7622 Pécs, Verseny utca 11. | E-mail: iroda@pvsk.hu

Atlétika szakosztály

Fritz László ötödik lett a Serdülő Ob-n
2020.09.20 13:51 | Atlétika  | 117

A Tatabányán rendezett Újonc és Serdülő Országos bajnokság szombati 1500 - as fináléja  után, a vasárnapi 800-as döntő már kevésbé sikerült a PVSK atlétájának.

Fritz László bronzérmet szerzett a Serdülő Ob-n
2020.09.19 13:41 | Atlétika  | 200

A Tatabányán rendezett Újonc és Serdülő Országos bajnokság szombati 1500 - as döntőjében egyéni csúccsal lett harmadik a PVSK atlétája.

Fritz László dobogóra esélyes a serdülő magyar bajnokságon
2020.09.17 14:13 | Atlétika  | 139

Magyarország Serdülő és Újonc Atlétikai Bajnokságát 2020. szeptember 18-20. között Tatabányán, a Grosics Gyula Stadionban rendezik. Az eseményen a PVSK atlétái is részt vesznek.

Negyedik hely Szekszárdon
2020.09.11 14:17 | Atlétika  | 188

Fritz László, bár egyéni csúcsát megjavította, de javítható taktikai hibák miatt negyedik lett 800 m-en Szekszárdon.

Harmadik hely a félmaraton versenyen
2020.09.06 11:38 | Atlétika  | 91

A PVSK atlétája, Szabó Tünde is indult a Budapesten rendezett Magyarország Felnőtt és U23 Félmaraton Bajnokságán, a 21,1 km-es versenyen, ahol Freier Balázs edző, az eredményesség mellett, egészen más szemszögből is figyelte az eseményt.

31 év után kezdte újra, már Eb második - Horváth Lajos atléta
2020.09.01 15:43 | Atlétika  | 536

Három évtizednyi szünet után kezdte újra az atlétikát a PVSK szenior sportolója Horváth Lajos. Közel 50 évesen belevágott abba, amiről sokan azt hiszik, hogy nekik már nem fog menni. Horváth Lajos példája épp ezt cáfolja, hamar jöttek a sikerek, alig hat hónap után távolugrásban Eb második lett, most pedig az idei Ob-ra készül. Edzés előtt beszélgettünk a V11 büfé teraszán.

Este nyolckor hárman nyolcszázon
2020.08.19 15:29 | Atlétika  | 362

Három tehetséges atlétánk, egyébként testvérek, a pandémia miatt is elmaradt verseny pótlása okán, kissé szokatlan esti időpontban, Veszprémben szerepelt az „Egyéni csúcsok versenyén”.

A maximális teljesítményhez kell a motiváció
2020.05.30 16:34 | Atlétika  | 684

Ebben a sorozatban már írtunk a PVSK atlétáiról, akik a futások miatt látszólag könnyebb helyzetben voltak, és talán vannak is a többi sportággal szemben. Ezúttal egy fiatal és korát meghazudtolóan tudatos versenyzővel beszélgettem.

Ma lenne 98 éves Solymossy Egon olimpikon középtávfutó
2020.05.17 22:00 | Atlétika  | 446

Sprinternek készült, végül kitűnő 400-as futó lett belőle. Már Londonban is rajthoz állhatott volna, de csak az 1952-es helsinki olimpián képviselhette hazánkat, és a PVSK-t.

Fokozatosan kell visszatérni a korábbi gyakorlati munkához
2020.05.06 09:36 | Atlétika  | 316

Mindenki, köztük a sportolók is reménykednek abban, hogy rövidesen enyhülnek majd a kijárási korlátozások, és visszatérhet az élet a rendes kerékvágásba, és akkor a sportban is elindulhat az igazi munka.

A láb mindig kéznél van
2020.04.14 13:23 | Atlétika  | 562

A rendkívüli helyzetben folyó edzésmunkáról sokat olvashattak a mi oldalainkon, és a különböző médiumokban is. Az atlétákkal kapcsolatban pedig az általános vélekedés az, hogy nekik könnyű, hiszen futni bárhol, bármikor lehet.

Kürtösi Zsolt ma ünnepli születésnapját
2020.03.21 14:26 | Atlétika  | 171

Ezen a napon ünnepli születésnapját Kürtösi Zsolt tízpróbázó, aki 1971. március 21-én született Kiskunfélegyházán, és aki 2000-2005 között volt a PVSK versenyzője. Zsolt a Sydney-i olimpián képviselte egyesületünket, és a 11. helyen végzett. Érdekesség, hogy később bob versenyzőként kijutott a torinói Téli Olimpiára is.