Szekszárdon
2020.09.11 14:17 | Atlétika  | 228

Fritz László, bár egyéni csúcsát megjavította, de javítható taktikai hibák miatt negyedik lett 800 m-en Szekszárdon.

Harmadik hely a félmaraton versenyen
2020.09.06 11:38 | Atlétika  | 137

A PVSK atlétája, Szabó Tünde is indult a Budapesten rendezett Magyarország Felnőtt és U23 Félmaraton Bajnokságán, a 21,1 km-es versenyen, ahol Freier Balázs edző, az eredményesség mellett, egészen más szemszögből is figyelte az eseményt.

31 év után kezdte újra, már Eb második - Horváth Lajos atléta
2020.09.01 15:43 | Atlétika  | 641

Három évtizednyi szünet után kezdte újra az atlétikát a PVSK szenior sportolója Horváth Lajos. Közel 50 évesen belevágott abba, amiről sokan azt hiszik, hogy nekik már nem fog menni. Horváth Lajos példája épp ezt cáfolja, hamar jöttek a sikerek, alig hat hónap után távolugrásban Eb második lett, most pedig az idei Ob-ra készül. Edzés előtt beszélgettünk a V11 büfé teraszán.

Este nyolckor hárman nyolcszázon
2020.08.19 15:29 | Atlétika  | 395

Három tehetséges atlétánk, egyébként testvérek, a pandémia miatt is elmaradt verseny pótlása okán, kissé szokatlan esti időpontban, Veszprémben szerepelt az „Egyéni csúcsok versenyén”.